Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kandúrom miért akarja...

A kandúrom miért akarja megdugni a másik kandúromat? Mindketten ivartalanok már. Az egyik 8 hónapos volt, a másik 7 az ivartalanítás idején.

Figyelt kérdés
A fiatalabb támadja mindig az idősebbet. Egyik 2 éves lesz hamarosan, a másik 1 éves elmúlt. Létezik, hogy az ivartalanítás nem oldotta meg a párzási kényszert? Ráadásként a fiatalabb továbbra is nagyon vad maradt, pedig már jó pár hónap eltelt a műtéte óta.
2021. jún. 1. 06:43
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Hát már a macskáknál is van szivárványcsalád? 🏳‍🌈
2021. jún. 1. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1-es,lehet, de ezzel a válasszal nem lettem kisegítve.
2021. jún. 1. 07:05
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek a macskákhoz de a kutyáknál ez a dominanciát jelzi. Pláne ha a fiatalabb csinálja. Kóstolgatja hogy mégis hol a helye🤷🏻‍♀️ De lehet kurvára nincs így de gondoltam hátha segit :D
2021. jún. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztos hogy dugja?

Nem csak rámászik a hátára és a nyakát harapdálja? Ahogy az előző is írta ez a dominanciát jelzi. Az enyém is csinálta, sőt még a hátsó lábával meg is taposgatta a másik macskát és ordított közben.

2021. jún. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
28%
Unatkoznak.
2021. jún. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

4-es, sajnos valóban dugni akarja. A szemem előtt zajlott. Egyébként sokszor támadja is, elég aggresszív még mindig. Játszunk vele, le van fárasztva, de ezek szerint nem elég neki. Nagyon eltérő személyiségek. Naivan azt hittem, hogy őfelsége majd lenyugszik az ivartalanítás után, de fél év alatt nem történt változás.

Az idősebb is aggresszív volt, amíg nem lett ivartalanítva, de ez megváltozott utána. A fiatalabb az ugyanúgy maradt. És az a baj, hogy nem tudunk 24 órában mellettük lenni, mivel dolgozom, a lányom iskolában van. Komolyan aggódom, hogy mi lehet itthon, amikor nem látjuk őket.

Elég sok játék is van nekik biztosítva, kaparófa, hogy lekössék magukat, ha nem vagyunk itthon. De ez is kevés.

Kiengedni viszont nem szeretném, mert ahhoz túlságosan féltem a rosszcsontját. Forgalmas helyen lakunk, tehát itt ez nem működik.

2021. jún. 1. 07:40
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Feliway párologtatónak adnék egy lehetőséget. Hátha megnyugszik tőle. Persze lehet a szoba elrendezése se a legjobb. A dominancia lehet abból is, hogy "kevés a hely", ami alatt azt értem, hogy nincs elég mászható dolog. Sok bújkálót, polcot, cicabútort tennék be, hogy legyen hova elvonulnia az idősebb cicának, a fiatal meg had trónoljon amin akar. Ha lehet tudjanak a szekrény tetejére is felvonulni. A magaslati "kilátók" számukra a legbiztonságosabb pontok :)
2021. jún. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!