Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyjából másfél napja tűnt...

Nagyjából másfél napja tűnt el a macskám. Visszajön még?

Figyelt kérdés

Ő az első macskám nagyon aggódok érte, most lett egy éves és már nagyjából 9 hónapja volt nálunk. Körbenéztünk, de nem találtunk tetemet az úton, ill. raktunk ki facebook posztot.

Van esély hogy valamitől megijedt és elmenekült? 9 hónap után már ismeri a környéket ahhoz hogy visszataláljon?

U.i.: ivartalanított, nőstény, 1 éves



2021. jún. 6. 09:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
9 hónap után ismeri. Kérdezz körbe hátha látták vagy véletlen bezárták. A közeli állatorvosi rendelőknél is érdeklődhetsz.
2021. jún. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%

9 hónap???

Hát az elég sok idő

2021. jún. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
2# vagyok. Ha sokszor volt kint. Nyilvan ismernie kell. Lehet csavarog valahol.
2021. jún. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%
Én 3-4 naponta futok össze a macskámmal az etetőtál környékén.
2021. jún. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
16%

Ha annyira félted ne engedd csavarogni. Bármi baj érheti, autóbaleset, mérgezés, kutya/róka támadás, bezáródik valahova vagy egy gonosz ember bántja.

Sajnos nem biztonságos a macskáknak ez a világ és egyébként mindenki köteles az állatait a saját birtokán, telkén belül tartani.

2021. jún. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ!

5# Esténként mindig kikéreckedik azért engedem ki, 4.-én péntek este nekiállta szokás szerint kaparni az ajtót hogy engedem ki, ill. tudom hogy veszélyes ha kint van, de ha bent tartom miközben ki akar menni csak ideges lesz

2021. jún. 6. 11:04
 7/14 anonim ***** válasza:
64%

Megszokná a benti életet,nagyon sok macska csak benti (vagy biztonságos kerítés bent tartja az udvaron). Persze hogy ki akar menni, hiszen érdekes a világ, más macskák, madarak stb... Viszont veszélyes is, amit ő sajnos nem tud és bármikor érheti baj. A nővérem egyik macskáját meglőtték, egy másikat elütötték, hiába sírtak utána, a cicák meghaltak.

Nem hibáztatni akarlak mert tudom hogy sok ember szerint engedni kell kóborolni a cicát. Viszont ezzel jár az is ha eltűnik és esetleg soha nem kerül elő. Ezt neked kell eldönteni hogy melyik módszerrel tudsz együtt élni.

2021. jún. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Tudom és én is mindig aggódva engedtem ki, de eddig sose tűnt el, ma körbe jártuk szüleimmel a közeli utakat (faluban élünk) de sehol semmi, 2 nap alatt meg szerintem még nem vitte el semmi a szomszédokat is kérdeztem, de még esetleg arra tudok gondolni hogy a szembe szomszédunknál van, nekik sok gyerekük van hátha befogadtál ma megpróbálok körbe kérdezni mégegyszer
2021. jún. 6. 12:03
 9/14 anonim ***** válasza:
80%
Remélem előkerül! Esetleg kérdezz körbe, hogy nem záródott-e fel egy padlásra vagy melléképületbe..
2021. jún. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
44%

Nem tom, szomszédom macskáját pár hete csapták el. Tetem meg se került, mert kiderült, hogy a ház előtt, ahol elpusztult, már hajnalban a lakók eltemették. Fb poszt alapján írták meg, hogy sajnos már nem él :(

Szóval az, hogy nincs tetem, még nem jelent semmit. Vagy elbújt valahol és egy farakás alatt kiszenvedett.


Nem riogatni akarlak, de 1.5 nap azért sok. Ivartalannál főleg, ők nem csavoznak annyit, fontosabb nekik a rendszeres kaja.


Remélem csak bezárta valaki véletlenül egy sufniba és előkerül. Drukkolok, hogy meglegyen szegényke :(

2021. jún. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!