Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha megfürdetem a macskáim, az...

Ha megfürdetem a macskáim, az segít megszabadulni a hulló szőrüktől?

Figyelt kérdés
Iszonyatosan hullik a szőrük, már a minap ötödjére fésülöm őket és úgy hullik a szőrük, mintha muszáj lenne.. fürdetés segíthet megszabadítani ettől?
2021. jún. 6. 14:35
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Működik a link, csak a zárójelben lévő pontot ki kell cserélni rendes .-ra mert nem engedte elküldeni a gyk.
2021. jún. 6. 15:01
 12/20 anonim ***** válasza:
Rövidszőrű macska?
2021. jún. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Hosszabb kicsivel mint egy átlag hàzimacskának, meg elég dús és puha szőre van..
2021. jún. 6. 15:44
 14/20 anonim ***** válasza:

Szerintem fésüld kitartóan, és ha nem javul a helyzet 1 2 héten belül akkor vidd el orvoshoz.

Írj majd, hogy mi lett végül

2021. jún. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Hát most már rátérek a napi rendszerességre, remélem javulni fog a helyzet.. meg szerzek be egy szárítógépet, arra nagyon mondják, hogy kiszedi mindenből az állatszőrt is. Persze a macskát nem rakom bele, az azért durva lenne.. :D
2021. jún. 6. 17:27
 16/20 anonim ***** válasza:
:D
2021. jún. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Van ilyen is, hogy nem tavasszal hanem valamiért később kezdik a brutális vedlést, amikor melegebb is az idő.

Szerintem a fürdetés nem jó ötlet, biztos sok szőr kijönne vele de pluszban utána stressz szőrzés is lenne amiatt hogy utálják a vizet, az úgy meg már tényleg rengeteg :D

Minden nap egyszer fésüld át őket, csak elfogy előbb utóbb. És ha nem múlik akkor doki, ahogy előttem is írták.

Nálam volt már ilyen, később kezdték és valami irdatlan volt :/

Drukkolok!! :)

2021. jún. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Az enyémek meglepetésemre nem utálják a vizet, ezért is gondoltam rá, hogy megfürdetném őket.. az egyik régebben simán játszott a folyó csapvízzel, aládugta a fejét meg a mancsát, aztán befeküdt a mosdókagylóba a víz meg csordogált rá. :D


Egyébként a furminátor miért jó? Vettem nekik és tényleg szedi rendesen a szőrt, ugyanakkor elég kos felületen szedi egyszerre és kb két húzásra tele van. Annyi szent, hogy nem hullik közben mindenfelé a szőr, mint a kesztyűvel, de ugyanakkor a macskám nem tud megmaradni nyugodtan, mert egy szimpla simogatásnálnis tekeregnek folyton. :)

2021. jún. 7. 03:01
 19/20 anonim ***** válasza:

Hehe de jófejek :D Hát ha szeretik a vizet akkor simán, kádban/lavorban játékkal egybekötve így teljesen oké :) Csak ne ázzanak sokáig, úgy tudom a bőrüknek nem jó.

Nálam is tekeregnek a fésülésnél, sokmindent próbáltam, nekem speciel csak a furminator vált be. Biztos függ a szőrük hosszától is, de ugye különböző típusú szőrökre lehet ezeket kapni. Igen, elég hamar tele lesz, amikor picit lehiggadtak akkor fordítva fogom a fésűt, így a bundijuk tetején marad a szőr amit kiszed és az se gond ha tele a fésű mert kb ki vagy letolja amit kiszed, utána meg azt gyűjtöm össze kézzel. Tény hogy ez több idő.

Enyémekből a kesztyűs változat semmit nem szed ki, szeretik de azt csak kényeztetésre használom :)

2021. jún. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én macskám nem bírja a vizet, nem fürdetném, de barátnőmé szeret pancsolni, ő szokta fürdetni. Azt mondja, hogy fürdetés közben és után brutál mennyiség jön ki, ő egyébként fürdetés után addig fésülgetni, amíg meg nem szárad (nem tudom, az hány óra lehet? :D ), és akkor utána egy ideig kevesebbet hullik... de hogy mennyivel, passz.
2021. jún. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!