Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A szobacicákat szerintetek...

A szobacicákat szerintetek érdemes beoltatni? Mik a tapasztalaitok, ti beoltatjátok őket?

Figyelt kérdés
Az enyém nem kijárós cica, mindössze az udvarra mehet ki a felügyeletemmel.

2021. jún. 2. 23:48
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Erdemes beoltatni, igy meg foleg, hogy udvarra is kijar.
2021. jún. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Ha kijár az udvarra akkor igen. Alapjáraton csak benti tartással nem kötelező, nincs kitéve annak, hogy kint össze szedjen valamit, de sok embert megnyugtat, hogy bármi van, nem lesz gond ezen a téren.

De bevallom, én nem terheltem a benti cicámat az oltással, az állatorvos is azt mondta hogy felesleges lenne

2021. jún. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Igen, a 3 komponensű kombinált oltást megkapták, mert azokat a betegségeket mi is bevihetjük nekik a lakásba.
2021. jún. 3. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Én személy szerint nem oltatom a kimondottan benti cicámat, de ha neked kimehet az udvarra, akkor mindenképp javaslom.
2021. jún. 3. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Alpoltásokat, mint a kombi, veszettség ajánlatos. A többi felesleges bentinél.
2021. jún. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
#4 aztán ha beviszel valamit a cipőd talpán ő meg lenyalja akkor nézhetsz nagyokat.
2021. jún. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Veszettség felesleges, azt nem kaphatja el bent, de a kombiban lévő 3 vírust igen, bentieknek elég a kombi, kintieknek kell a veszettség elleni, leukózis elleni stb.
2021. jún. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémek bentiek, de az alapoltásokat megkapják. Te is hazavihetsz nekik bármit. Plusz ugye a féreghajtás, az is alap.

Nem egy hatalmas összeg, évente 1x kijön az állatorvos és ennyi.

2021. jún. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A kombi oltást megkapja. Imád cipőzni, ha kint hagyunk egyet, felhúzza, belebújik, dörgölőzik, nem tudom... fura szokásai vannak. :D Bármit összeszedhet róluk, ezért döntöttünk úgy, hogy megkapja. Sőt bolha elleni cseppeket is kap, mert ugyan csak az erkélyre járhat ki, de valamelyik évben bolhás lett. Azt mondta a doki, hogy ez általános lakásban tartott cicák körében is, ha pl. sok madár van a környéken, főleg galambok röptükben is szórják a bolhát, így a második emeleti erkélyen is képes összeszedni a cica. -_-
2021. jún. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is beoltattam, cipőn be tudjuk hordani a betegségeket. (A mi cicánk is cipős, valamiért imádja piszkálni őket, vagy csak közéjük/rájuk feküdni)


Tervben van, hogy néha levigyük sétálni, így pláne :)

2023. márc. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!