Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Minőségi száraztáp és konzerv...

Minőségi száraztáp és konzerv macskakaja mellé egy héten mennyi sajtot lehet adni egy 4 kilós cicának?

Figyelt kérdés

1 éves koráig 3x volt vesebaja, mire kiderült, hogy azért, mert sok sajtot és túrót evett a teljes értékű kölyöktáp mellé, ezért a fehérje és főleg a kalcium túl lett adagolva úgymond.

De nagyon szereti, ezért jutalomfalatnak adnék neki hetente 1x, kérdés mekkora darabot ehet, hogy ne legyen gond belőle.

Előre is köszönöm a segítséget.



2021. jún. 13. 06:12
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Miért nem veszel neki rendes jutalom falatot, ha a sajt ennyire megártott neki?
2021. jún. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lehet kapni alutasakos jutalomfalatot.

[link]

2021. jún. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hanyagold. Biztosan van más is, amit szeret. Legyél következetes és kemény, ha már elrontottad, hozd helyre. Ne ronts az állapotán.


A vese betegség nem tréfa, nekem volt, kőkemény diétán voltam, különben bajok lettek volna, mehettem volna dialízisre. Egy cicánál a dialízis kivitelezhetetlen, megölöd, ha tovább eteted sajtal.

2021. jún. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kiskorában kb napi fél csomag(50gramm) sajtot is megevett vagy 3 evőkanál túrót, mert nagyon gyenge volt és ismerősök ezt ajánlották, mert sok benne a tápanyag.

Most már felnőtt, és heti 1x1 gondoltam adni neki egy kis darabot, mert nagyon szereti.

2021. jún. 13. 10:35
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

Legkozelebb ezekre a nagyon “okos” ismerosokre konyorgom ne hallgass, hozzaerto, nem elmaradott allatorvost kerdezz inkabb.

A macskak idovel egyebkent is laktozerzekennye valnak, csoda, hogy hasmenese nem volt ennyi tejtermektol.

Lehet, hogy havi egyszer egy kis darab sajt nem artana meg, de a ti esetetekben, mivel problema is volt belole, en nem adnek, de persze a te dontesed.

2021. jún. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5 Igazad van és a többieknek is.

Keresek valami sajtos jutalomfalatot vagy pasztát.

Nem kísérletezek az egészségével.

Köszönöm mindenkinek.

2021. jún. 13. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!