Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kíváncsi vagyok a véleményetek...

Kíváncsi vagyok a véleményetekre, a cicák színét illetően. Ha van egy cicám aki fele részben fehér-fele részben szürke színű, de nyáron a napfényben (az erkélyen :D) vörösbarna néhány részen a szürke szőre a hátán, akkor ő 2 vagy 3 színűnek számít?

Figyelt kérdés
Nem ez a legfontosabb dolog a világon tudom :), csak engem érdekel, olvasgattam a különféle típusú cicákról és személyiségükről és kíváncsi vagyok, hogy őt hova lehetne besorolni (normál szobai fényben nem látszik, tényleg érdekes, hogy így napfényben, hogy csillogott pár helyen a szőre vörösesen, valószínűleg, mivel sötétszürke ott a szőre (úgy kell elképzelni, mint a reklámban a brit cica) gondolom "eltakarja" a világosabb színt, ami csak ilyenkor látszik.
2021. jún. 13. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, valószínű, hogy a sötétebb szín eltakarja :)
2021. jún. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%
ha hím akkor biztos nem 3 színű, azok csak lányok lehetnek
2021. jún. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

Fiú vagy lány cica? Ugyanis a trikók csak lányok lehetnek (néhány ritka genetikai hibát leszámítva).

Szóval ha lány cica, akkor előfordulhat egy enyhe calico beütés, nekem teknőctarka cicám van, és nála is csak néhány ponton látszik a vörös szőrzet. :)

Fiú cicánál kicsi rá az esély, ott inkább fényjátéknak tippelném.

2021. jún. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Lánycica :)
2021. jún. 13. 10:35
 5/6 anonim ***** válasza:
79%

Nem szeretnél küldeni ide róla egy képet? Fényben is meg simán is.

Szeretjük nézegetni a büszke gazdik csodálatos kis barátait. 🥰

2021. jún. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a jelenség, amit tapasztalsz csak a fény játéka? A vöröses pigmentek ott vannak a szürke összes árnyalatában. Az egyik cicám fekete. A feketében rengeteg a vörös pigment, egyáltalán a pigment is, napfényben abszolút sötétvörösesneknek néz ki. Az emberi hajban is megfigyelhető ez, festékeket kevernek csak ilyesmi látványokért. Minél világosabb szürke, ugye annál kevesebb a pigment, míg fehér nem lesz. Viszont bármennyire is hisszük, a természetben nincs abszolút színmentes fekete és szürke. A barnákis pl szürkék, melyekben több a sárga és a vörös.

Lehet nem erről van szó, de én ezt mondanám a leírásod alapján, és így a cica kétszínű lenne.


Ha le tudod fényképezni, mondjuk a képkuldes.com-ra feltehetnéd és ide tudnád linkelni. Lehet, attól okosabbak leszünk.

2021. jún. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!