Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy kell alomra szoktatni a...

Hogy kell alomra szoktatni a macskát?

Figyelt kérdés

Nagyon idegesít hogy amikor bejön a kicsi akkor konkrét egy kis zugba kakil mikor neki ott az alom


Mindig feltakarítom

Hipóval hogy véletlenül se érezte ott a szagot


Hogy szoktassam alomra? Vagy hogy lehet arra szoktatni hogy kijárjon?


2021. jún. 9. 13:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
15%
Egyszeru,nem engeded be a hazba. A macska amugy is jobban erzi magat kint az udvaron mint bezarva a hazba.
2021. jún. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
6 hetes....
2021. jún. 9. 13:40
 3/11 anonim ***** válasza:
38%
Probalj sima homokot tenni es ne boltbol vasarolt almot az almos ladajaba. A ladat meg tedd arra a helyre ahova bekakilt.
2021. jún. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Figyeled, hogy mit csinál. Amikor elkezd lekuporodni, megfogod és beleteszed a macskát az alomba.

A másik módszer, hogy a friss alomba tegyél egy kicsit a pisijéből/kakijából. Érezni fogja a szagot és tudni fogja, hogy az egy wc.

2021. jún. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg értelemszerűen az alom legyen számára elérhető helyen. Tehát az nem jó, ha az alom az egyik helyiségben, a macska meg a másikban és becsukod az ajtót.
2021. jún. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mikor szoktattam a macskaim, egy helysegben volt az allatokkal. Mondjuk 3bol 2vel szerencsem volt, mert egybol tudtak mire valo. A harmadik meg mindig pont az alom melle, vagy az alomtalca oldalara csinalt, meg o el is kezdte enni, amire ugye figyelni kell, hogy ne tegye.

En is azt tettem, amit a 4es valaszolo irt, ha lattam hogy felvette a "pozt", beleraktam. Volt mikor idobe, volt mikor elkestem. De kb 2 het utan raszokott o is.

2021. jún. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
4-es és 5-ös jókat ír. További javaslat, hogy az alom mindig legyen tiszta és friss. Ha túl koszos/szagos, ösztönösen elkerüli.
2021. jún. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy csináltam hogy amikor láttam hogy felveszi a pisilő/kakiló pózt akkor egyből gyorsan beraktam az alomba. Ezt összesen 2x kellett megtegyem és azóta is szobatiszta:)

Ha véletlenül előbb kijön csomag akkor is vidd el és rakd be az alomba, esetleg kapard meg kicsit óvatosan a lábával és utána takarítsd fel a pisit/kakit úgy hogy véletlenül se érezze a szagát később

2021. jún. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
61%

Első perctől beledolgozik.

Beletettem, fogtam a 2 két mancsát, ástam vele egyet, utána mindjárt tudta mire van az ott neki! Az más kérdés hogy mellé szart néha tévedésből. Kinőtte a dobozt. :D Mai napig előfordul nála hogy túl magasra tartja a farát és kipisál belőle. De az nagyon ritka. Lehet a jelölés van benne olyankor, de már kislányt csináltunk szegényből. Sajnálom is érte, gonoszság volt kiherélni, de lakásban van szegény. Sajnos nincs kertes házunk.

2021. jún. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
72%

9-es, sajnalod az ivartalanitast? Mi van?

Jajj szegeny macska, nem kap hererakot, nem hugyozik elviselhetetlenul budoset es nem csinal evente tobb alomnyi felesleges kiscicat :D

Jajj szegeny, hogy lakasban el, es nem mergezik, utik el, van eselye megelni akar 20 evet is.

Szegeny :((

2021. jún. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!