Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Írnátok nekem utcai macska...

Írnátok nekem utcai macska szokásokat?

Figyelt kérdés

Már aki megfigyelte őket. Például járnak e a macskák csapatban? Rivalizálnak e más csapatokkal? Vagy ha két macska össze verekszik, akkor azt miért teszi? A vadászterület miatt? Szóval a mindennapjaikra lennék kíváncsi.

(Ne kérdezzétek, hogy miért? :D)


2010. aug. 25. 16:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ok, nem kérdezem, hogy miért.
2010. aug. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ha nem válaszolsz a kérdésre, akkor meg minek írsz? Ja és a "Ne kérdezzétek miért?" mondat végén nem kérdőjelet hanem felkiáltót akartam írni...
2010. aug. 25. 16:57
 3/11 anonim ***** válasza:
Csapatban nem járnak. A kandúrok verekednek a területért. A macska egy napja evésből, alvásból, járkálásból áll általában. De ha házi akkor játék is van benne.
2010. aug. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem a cicám sokszor kóborol és csak róla tudok mondani egy-két dolgot. A többi cicával összeverekszik ha egymás területére keverednek, semleges helyszíneken viszont békében elvannak. Egyedül mászkál... Ennyit tudok az ő kis magánéletéről, az idegenekéről még annyit se :)
2010. aug. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
2010. aug. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Jaj ismerem ezt a videót. De szerintem semmi köze a kérdésemhez. :D
2010. aug. 25. 17:04
 7/11 A kérdező kommentje:

Értem, szóval csapatban nem járnak. De azért csak kedvelik egymás társaságát? ("semleges területeken") Vagy magányos állatok?


Bocs, hogy ilyen hülyéket kérdezek, de nem nagyon tudok sokat a macskák életéről, szokásairól.

2010. aug. 25. 17:09
 8/11 Holdtündér ***** válasza:

Én egy kis városban nőttem fel, sok macskát láttam az utcán, de csapatban nem igazán.

Talán csak bangúrozni gyűlnek össze a fiúk harcolni egy-egy nőstényért.

Amúgy egyedül lődörögnek egész nap.

2010. aug. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mindegyik macskának megvan a maga területe, amit a szomszéd macskáétól egy "senki földje" választ el. Ezen a "senki földjén" közlekednek, mintha közutak lennének.


Állítólag nem csak kis "házibulikat" rendeznek, hanem időnként nagyobb banzájt is csapnak, ahol egy tágabb környék macskái összegyűlnek. Ilyenkor nem viselkednek falkaként, de a létszám alapján akár annak is lehetne nevezni.

2010. aug. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ja, amúgy az utcai macskák korának rövidesen nálunk is leáldozik.

Az USA-ban már több városban elérték az állatvédők, hogy a gazdája tulajdonán kívül, más tulajdonán, vagy közterületen tartózkodó macskákat kóbor macskának tekintsék, és begyűjtsék.

Emiatt egyre többen kénytelenek szobai macskaként tartani őket, és/vagy pórázvégre fogni. A kényszerből kialakult pórázos macskasétáltatásból pedig kezd divat lenni.

2010. aug. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!