Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem eszik a cica?

Miért nem eszik a cica?

Figyelt kérdés

Benti cica.

Nem látok semmi baját, de a 70g táp helyett jó, ha 30-40g elfogy, így elkezdett soványodni. Emellett keveset is mozog mióta melegebb van. Kb. csak a létszükséglet miatt jön elő! Tettem ki pancsolót játékkal, azt használja.

Ugyanaz a táp, a tálak és a környéke kimosva.

A vizet rendesen fogyasztja, széklete van, ha én elkezdem akkor játszik is.. tehát szerintem csak melege van vagy a töke tele van, hogy dolgozok gép előtt és nem vele játszok..

Hogy kéne rávenni, hogy egye meg a kajáját rendesen? Kevertem bele másikat és jutifalikat is, adom kézből, adom másik edényben, de nem fogy el.. csak a macska...



2021. jún. 15. 11:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha ivaros akkor valszeg azert.

A himek nyaron lefogynak. Alapbol ilyenkor nem kell nekik annyi kaja (mondjuk szerintem ez macskafuggo) mint telen, hiszen nem kell raktározni sem.


Legalabbis ahogy az en cicaimon latom, ok is sokat fogytak. De ez egyébként a teli szorzet elvesztese miatt is van. Nyilvan akkor sokkal dagibbnak tunnek.

2021. jún. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nőstény,ivartalanított cica. Nem a szőre kevesebb, hanem a súlya, mert nem eszik!
2021. jún. 15. 11:37
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem éhes
2021. jún. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A melegtől valószínű nem esik jól neki az étel
2021. jún. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%
Állatorvos? Kérj egy labort! Nekünk is így kezdődött, és sajnos múlt héten temettük el veseelégtelenség miatt. 3 hét alatt elvitte. 8 kg ról 4 kilóra fogyott.De első körben nézze meg a doki a veséit.És kérj étvágygerjesztő injekciót.Ő sem mutatott tüneteket az elején,És a kreája 580 felett volt.
2021. jún. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%

Vidd el orvoshoz ha sokkal kevesebbet eszik, lehet akar vese probléma is! Nagyon fontos tünet az étvágytalanság. Víz mennyi fogy?

Nem csak az idosebb cicáknál jöhet elő.

De reméljük semmi komoly és csak melege van 😊

2021. jún. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Felhívtam persze a dokit, csak eddig nem értem el! Elég alaposan kikérdezett.. Szerinte csak a meleg miatt nem eszik, nedves tápot vagy rendes húst javasolt és helyeselt a vitamin pasztára. Azt mondja ma már 8-an felhívtuk ilyen tünetekkel és 3an kopogtattak. Eddig senkié nem volt beteg, így úgy döntött, hogy nem hozatja be csak azokat, akiknél gyanú van másra is!
2021. jún. 15. 12:01
 8/12 anonim ***** válasza:
Nyaron mindig kevesebbet esznek
2021. jún. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%
Hány kiló? Illetve mennyit fogyott? A meleget elég jól bírják a cicák, arra én nem fognám. ők akkor is éhesek ha tele a gyomruk, de üres a tányérjuk. Ha a jutifalatot sem fogadja el, az már nem jó jel. Másik orvos esetleg? /bár nem tudom h hol laksz/ Én mindenképp ragaszkodnék egy kivizsgálásra,és laborra.
2021. jún. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egyetértek, jó lenne kivizsgálni, csak a biztonság kedvéért is.

Nálam nyáron kevesebbet esznek, 1-2 kilót fogynak is ilyenkor. A szárazból kevesebbet rakok ki, mert ha megszivja magát vízzel akkor nem szívesen eszik meg. A nedves kaja meg max 10-15 percig marad kint nekik mert utána már büdösödik :/ Nekem sincs amúgy olyan étvágyam ebben a melegben, macskáknál is gyakori ez, de nem törvényszerű.

Reméljük nálad is csak ennyi van.

Mennyi idős a cicád? Ha fiatal akkor lehet új “szokás”, ha már idősebb akkor hormonális dolog is lehet. Meg persze más is. Én nem várnék, inkább aggódom túl, mint hogy baj legyen.

2021. jún. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!