Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért szólják le többen azt,...

Miért szólják le többen azt, aki fajtatiszta macskát vesz mint aki kutyát? Ti tapasztaltátok ezt?

Figyelt kérdés
Ha valakinek van egy fajtatiszta kutyája általában nem mondanak rá egy rossz szót sem, de ha macskáról van szó akkor egyből jönnek a kérdések: minek vettél ennyiért macskát, ott a menhely, biztos csak divatozni akarsz, macskáért ennyit nem adnék stb. Szerintem mindenkinek szíve joga eldönteni honnan van a macskája. Miben más egy fajtatiszta kutya? Szerintem semmiben. Valaki kutyás valaki macskás.
2021. jún. 6. 18:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Kutyás vagyok, légyszi javítsatok ki, ha valamit rosszul látok.


Ez szerintem is így van, és emiatt: a kutyák fajtái nagyobb szelekción esnek át, mint a macskák, már a méretek is nagyban különböznek a 2 kilótól a 60 kilósig. Van, amit kozmetikázni kell, van, ami hipoallergén, van, amelyik családbarát, van amelyik inkább egygazdás, vannak ölebek, vannak munkakutyák, vannak agilityre, vannak őrző-védőre alkalmasak. Tehát egy-egy fajta összehasonlítva sokkal másabb dolgokra alkalmas, mint a macskáknál. Persze ott is vannak hosszabb szőrűek, meg kopaszok, hipoallergének, de nem szelektálják őket mondjuk temperamentum alapján, legalábbis nem olyan szinten, mint a kutyáknál.

Szerintem legalábbis mondjuk egy sziámi ugyanazt tudja, mint bármelyik menhelyi cica, csak szebb.


De mondjuk ha menhelyről kihozok egy ismeretlen eredetű kölyköt, de mondjuk őrző védőzni szeretnél vele és első kutyád lenne, nem mindegy, hogy az adott kutya felmenői között kaukázusi juhászkutya, magyar agár vagy német juhász van. Azt meg pláne nem tudod, hogy az adott kutyának esetlegesen milyen rejtett, örökletes betegségei vannak, amik esetleg kölyök korban nem látszódnak (epilepszia, allergia, diszplázia stb.)

Egy fajtatiszta kutya röviden kiszámíthatóbb. Mondom ezt úgy, hogy 3 kutyámból 3 mentett, keverék.

2021. jún. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
FAJTISZTA
2021. jún. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1-es: köszi a válaszod!


2-es: minden macska, kutya fajtiszta, de csak azok az kutyák, macskák fajtatiszták akik rendelkeznek törzskönyvvel. Én erre gondoltam mikor leírtam a fajtatiszta szót.

2021. jún. 6. 19:31
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
1-essel egyet értek, a kutyafajták nagyrésze külön arra a célra van tenyésztve, amire használják, a macskáknál inkább csak kinézet, bár ez alól is van kivétel, pl a Chausie, Szavanna macska tulajdonképpen félvadak, kevésbé szelídek nagyobb a helyigényük stb, de ezek ritka és nagyon drága macskák, ezért szinte alig ismertek
2021. jún. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Vannak kutyafajták amikkel egyetértek, hogy célra vannak tenyésztve,emiatt elfogadják, de pl. a mopsz, csivava, bichon bolognese kutyusok nem ugyanannyira divatkutyák mint pl. egy perzsa vagy egy ragdoll?:)
2021. jún. 6. 19:44
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem azért, mert a macskákat a legtöbb ember semmibe nézi. Fogyóeszköz. Minek százezreket költeni rá? Azért van hogy egerésszen, stb.

Ez a mentalitásuk, főleg falun, kisvárosokban.

Nekem bengáli cicáim vannak, de a munkahelyemen is mindig osszák az észt velük kapcsolatban a tirpákok.

2021. jún. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Macskáknál is vannak jellembeli különbségek, csak nem annyira mozognak széles skálán mint a kutyáknál. Amúgy nem különb egy sziámi mint egy sima házi cica, de jellemét tekintve más, pl szinte biztos lehetsz abban, hogy rengeteget nyávog és minden lében kanál, interaktív természet. Egygazdis, kifejezetten választ magának gazdit és neki hajlandó úgy igazán szótfogadni.

Vannak a szfinx, rex macskák, állítólag nagyon nyugodt természetűek, játékosak, extra bújósak.

A bengáli vadabb, bátrabb mint egy átlag macska természet, fajtától függetlenül.

Ezektől független egy bármilyen macska is rendelkezhet kifejezetten fajtabeli tulajdonságokkal akkor is ha köszönőviszonyban sincs velük.

Pl ha gyerek mellé vagy terápiás célra szeretnénk macskát akkor már szóba jöhetnek a különböző fajták, ott valószínűbb hogy olyan is lesz amit ígérnek, de persze ez sem törvényszerű.

Szerintem alapból csak azzal van a baj ha valaki lenézi a nem fajtatiszta állatokat, és csak az a jó meg szép neki ha tökéletes és mindene ott és úgy van ahogy a nagykönyvben meg van írva. Ez már sznoboskodás ebben az esetben.

Különböző munkákra, élethelyzetekre, családnak gyerek mellé, tapasztalatlan gazdiknak stb könnyebb és jobb egy fajtatiszta kutymuty, ez így igaz.

2021. jún. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A fajtatiszta cicák esetén is van jelentősége az alaptermészetnek, temperamentumnak, ahogy előttem is írtak néhány példát (egyéni különbségek természetesen előfordulnak, de szerintem kutyák esetében is). Valamint a hipoallergén szőr, vagy a tipikus fajtabetegségek is fontos tényezők lehetnek. Persze, lehet mondani, hogy idősebb, menhelyi állatnál már felmérhető a jelleme és az egészsége, de ez a kutyák többségére is ugyanúgy igaz lehet.


Nincs semmi baj azzal, ha valaki fajtatiszta cicá(ka)t tart, csak fontos, hogy megbízható tenyésztőtől vásárolja: ekkor jár mellé törzskönyv (ez nem sznobizmus, hanem igazolja azt is, hogy nem beltenyészetből való a cicc), egészségügyi szűrések és garancia, oltások, féreghajtás, valamint szerződés, amely kiköti az ivartalanítást, telken belül tartást, és hogy a gazda nem dobhatja utcára vagy adhatja menhelyre az állatot, sőt, tovább sem adhatja/ajándékozhatja a tenysztő tudta nélkül. Aki ezekre rábólint, és hajlandó egy elég komoly összeget rááldozni, az valószínűleg felelős állattartó lesz, és tényleg rajong az adott fajtáért. Ha csak felvágni akarna vele, akkor harmadannyiért szerezne egy fajtajellegű cicát a jófogásról, ahol nincs semmilyen feltétel, csak fizess és vigyed.

2021. jún. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, a szobizmust én kizárólag arra értettem amikor valakinek csak a fajtatiszta állat a jó és szép, mindegyik másikat kb szutyoknak tartja. Sajnos én ismerek ilyen embereket, amikor mondjuk megtudják hogy az egyik cicám utcán talált akkor húzzák a szájukat :/

Alapból persze semmi gond nincs azzal ha valaki beleszeret egy adott fajtába, nekem is vannak amik nagyon tetszenek, pl a devon rex cica nagy szerelem de nincs ennyi pénzem :D imádom hogy hatalmas a fülük, kis földönkívüliek :3

2021. jún. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Azt én sem szeretem amikor leszólnak egy cicát vagy egy kutyát mert nem fajtatiszta. Vannak csodaszép-aranyos keverék állatok is. Nekem is volt talàlt cicàm is, őt is ugyanúgy szerettem. :)


Köszönöm a válaszokat!

2021. jún. 7. 11:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!