Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez baj? Hogy jelezzem neki ha...

Ez baj? Hogy jelezzem neki ha fáj?

Figyelt kérdés

5 hetes kiscicáról van szó. Pár napos korában találtam. Nem volt mellette anya cica így én nevelgetem.

Szóval

Elkezdett játszogatni, hátra fekszik és kapirgálja a takarót vagy a kezemet. De harap is. Ilyenkor kicsit be szokott pörögni és durvábban harap ami viszont fáj. Hogy jelezzem neki hogy ez nekem fáj?

(Vannak játékai.. nem érdekli őt. Sőt.. fél is tőlük)


Plusz amikor kapja a fecskendőből a tápszert.. rendes szétkarmol néha

Mint aki sosem evett

Törölközőbe is szoktam rakni mert különben minden tiszta tápszer lenne

De valahogy mindig kiszabadítja a lábát és rákarmol a kezemre

(Alutasit is kap)


2021. jún. 5. 12:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én macskámnál egy hangos aú! Be szokott valni, de csak akkor amikor nem direkt akar bántani, ebben az esetben egy kis “ütes” ra, csak akkora, hogy ne fájjon neki, de ne is oruljon neki, csak hogy meg tanulja, hogy ki a “domináns”
2021. jún. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Az előző válaszolónak igaza van, általában használ egy "kétségbeesett au". Az anyacicák meg finoman beleharapnak a kicsibe vagy lecsapják. Ez fontos az etetésnél, hogy ne harapja el az emlők vagy egyáltalán hogy ne okozzon fájdalmat.
2021. jún. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen szerintem is itt ebben az esetben egy pici ütés jó lehet, ahogyan egymást pofoznák jelleggel, csak ne az orrára hanem a mancsocskára, jelezve neki hogy azzal csinál valamit ami neked nem tetszik. Pl olyan pózban mintha te is macska lennél és játszanál vele. Viszont mielőtt ezt próbálod szerintem inkább kezdd azzal hogy ellököd a kis mancsát, lefogod de óvatosan, tudod a felnőtt macskák is szokták a lábukkal “lefogni” a másik macska valami részét :D Mivel te vagy neki a mami így úgy célszerű viselkedned ahogy a macskák, azt érti könnyebben.

Azt is mondják, hogy nem jó a kezeddel játszani vele, mert azt tanulja belőle hogy az játék és neked fájni fog később mégjobban.

Nekem kettő van, amikor kicsik voltak úgy tudtam leszoktatni őket az arcom harapásáról/karmolásáról hogy visszaharaptam, fület fejet, nem erősen, sőt inkább csak ráfogtam a fogammal gyengén, az tény hogy egy az egybe hülyének néztek de egy pár ilyen jelzés után az arc teljesen tabu lett.

Esetleg nézz videókat arról hogyan játszanak egymással a kiscicák és azt próbáld leutánozni. Ez csak most fontos ameddig macskulni tanítod, később úgyis a játékok lesznek érdekesebbek :)

Sok sikert!! :3

2021. jún. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, az lemaradt hogy ez a játékkal való tanítás hasznos lehet az etetésre is, mert amit a kezedről megtanul játék közben az érvényes lesz más helyzetekre is.
2021. jún. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor mindig azonnal finoman! de határozottan lenyomom a fejét - az anyacica is sokszor így csillapítja a kölykét.

Azért nem harapom vissza, mint egy fajtársa tenné :D


De általában egy macskánál sem zavar, amikor játszik, harapdál, de előfordul, hogy tényleg jobban odakapnak, mint szeretném.

2021. jún. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
És azért karmol etetésnél, mert éhes, izgatott, mohó :) Semmi baj nincs vele, ha zavar, akkor vegyél fel munkavédelmi kesztyűt addig is.
2021. jún. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!