Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért ássa negyed óráig az...

Miért ássa negyed óráig az almot a macskám, miután végzett?

Figyelt kérdés

Teljesen szétkeni a székletét, ami egyébként normál állagú, csak addig kotorja az almot, amíg eloszlik az egész, minden szem kakás lesz és cserélhetem az egészet. Ha itthon vagyok, akkor nyilván kiszedem azonnal, de délután négyig dolgozok.


Egészen pici volt, amikor megtaláltuk az utcán, annyira gyenge volt, hogy már felállni se tudott. Rövid idő alatt kikupálódott, de már akkor is ezt csinálta az alommal, csak akkor még pici volt a mancsa, nem tudta ennyire széttúrni. Reméltük, hogy ivartalanítás után ez változni fog, de sajnos nem.


Nem tudom, hogy számít-e, de fiú, kb. 9 hónapos, 2 hónapja ivartalanítva lett, oltva, féregtelenítve van, kap Frontline Combot is, alapvetően benti cica, de felügyelettel kimehet az udvarba (épül neki a kifutó). Akkor is ás, ha nagy a karma és akkor is, ha le van vágva. Próbáltunk több típusú almot, minddel ezt csinálja.


Egyszerűen nem értem, miért csinálja, iszonyat büdös mindig az alom, teljesen kiakaszt. Mivel lehetne leszoktatni, és egyáltalán miért csinálja ezt?



2021. jún. 15. 05:03
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Esetleg nagyobb alomtálca vagy alomcsere (tényleg sok fajta van). Végső esetben fedeles alom, hogy ne jöjjön ki a szag.
2021. jún. 15. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Az alomtálca elég nagy, területre és magasságra is, nem is alomtálcaként vettük, mert azok alacsonyak voltak, mindig kitúrta az almot a földre.


Alomból már mindent kipróbáltunk, amit a közelben kapni lehet, meg párat rendeltünk is neten, de eddig semmi nem vált be. Csomósodó, nem csomósodó, természetes, kristályos, homokos... Már csak forgácsot meg fapelletet nem raktam alá, meg sima homokot meg földet. :(

2021. jún. 15. 08:40
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Szia! Az én cicám is ivartalanítva van és sokszor észreveszem én is,hogy rengeteg ideig kapar. Általában akkor szokta, ha nem teljesen tiszta az alom,vagy nagyon büdöset sikerült csinálnia. Én megnézném, hogy mit eszik pontosan, miket tartalmaz az étel. Nálunk a nedves ételektől gyakran előfordul, hogy megváltozik, illetve attól is, ha anyukám jó szándékból eteti sajnos a hűtőből.
2021. jún. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Rakd ki a kertbe hogy normális macskaként végezhesse, amit el kell végezni.
2021. jún. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Magas hústartalmú száraz- és nedvestápot kap enni, de sajnos apukám gyakran ad neki a saját ételéből, eddig nem sikerült leszoktatnom, de most erélyesebb leszek. Az alom tisztaságával szerintem nincs gond, a friss alommal is ezt csinálja.


#4-es válaszolónak: nem fogom felügyelet nélkül kiengedni, egyrészt azért, mert a környéken vannak rókák és kóbor kutyák, másrészt pedig egy forgalmas út mellett lakunk, munkába menet az a furcsa, ha nem látok elütött macskát, sünt, borzot, őzet (!) vagy más állatot. Mint írtam, épül a macskának a kifutó, aminek a nagy része füves, oda majd kimehet, ha szeretne.

2021. jún. 15. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!