Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vannak gondoltai egy macskának?

Vannak gondoltai egy macskának?

Figyelt kérdés
2021. jún. 5. 22:45
 1/10 anonim válasza:
100%

Mármint gondolatai? Biztos vannak...

Párom macskája pl mindig úgy néz rám, hogy szinte látom, hogy a halálom kivánja, mert féltékeny rám. De az én macskám is úgy gondolja, hogy én valami újféle macskaágy vagyok, amin 20 percet dagaszthat.

Amúgy biztos, mégha egyszerű gondolatai is, mint hogy ezt szereti, vagy éhes, meg ilyenek. Szóval nem hiszem hogy az élet értelmén gondolkodik, de biztos vannak

2021. jún. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
#2 Ne legyél te abban annyira biztos. Egy macskánál sosem tudni.
2021. jún. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Az intelligencia kialakulása nem egyik pillanatról a másikra történik, hanem ez egy hosszú evolúciós folyamat. A macska emlős révén aránylag közeli rokona az embernek, és fejlett emlősaggyal rendelkezik. Lehet, hogy nem annyira fejlett, mint a miénk, és nincsenek olyan összetett gondolatai, mint nekünk, de én úgy gondolom, hogy vannak gondolatai.
2021. jún. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem is vannak gondolataik, mindenképp tudnak gondolkozni, több lépésből álló dolgokat összerakni. Pl az egyik macskám szeret inni a wc-ből, véletlenül jött rá hogy ha a lehúzót meghúzza akkor jön a víz, viszont utána direkt odamegy, húz egyet, megvárja míg eláll a víz és csak azután iszik. Mielőtt megszóltok, tiszta a wc és külön ügyelek is erre, amikor elmegyek itthonról akkor lehajtom nehogy valami baj legyen.

Vettem nekik jutalomfalatos játékot, görgetni kell hogy kiessen belőle a kaja, kb 5 perc alatt rájöttek, és kigörgették belőle az összes kajcsit... szóval ezt nem használjuk mert így csak plusz agybaj nekik, nem játék :D

Van amikor fekszenek, én meg leülök máshova, rámnéznek szeretetteljes pillantással és jönnek bújni.

De olyan is van, hogy valamit kérnek, pl tavasszal a fésülést(nyalogatja magát és néz, megint nyalogat megint néz), játékot, kaját. Az egyik ordít velem este hogy menjek már vele aludni, amint az ágyban vagyok jön és fekszik mellém.

Ha az egyik elbújik és keresem, akkor a másik macska sokszor megmutatja hol van, érti hogy keresem.

Én ezek alapján is úgy ítélem, hogy gondolkoznak és nem csak ösztönlények.

2021. jún. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vannak

Úgy vettem észre, elég sokat megértenek

Azt se szabad elfelejteni, hogy mikor cukiskodik a cica, az többnyire tanult viselkedés (dorombolva ölbemászik egyenlő simi, édesen nyávogva bújik elő egyenlő kaja), össze tudja kapcsolni az okot az okozattal, ennélfogva igenis vannak gondolatai

Vadászatnál is meg lehet figyelni, hogy kiszámít mindent...ez nem lehet teljesen ösztönös

2021. jún. 6. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha össze tudja kapcsolni a kilincset az ajtó kinyitásával, mindig csimmeszkedik érte, hallgat a nevére, megtanult bizonyos parancsszavakat, akkor igenis vannak gondolatai is. Az már más kérdés, hogy igencsak makacsok, néha azt se tudják direkt, hogy ki vagy, de ez nem jelenti, hogy nem gondolkoznak, vagy buták lennének, sőt, nagyon is ravasz egyéniségek. Én csípem őket.
2021. jún. 6. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%
Egyetértek a 9. válaszadóval, nagyszerű választ írt, zöld kezet is kapott rá. Én is csípem a macskákat, különösen az figyelemreméltó, hogy míg a DNS-ükbe az van programozva, hogy könyörtelen vadászok legyenek, mégis hagyják (vagy egyenesen elvárják) hogy ölbevegyük őket és cirógassuk.
2021. jún. 6. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, vannak, de képeken és érzéseken alapulnak, nem szavakon, illetve a szavak alapján képzett absztrakciókon, mint az embernél. Az ember a szóbeli kommunikáció miatt el tud képzelni fogalmakat is, azaz olyan formációkat, amelyeknek nincsen valós megfelelője a világban. A macska emiatt sokszor racionálisabban gondolkodik, mint az ember.
2021. jún. 6. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
#4 Írtó cuki macskáid lehetnek :D
2021. jún. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehetnek gondolatai :,,egyek vagy aludjak''
2021. jún. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!