Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meddig várjak nőstény macska...

Meddig várjak nőstény macska ivartalanítására kiscicák után, ha kell egyáltalán?

Figyelt kérdés
Van egy nőstény macskánk. Nem tudjuk pontosan mennyi idős, mert valaki magára hagyta és úgy fogadtuk be. 2-3 évesre tippelném saját magam. Történt, hogy vemhes lett most tavasszal és lett is két cicája, azonban néhány nap után elpusztultak. Nem értjük mi történt, védett, biztonságos helyen voltak és etette őket. Talán valami genetikai problémájuk volt? Ez egy kicsivel több mint egy hete történt. Úgy döntöttem ivartalanítom, hogy a jövőben ilyen ne történjen meg, viszont nem tudom, hogy szükséges-e várnom egy kicsit így, hogy nemrég fialt.

2021. jún. 9. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel az állatorvost, meséld el neki is azt amit itt és ha várnod kell akkor olyankorra kapsz időpontot amikor már biztos lehet, ha nem kell várni akkor meg hamarabb kapsz
2021. jún. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Úgy tudom ha macska aids-es vagy leukózisos a cica, akkor meghalhatnak a babái, genetikai problémát nem hiszem, hiszen akkor nem az összes halt volna meg. Ettől amúgy ne ijedj meg, ha normálisan van tartva az anyacica, ivartalanítjátok, akkor sokáig élhet, emberre, kutyára nem veszélyes. Más cicára viszont igen, jó lenne, ha nem engednétek ki, csináljatok akár egy védett részt a kertben lekerítve, hálózva, házikóval neki, ha nem akarjátok beengedni, habár tudom, én vagyok a lágyszívű, de nem bírnám kint tartani, úgy igen, hogy nyáron pl. úgy is kint lesz a kis elkerített részén, de télen nem bírnám kint hagyni.

Ivartalanítást dokitól kérdezd, hogy mikor lehet, szerintem picit várni kéne, addig vigyázni rá, nehogy vemhes legyen.

2021. jún. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, illetve még az lehet, hogy esetleg a babacicák elkaptak valami fertőzést sajnos, és amúgy a mama egészséges ez is lehetséges sajnos :(
2021. jún. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem kinti a macskáink, inkább kinti-benti hibrid. Többnyire kint töltik az idejüket, de bármikor bejöhetnek a fűtött garázsunkba, ahol saját kuckójuk van. Illetve ha meg vannak fürdetve, akkor a szobámba is bejöhetnek. Vidéken élünk, sőt ott is a falunak egy külsőbb területén. Szeretnek felfedezni, vadászni stb. Szerintem ez így pont jó, hogy választhat hol szeretné tölteni az idejét.
2021. jún. 17. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!