Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a kiscicámmal...

Sweetkairy kérdése:

Mit csináljak a kiscicámmal ha hétvégente nem tudom hova tenni?

Figyelt kérdés

Már nyolc éve könyörgök édesapámnak egy benti cica miatt. Eddig az volt a baja, hogy nem tudnék rá figyelni (holott szerintem nem is annyira bonyolult a tartása mint egy kutyusnak. Ezért választottam cicát). Tegnapelőtt viszont mondta, hogy egy macska megemlett a farakásunkhoz és van két kiscicája. Megállapodtunk abban ha látja rajtam, hogy akarok egy cicát és figyelek rájuk akkor lehet róla szó, hogy az egyiket behozzam.

Tegnap kimentem és estére már fel is tudtam őket venni, meg tudtam őket simogatni és ezt le is videóztam apunak. Amint megmutattam neki mondta, hogy mégsem lehet macskám:) (kb. öt hetes cicákról van szó)

Kérdeztem, hogy miért. Az volt a válasza, hogy nyávogna éjszaka meg hogy két hetente amikor mennék a barátomhoz nem tudnám hova rakni. Barátom anyukája allergiás a szőrére, plusz van már egy kutyájuk. Apám meg nem foglalkozna vele és csak rá zárná az ajtót..


Nem tudom mit csináljak. Tényleg minden álmom egy cica és bármit megtennék azért, hogy bent legyen velem. Sokszor vagyok egyedül is (mivel csak ketten élünk együtt) és legalább elterelné a figyelmem. Egy kis faluban élek, vannak más macskák is amik letelepedtek hozzánk. Már azon is gondolkodtam, hogy amikor el kéne mennem akkor kirakom az udvarra és legalább a testvéreivel is töltene egy kis időt (mivel apu a kinti cicákat hajlandó etetni de egy bentit nem:) ). Dehát tényleg nem tudom mit tehetnék. Persze kirakni sem akarnám annyira az udvarra, de nincs semmi ötletem..


A válaszokat előre is köszönöm! :D



2021. jún. 3. 11:35
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon sajnálom, hogy apukád így viszonyul a cicához. Viszont ha nem gondoskodik róla, nem hagyhatod ott egy hétvégére.
2021. jún. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
70%
Legyen kinti és meg van oldva
2021. jún. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
63%

Na ilyen az, mikor a szülő tudja, hogy neki lenne egy macskája, nem a gyereknek.

Helyes, hogy nem vállalja be azt, amit nem akar, nem pedig felelőtlenül engedi, aztán lesz, ami lesz. Egyébként is mi lenne a terv, ha elköltözöl? Van lakás, ahova mehetsz? Az is apukádé? Oda engedne macskát? Állatbarát albérletet nagyon nehéz találni és általában drágábbak is, pl többhavi kauciót elkérnek már az elején. És egy macska akár 20 évnyi elköteleződés is lehet, szóval igencsak hosszútávú “projekt”.

Mivel az ő háza, ő hozza a szabályokat. Ha nem akar benti macskát annak minden nyűgjével együtt (mert sajnos vannak, pl az iszonyatos szőrmennyiség, alomtakarítás naponta, pár összekarmolt bútor, letépett függöny is lesz az elején - benti macskám van, szóval tudom, miről beszélek), akkor nem lesz. Elhiszem, hogy nehéz, rosszul esik, de az teljesen érthető, hogy nem akar olyan felelősséget vállalni, ami nincs ínyére.

2021. jún. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
69%

Nem értelek! Eddig is volt macskád, bent is lehetett volna tartani. Ha felelősség teljes gazda lennél, akkor rég ivartalanítva lenne.

Persze cukik a kicsik, de ha te vagy a gazdájuk, akkor teljes felelősséget vállalsz, nem tudod hétvégente ezt kikapcsolni.

Nem vagy még nyomokban sem felelős állattartó!

2021. jún. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

3.: Nem az ő macskája lenne. Különben meg nem volt semmilyen háziállatom kb. 10 éves korom óta (akkor is csak nyulak meg tengerimalacok). Azért mert tapasztalatlan vagyok az még nem azt jelenti, hogy nem vagyok hajlandó tanulni. Költözésről még szó sincs nálunk. Vagyis, nem tudom, hogy lesz. Ebben igazat adok. De akkor sem maradna itt édesapámnak.

Úgy érzem vagyok elég felelősségteljes már egy háziállathoz. Egeret vagy patkányt is akartam dehát azzal is problémái vannak.

2021. jún. 3. 12:22
 6/35 A kérdező kommentje:

4.: Nem lehetett volna bent tartani apám miatt. Sehogy sem engedte meg, hogy bent legyen. Azt meg végképp nem engedte volna meg, hogy elvigyem állatorvoshoz. Tényleg annyit tesz értük, hogy eteti azokat az utca macskákat amik oda tévednek, de amint valamelyiknek baja lesz azt leszarja.

Most meg azt mondta hogyha látja rajtam, hogy foglalkozok a kicsikkel (amiket meg nekem is kellet megszelidíteni) akkor lehet bent. Viszont amint meglátta, hogy foglalkozok velük egyből meggondolta magát?


Ezért akarom rávenni valahogy mert tényleg hajlandó vagyok tanulni. Mivel csak az internetről tudok ezért onnan ha már 100 videót nem néztem meg róluk akkor egyet sem. Igyekszem tanulni róluk, de azzal nem megyek sokra ha csak olyan válaszokat kapok, hogy nekem nem való egy macska. Azért nem való nekem egy mert nem vagyok tapasztalt?😭😭

Nem tudok az lenni ha meg van tiltva születésem óta.


Tényleg nem tudom hogyan vegyem rá aput. Ez a problémám

2021. jún. 3. 12:30
 7/35 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos rossz hírem van. Amíg apádnál laksz, addig nem lesz. Iparkodj elköltözni, és máris befogadhatsz egy-két cuki cicát :)
2021. jún. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
89%

Én a helyedben várnék még a behozatallal,valahol azt olvastam h ahhoz h nyugodt legyen a kiscica és kiegyensúlyozott, legalább 10 hetes koráig az anyjával kell h legyen. Ilyen korán elszakítani traumát okoz,amiért lehet h egész életében fusztrált lesz és "rosszalkodni" fog. Tenyésztőknél is am 10 hetes korukig vannak az anyjuk mellett legalább. Gondolom neked sem lenne jó,ha odabent díbolna,apud nem örülne neki.


Nem tudod magaddal vinni a barátodhoz hétvégére? Nem lehet úgy szokatni,hogy kinti,benti macska legyen, és akkor ha elmész nem viselné meg a kintlét talán.

2021. jún. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

8.: Persze, nem is egyből akartam behozni. Csak most mentem ki, hogy megbarátkozzanak az emberekkel. Viszek nekik kaját meg ilyenek. Ma is ki fogok menni egy pár órára.


Nem hiszem, hogy magammal tudnám vinni.. Egyrészt egy 1 órás vonatozást kéne kibírnia meg egy 20 perces buszozást. A barátom apja nem örülne neki, az anyukája meg allergiás a cicákra de ő nagyon szereti őket. A barátom bátyja is most költözött vissza hozzájuk és vitte magával a Francia bulldogját ami bent van. Ezért szerintem nem a legjobb ötlet lenne:/

2021. jún. 3. 12:37
 10/35 anonim ***** válasza:
87%

Alakítsd úgy az életed, hogy beleférjen. Az állattartás nem azt jelenti, hogy az állatot kényszeríted bele a te kényelmedbe. Hanem te teszel meg mindent azért, hogy az ő életkörülményeihez hozzászokj és alkalmazkodj. Az én kutyám kint van. Ez nem azt jelenti hogy állatkínzó vagyok (ahogy ezt sokan állítják a gyakorin) hanem, hogy én is kint töltöm minden időm lefekvésig. Nem fogom a kutyát bezárni a lakásba csak, hogy nekem kényelmesebb legyen. Inkább kint tanulok, eszem és a délutáni alvást is a kinti kanapén végzem el. A kutya is mellettem összegömbölyödik és alszik. Ezt nem értik egyesek, hogy a kutyát nem a panelban kell bezárni hanem neked olyan körülményeket biztosítani, amiben mindketten jól érzitek magatokat.

A kerítést meg lehet csinálni macskabiztosra. Te is lehetsz kint ha a macska nem mehet be. De abban a két hétben nem lehet bezárva a macska egyedül.

2021. jún. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!