Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális, hogy a nőstény...

Normális, hogy a nőstény macsekom lassabban még a kandúrom habzsolva eszik?

Figyelt kérdés

Nőstény cicám 2 éves, a kandúr pedig másfél mindketten ivartalanítva vannak.

Mindig ugyanannyit esznek, nincs kivetelezés. De mire a kandúr befalja addigra a nőstény még lassan eszeget. Néztem a nőstény száját nincs benne semmi gyulladás.

A kandúr miután megette a magáét, a csajszi tányérjához akar menni de az morog rá.

Etessem őket külön szobában vagy ez normális?


2021. jún. 2. 08:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Normális, az lenne a normális, ahogy a nőstény eszik.

Nálunk is így van egyébként, a legnagyobb gondot az okozza, hogy a dagikandúr ne lopkodjon, hogy legyen hova visszamennie falatozni a nősténynek. :)


Habzsolásgátló tálat esetleg kipróbálhatsz a kandúrnak.

2021. jún. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De jó, köszi az ötletet, kipróbálom :)
2021. jún. 2. 09:07
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk is van egy ilyen haspók kandúr, aki nem rág, csak nyel. Közben lesi, hogy a nőstény mit hagy ott a tányérjában, amit pluszban fölfalhat. Amíg kicsi volt, felcsippentettem a grabancánál és kitettem a teraszra, hogy a másik is tudjon nyugodtan enni. Visított is rendesen, de mára föladtam.
2021. jún. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
20%
Lehet, hogy a kandúr túl kevés kaját kap, ezért habzsol, és akar enni a másik tányérból. Miért gondolod, hogy kivételezés, hogy a macskáid a saját szükségleteik szerint kapjanak enni?
2021. jún. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A kandúrok általában (nem mindig nyilván) nagyobb testűek, nálad nem ez a helyzet? Nem lehet, hogy ehhez képest túl keveset kap, ha csak ugyanannyit ehet, mint a nőstény? Ha a termete miatt egyszerűen többre lenne szüksége, az nem “kivételezés”.

Persze vannak zabagép macskák, az egyik nálunk is az és pofátlanul kunyerál is meg belezabál a máséba, a másik szintén lassan eszeget (mindkettő kandúr), de ez felmerült bennem.

2021. jún. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

Nem nemtől függ, habitustól :)

Nekünk a kandúr is csak csipeget, többször kevesett.

Szóval normálisak a cicáid :)

2021. jún. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk fordítva van, a kis nőstény a dagi zabagép, a kandúr hatalmas, de sovány és nyammogva eszeget, feleannyit összesen, mint a nála kétszer kisebb társa. Én úgy tartom szinten a lánycica súlyát, hogy egyesével dobálom neki a száraztápot, a folyosón hosszan, így futkosik utána, addig is mozog.
2021. jún. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
31%

Normális, hogy a nőstény macsekom lassabban még a kandúrom habzsolva eszik?


Ne haragudj, kérdező, de "még" helyett "míg", esetleg "ellenben" a helyes. De nem a "még". Az nem is illik a mondatba, nem értelmes.


Helyesen:

Normális, hogy a nőstény macsekom lassabban míg a kandúrom habzsolva eszik?


A kérdésre válaszolva, igen, normális. A macskák nem egymás klónjai. Egyik ilyen, másik olyan. Minden tekintetben egyediek.

2021. jún. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!