Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 45 nm-es lakásban 2 cicát...

45 nm-es lakásban 2 cicát tartunk. Szerintetek felelőtlenek vagyunk?

Figyelt kérdés

5 hetes korukban fogadtuk örökbe őket, testvérpár. Most 10 hónaposak. Sajnos ekkora albérletet tudunk megengedni, higyjétek el, ha lenne miből, mennék nagyobba. Alapjáraton mindenhova bemehetnek és a hálószobánk galériás, amikor felkelnek 1-2 óráig mint az őrültek fel-le rohangálnak. Emellett szoktam velük játszani is pecabotos játékkal, laserpointerrel és vannak saját játékaik amiket szeretettel visznek a lakásban mindenfelé, pofozzák stb.


Az egyikőjük nagyon lustizós, nyugodt típus, neki nincs mozgásigénye. Viszont a tesója hiperaktív, őt rendesen ki kell fárasztani, hogy éjjel aludjon. Ezzel nincs problémám, szívesen játszok vele.


Mégis azt érzem rossz gazdi vagyok. Az ablakra macskahálókat szereltünk, egész nap tud nézelődni, szabad levegőt szívni és azt látom rajta, hogy vágyakozik kifele. Úgy érzem bezárom őt, pedig esélyes, hogy egy kertesházban sokkal boldogabb lenne. De minden szeretetet megadok neki, minden hónapban kap új játékokat és mivel nagyon bújós mindkettő, úgy gondolom ők is szeretnek engem. Velem alszanak, követnek a lakásban, a mellkasomra kuporodnak, mikor itthonról dolgozok mellettem fekszenek.


Szerintetek boldog itt, ebben a pici lakásban? A tesójával rengeteget játszanak, nincs egyedül hagyva szinte soha.

10 hónaposak mindketten, ivartalanítottak.


2021. jún. 5. 08:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
El tudok képzelni rosszabb sorsot is ;)
2021. jún. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%
Én pont azokat tartom felelőtlennek, akik kertesházban szélnek eresztik a macskákat, aztán vagy elüti őket az autó, vagy megmérgezi őket a szomszéd.
2021. jún. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%

Nem vagy rossz gazdi, se felelötlen. Nekünk is 45nm-es a lakásunk és itt van egy kutyusunk. Annyi, hogy levisszük sétálni mindenan nap 2x.

Szerintem ha teheted vidd le te is a cicust pórázra kötve.

2021. jún. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Őszinte leszek megfordult már a fejemben de nem szeretném levinni.

A 8. kerület közepén lakunk, egyáltalán nem parkos övezetben, sokat kéne utaztatnom, hogy egy zöldebb részre eljussunk. Emellett attól félek ha egyszer kiviszem onnantól kezdve egész nap nyávogni fog, hogy vigyem, és én is dolgozok azért.

2021. jún. 5. 08:54
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
Rengeteg macska az utcán végzi, szerintem örüljenek, hogy van szerető otthonuk. Neked meg nem kell az életedet 2 macska köré rendezni. Szép is lenne, ha csak azért költöznétek nagyobb lakásba, hogy a macskáknak jobb legyen. :)
2021. jún. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

Akkor lennél felelőtlen, ha a kertes házban kicsapnád, mermicikeszabadlélek.

Amúgy az ablakból nézelődés nem azt jelenti, hogy ki akar menni. Nálunk van a társasháznak udvara, van hám meg póráz, de az ablakból kifele meredő macska retteg odalent, húz vissza az ajtó felé, hogy menjünk fel, pedig se kutya se autó, csak csönd és madárcsicsergés van a kertben.

Ne húzz a macskára emberi érzelmeket, ha azt látod, hogy jól elvannak bent, az tényleg azt jelenti, hogy jól elvannak bent. :)

2021. jún. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
29%
6: "Akkor lennél felelőtlen, ha a kertes házban kicsapnád, mermicikeszabadlélek." Ezt komolyan írod? Az aprócska tény ne zavarjon, hogy pár ezer éve az ember körül él a macska, a panellakások pedig néhány évtizede épültek.....
2021. jún. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
17%
A kinti macska fogyóeszköz egyébként is. Én falun nőttem fel, nem volt nagy forgalom, mégis: elütötték, eltűnt, az én kutyám kapott el egy rét közepén egyet, mikor sétáltattam, betegségeket szednek össze, megmérgezik őket, stb.
2021. jún. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
80%

Elég szomorú hogy vidéken mai napig ez a divat, hogy a macska fogyóeszköz. Gyerekkoromban nekem is sztem vagy 6 macskám volt egymás után 4 éven belül. :/


Oké, hogy régen szabadon mászkáltak, manapság azonban eléggé megváltozott a környezet, rengeteg a beépített terület, az utak, autók... A macskára én személy szerint családtagként tekintenék, ha lenne, nem pedig fogyóeszközként. :)


Nem beszélve arról, hogy a kinti macskák károkat is okoznak.


Szóval szerintem nem felelőtlenség megvédeni a kedvenceinket attól, hogy elüssse őket az autó vagy megmérgezzék. :) Ha rendszeresen fárasztod őket, foglalkozol velük, van mit enniük és hol aludniuk akkor arany életük van ;)

2021. jún. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
80%

7, Szerencsére párezer év alatt az állattartási kultúra is fejlődött, kertes házban is lehet úgy tartani állatot, hogy nem kibsszuk a nagyvilágba.

Lásd cicakifutó vagy macskabiztos kerítés.

Ezzel együtt a macska (mint társállat, nem mint bio egérirtó) tökéletesen teljes életet élhet a lakásban, hála a gazdi figyelmének és a macskáknak szánt kiegészítőknek.

2021. jún. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!