Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassam le a macskát...

Hogy szoktassam le a macskát a másik bántásáról?

Figyelt kérdés
Már 3 cicát fogadtam be az utcáról, kicsi a lakásom de nagyon szeretem az állatokat,és mindent meg is teszek értük. Viszont a legutobbi cicus akit haza vittem a legnagyobb és a legerősebb. Mind ivartalanítva vannak. Amikor a 2 ,,kandúr" összetalálkozik az új cica, hajtja, ráugrik,pofozza stb. Eleinte mindig játéknak indul de az áldozat cica amúgy is nagyon félős és kisbéna, menekül nem védi meg magát. Amikor tudom szétválasztom őket és rájuk szólok,magyarázok nekik vígasztalom a ,,kisbenámat" de nem tudom mit tehetnék még. Ez megy már fél éve de semmi javulás. Van valami ötletetek, valamit én nem csinalok jól, eddig még sosem volt ilyen baj. Ezek a dolgok amúgy hajnalban és késő este történnek mindig.

#macska #verekedés #Nemvedimegmagat #Rosszulcsinalom
2021. jún. 16. 09:01
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Kis lakásba nem kell 3 macska. Az újnak keress gazdát.
2021. jún. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb megoldás valóban az lenne, ha az agresszív cicus saját gazdát kapna.

Ha ragaszkodsz mindháromhoz, akkor az erőviszonyokat kell kiegyenlíteni. Azzal, hogy "vigasztalod a kisbénádat", csak még kiszolgáltatottabb helyzetbe hozod, azt erősíted benne, hogy neked kell őt megvédeni.

Az erőszakos macskának kell kicsit visszaszorítani a territóriumát, míg a másikat erősíteni.

Én azt javasolnám, hogy kérj hozzáértőbb segítséget, pl. a [link] Attilájától, ő kifejezetten problémás cicukkal foglalkozik.

2021. jún. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
28%
Nálam, szintén lakásban 4 macska is élt egyszerre együtt, 3 kandúr és 1 nőstény. A másodjára idekerült kandúrt az első mindíg is bántotta (bár nem rendszeresen), egyszer még engem is megharapott, amikor szétválasztottam őket. A második nagyobb termetű volt, mégis félt tőle, évekig a szekrény tetején aludt, ott érezte magát biztonságban. Ahogy az első öregedett, már nem nagyon támadta meg, de nem szerette akkor sem, pedig az próbált vele barátkozni. A harmadik kandúrral az első nem foglalkozott, inkább az "hetvenkedett" vele, az meg maximum csak fújt rá.
2021. jún. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Alapvető információ a macskákkal kapcsolatban, hogy territoriális állatok, ezért csak átgondoltan érdemes őket macska/egyéb állat társaságában tartani, megfelelő életteret biztosítva nekik. Azzal meg marhára ki van segítve az eltángált macs, hogy te vigasztalgatod. Mekkora a lakás? Hány alomtálca van? Mindenkinek van saját helye, ahol biztonságban érzi magát (nem, nem a lábadnál elhelyezett macskapárnára gondolok)?
2021. jún. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%
4#: Nem árt a vígasztalás. A lakásban élő macskák eleve természetellenesen élnek (bár elég jól alkalmazkodnak), és tapasztalatom szerint igénylik a szeretetet és még azt a sorrendet is érzékelik, hogy melyik alszik a macskapárnán (ami nálunk a fejünknél van, nem a lábunknál). Amikor az én egyik kandúrom bántotta a másikat, megsímogattam azt, hogy érezze, hogy őt is szeretik, mert az őt bántó macskához képest hátrányban érezhette magát e téren is. Annak halála óta többet ül az ölembe, az eléggé visszafogott nőstényünk pedig átvette a helyét a párnán.
2021. jún. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!