Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyibe kerül egy cica...

Mennyibe kerül egy cica eltartása kb egy hónapban és az elején mik azok az alap dolgok amiket be kell szerezni?

Figyelt kérdés
Tapasztalatok?

2021. jún. 18. 09:46
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Ezer és egy ilyen kérdés van fent a gyakorin olvass el párat.
2021. jún. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Attól függ, kinti vagy benti macskát akarsz.

A kinti tartás jóval olcsóbb.

2021. jún. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Hát igazából minden attól függ milyen minőséget veszel. Leírom hogy én mennyiért szereztem be a dolgokat hátha segít :)

Amit az elején be kell szerezni:

-kaparófa (én ezt 20 ezerért vettem de van olcsóbb is)

-alomtálca (én fedettet vettem, pontosan ezt: [link] de a sima tálca kb 2 ezer lehet ami nem fedett)

-lapát kiszedni a csomagot :D (pár száz ft)

-tálak evős, ivós

-fésű

-játékok a cicának (sima plüss amit hordozhat, játékpálca, labdapiramis stb. mindenféle van) Szerintem vegyél több félét.

-Hordozó (kb 4 ezer )


Ami minden hónapban kell:

-Alom. Én szilikátosat veszek aldiban 2000 ft a 8 literes. Ebből 2 csomagot szoktam venni 1 hónapban, de 2 cica használja

-Táp. Happy Cat márkát szoktam venni, én úgy tudom hogy ez viszonylag jó minőségű. Premium táp, de nem az a méregdrága. Kb 1600 ft/kg. Fuuu ebből viszont pontosat nem tudok mondani. Azt tudom hogy még az előző hónapban vettem valamikor 4kg-t és még van belőle bár már nem olyan sok. Szóval kb 6400 ft. Szintén 2 cicára. Ezt egész nap szoktam nekik kint hagyni és esznek belőle amikor akarnak.

-Naponta 1x szoktak kapni konzervet / alutasakot. Ezt viszont még mindig keresem hogy melyik lenne a legjobb. Mostanában a coshidát veszem. Ebből viszont fogalmam sincs mennyi fogy, de ezt is lehet 5 ezerrel számolni szerintem 2 cicára.

-Én lazacolajat is szoktam mindennap nyomni a kajájukra. Jó a szőrre és az immunrendszernek. Naponta 1x kell és kb 3600 ft körül van a 0,5 literes és hónapokra elég.


Ezeken kívül én vettem nekik való sampont is meg törölközőt, mert amikor elhoztuk őket akkor meg lettek fürdetve, mert koszosak voltak.. Nem szoktuk őket alapból fürdetni de jó ha van, hátha történik valami baleset. Pl. mi ezen kívül még akkor kellett amikor hasmenésük lett 1x még kicsiként és szegények olyanok is lettek és nagyon büdösek is voltak :D


Jó hosszú lett de igyekeztem részletesen :D Remélem nem maradt ki semmi

2021. jún. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
28%
Sokba. Ne vállald.
2021. jún. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Akkor vegyél magadhoz macskát, ha tudod neki biztosítani az igényeit, törődést, játékot, időtöltést.

Te tudod mennyit tudsz rászánni egy hónapban, de kizárólag csak akkor legyen macskád, ha el tudod tartani.

2021. jún. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

Nekem 6 hónappal ezelőtt lett 2 "nagy macskám"-> 10 kg körüli házi cicák


Én kezdőköltségnek ezeket vettem:

- kaparófa: 20-25ezer Ft

- 2 alomtálca: 8-10ezer Ft

- furminátor: 5-6ezer Ft

- alomlapát: 3-5száz Ft

- 6 etető tál: 4-5ezer Ft

- 2 etetőtál alátét és 2 alom szőnyeg: 8-10ezer Ft

- 2 hordozó: 14-16ezer Ft

- játékok: 8-10ezer Ft


Nekem a 2 cica havonta 30ezer Ft-ba kerül (ha a bolha-kullancs elleni cseppet, féreghajtót is beleszámolom).

- Wild Freedom száraztápot kapnak és ugyanezt a konzervet.

- Advocate bolha-kullancs elleni cseppet

- Brit Care lazacolajat

- Drontal féreghajtót

- Miamor maláta pasztát


Én szeretem őket elkényeztetni, ezt nyilván 1000× olcsóbban is ki lehet hozni.

2021. jún. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%

#3 vagyok

Ja tényleg ilyeneket nem is írtam hogy alátét meg csepp stb .. Az is :D

2021. jún. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%
Kinti cicám van. Konzerv + száraz táp, kullancs elleni csepp, féreghajtó = átlagosan kb. havi 3000.
2021. jún. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!