Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sétáltam a kertvárosba,...

Sétáltam a kertvárosba, egyszercsak odajött hozzám egy hölgy majd a kezembe nyomott egy macskát utánna elment. Nem kérdezte meg hogy szeretnék-e vagy sem... nincs is ezzel baj..vagyis de??

Figyelt kérdés

Hazahoztam adtam neki enni(májast mert más nem volt itthon ami ilyesmi)csakhát ugye albérletben élek. És nem lehet állatot hozni ide ez a szerződésben is benne van. Nem tudom ilyenkor mi lenne a teendő? Felhívtam az állatvédőket és a menhelyet is ,de azt mondták nincs már szabad hely. A wc-n csak nem húzhatom le...mit tennétek? Hívjam fel a tulajt hogy esetleg megengedi-e? Most nagyon jót alszik. Csináltam neki törölközőből meg egy kisebb párnából ágyat. Szerintem mqx olyan 4-5 hetes lehet

Szivesen megtartanám,de ha a tulaj nem engesi meg akkor mit csináljak?


2021. jún. 11. 01:31
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Ha nem szokott a tulajdonos bejönni a lakásba gyakran, akkor úgysem tudja meg addig, amíg sikerül neki helyet találni valahol.
2021. jún. 11. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Eddig még egyszer sem volt itt,mondjuk csak pár hónapja vagyok itt
2021. jún. 11. 02:01
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Azért valljuk be, elég életszerűtlen szitu, hogy valaki egy állatot/bármit a kezedbe nyom, te pedig hagyod elsétàlni 'csak úgy'. Na mindegy.


Gondolom a tulajnak is van kulcsa. Én nem kísérteném a sorsot, tuti lebuknék amilyen szerencsés vagyok.

Elmondanam őszintén a tulajnak hogy mi történt, hogy a menhelyen nem fogadják, és hogy kárt amit okoz (igen a kiscicàk okozharnak kárt), azt fizetem/cserélem a bútort. Ha normális akkor úgyis lehet vele kompromisszumot kötni.

2021. jún. 11. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szónék a főbérlőnek, mert nagy patália lehet abból, ha rájön. Kellemetlen volna neked is, aztán lehet szerződésszegés miatt ki is tesz macskástól.


Fb-on sok macskás szervezet van, vedd fel velük a kapcsolatot, addig is beszélj a főbérlőddel, hogy csak kis időre lesz veled a cica.


Rokonokhoz se tudod leadni? Biztos van egy kisgyerekes ház, ahol szívesen látnák. Baráti kör, vagy barát barátja?

2021. jún. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#3. Valóban nem hagytam ,mondtam neki hogy nem kell meg hogy nincs hova tegyem de szerintem kicsit kattos volt a nő.


Igen hívtam a tulajt ma egy fél órája de nem vette fel majd megpróbálom délután.


Láttam egy csomó ilyen oldalt ,egy párba fel is raktam hogy gazdit keres,de eddig senki nem jelentkezett a környékről. Csak nagyon messziről eljönni meg nem akarnak érte mert "nem éri meg" címszóval (legalábbis egy ezt írta)

A környékre énis elvinném ha arról lenne szó.

2021. jún. 11. 10:54
 6/8 anonim ***** válasza:
Merre laksz?
2021. jún. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak úgy nem mehet be a lakásba a tulajdonos, ha ki van adva bérlőnek, először meg kell beszélnie vele időpontot.
2021. jún. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sikerült gaudit találni neki,egy aranyos anyuka és a lánya ma eljöttek érte:) Vagyis tegnap,értitek naaah

Nagyon kedves volt az anyuka a lánya is,elő ránézéste jó helyen lesz a kiscica

Utánna beszéltem a tulajjal,azt mondta nyugodtan átmenetileg itt maradhat és rá kb 1 órára írtak hogy este 6 körül jönnének érte

2021. jún. 12. 02:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!