Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tehetek a macskacsaládért?

Mit tehetek a macskacsaládért?

Figyelt kérdés

Ma voltunk anyukámnál, és mondta, hogy egy "kóbor" macska (valamelyik szomszédé) odafialt a tető alá.

Olyan szerencsésen (?) választott helyet, ahol megközelíteni sem lehet, belátni se, felmászni se, semmit!! (a lakóház és 2 terasz találkozásánál kévő alul-felül fedett lyuk)

Csak annyit látunk, hogy jár fel szoptatni.

Nekem ott él a kutyám, és nem fogja eltűrni a macskákat. Ő az egyetlen állatunk ott.


Nem tudom, mit tehetnék. A falat teljesen elkoszolja az anyamacska, ahogy járkál fel. Azt se tudjuk, kié.. Mi lesz, ha lesz ott 40Cfok? Megsülnek..

Mi lesz, ha le akarnak jönni a kicsik (nem tudnak).

Mi lesz, ha mégis lejutnak (találkoznak a kutyámmal).


Sehogy se jó. Anyukám nem tudja figyelemmel követni, mivel rengeteg dolga van, sokat utazik.

Etetni nem fogja őket, mivel nem akar macskát.


Számíthatunk rá, hogy az anya elhordja előbb-utóbb őket?

Direkt nem fogjuk őket zavarni, de marasztalni sem!!


2021. jún. 11. 21:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Én ez esetben szólnék a lakóhelyed szerint területileg illetékes állatvédő szervezetnek, és ők elviszik őket, vagy tudják, kinek kell a problémát továbbjelenteni. Elviszik, onnantól ők intézik, már nem a te problémád. Azt kell kideríteni, hogy a lakóhelyed szerinti ilyen szervezetet hogy hívják. Itt Szombathelyen pl.a Fekete István Állatvédő Egyesületnek szólnék, ha nagy a probléma, akkor legkésőbb holnap reggel.
2021. jún. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A kutyádat pedig addig a helyedben bevinném, benti kutyaként tartanám, amikor elmegyek otthonról (a házból), akkor meg megpróbálnám vagy elzárni, vagy ha ez lehetetlen, akkor elvinném magammal, vagy rábíznám valakire, akiben 100%-ig megbízom.

Ha ugyanis nem vagy otthon, akkor - még ha kamerán követni is tudod esetleg, hogy mi van velük(ez a ma elképzelhető technikai maximum szerintem), akkor sem tudsz beavatkozni, ha baj van, vagy ha igen, akkor már mindenképp későn.

2021. jún. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Valószínű hogy el fogja őket vinni majd ha tényleg valamelyik szomszédé. A kutya mindig ott van? Nem lehet elzárni valahogy egy időre?

Egyszer hozzánk is ide fialt egy kóbor macska. Nekem nem lett volna ellenemre hogy befogadjuk, a kicsikből is egyet megtartottunk volna. De a saját macskánkat terrorizálta, már ki sem mert menni a házból mert a másik azonnal támadta. Nagyon sajnáltam, de a kicsiket beraktuk egy ládába és kitettük az udvarra. Mikor az anya is bemászott hozzájuk akkor becsuktuk és elvittük őket egy menhelyre. Adományt adtam velük ami fedezi az ivartalanítást és egy tálca konzervet meg almot. Remélem jó helyre kerültek.

Esetleg megpróbálhatod te is elfogni az anyát valahogy és gazdát találni ha kóbor.

2021. jún. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ők se tudják kiszedni. A lyuk alatt az egyik terasz teteje van, az nem bír el egy embert, tehát felmászni nem lehet.

Létráról elérni nem lehet... Ezért született a kérdés.


Ha le lehetne hozni őket, lehoztuk volna ma. Ott voltunk a férjemmel.

2021. jún. 11. 22:02
 5/9 A kérdező kommentje:

A választ az első válaszolónak írtam.

A kutya mindig ott van, igen. Bevinni nem fogja anyukám.

Ha ügyes a macska, márpedig az, mert eddig nem kapta el a kutyám, a tetőkön át leugrik a kertbe,és elkerüli a kutyát.

Kérdés az, hogy kismacskával a szájában is megoldja-e.

2021. jún. 11. 22:06
 6/9 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, megvárom, mit csinál az anyamacska. Ott leszek hétvégén a kislányommal, majd hallgatózok, nyávognak-e
2021. jún. 11. 22:16
 7/9 anonim ***** válasza:

" Mi lesz, ha lesz ott 40Cfok? Megsülnek..


Mi lesz, ha le akarnak jönni a kicsik (nem tudnak)."


Az anyjuk elviszi őket, ha nem jó a hely, ahol éppen vannak. A gond itt tényleg az, ha összefut a kutyával


De mivel sehogyse lehet leszedni őket, így kénytelenek vagytok kidekkelni :(

2021. jún. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Na, vannak híreim.

A macskák előjöttek, kint ugrálnak, szaladgálnak a tetőn.


Le még nem jöttek. 2 kiscica, nagyobbacskák már.


Ma hazajöttem, adtunk nekik enni. Eddig még nem kaptak kaját, hacsak az anyjuk nem vitt nekik...


A gazdák voltak itt pár napja, nem tudták őket leszedni.


Én megetettem őket ma konzervvel, feltettem a tetőre a kaját. Holnap megpróbálom valahogy leszedni őket, mert jön a vihar... Magasan vannak, az a baj. Félnek nagyon, az anyjuk fúj is. Alig mertek a kajához menni.. Olyan sovány az egyik kicsi, rossz nézni. De az anya is... Elszopták teljesen a kicsik.. :(


Remélem, sikerül őket valahogy leszedni. De megsérülni sem akarok (harapás, egyebek...)


Majd írok.

2021. jún. 24. 22:01
 9/9 A kérdező kommentje:

Na, hazajutottak a macskák. De rendkívül vadak állítólag, megközelíteni sem lehet őket. De ez már legyen a gazdi feladata.

(a kiskandúrt elvitték a gazdik, a kislánycica meg 1 hét múlva hazament az anyacicával.

2021. júl. 8. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!