Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A családom szerint macska nem...

A családom szerint macska nem való panellakásba, igazuk van? Pedig jó lenne, ha végre lenne egy barátom, hogy ne legyek állandóan egyedül.

Figyelt kérdés

2021. jún. 20. 07:44
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
86%

Embernek jó, egy 40x kisebb állatnak meg nem? Akkor a panel emberkínzás?


Nyilván macska is megvan a panelban.

2021. jún. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
85%
Panelba lehet cica
2021. jún. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
86%
Baromi jól elvan a cica a panelban, ha az ébren töltött idejében játszol vele.
2021. jún. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
20%

A szalon fővárosiak szerint csak lakásban szabad tartani macskát, szóval ne csodálkozz a válaszokon.

Nyilván lehet fogságban tartani állatot, ellesz, állatkertben is elvan, de igazán önmagát nem élheti meg. A legjobb, ha már mini korától így szoktatod, ne kinti felnőtt macskát zárj be.

Azzal számolj, hogy a konyhapultra pedig úgyis felugrál, max akkor ha nem vagy otthon. Esélyes, hogy egy-egy bútorodat kaparófának használja majd. Ha szerencséd van és ivartalanítod, nem fog időközönként az ágyadra pisilni.

2021. jún. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
80%
Öhm, én nem vagyok fővárosi, és kertes házban lakom, kijár a cicám, de nagyon sokat van bent. Ettől függetlenül tudom, hogy simán elvannak csak bentiként. Ja, és a pultra, asztalra nem megy fel, ha megtanítod, hogy ne menjen, nagy tévhit, hogy a cicákat nem lehet megnevelni. Nem, akkor se megy oda, ha nem látom, ezt direkt teszteltem többször is otthagyott kajával, amiről tudom, hogy szereti.
2021. jún. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Hat az en macskamat az istennek se tudtam arrol lenevelni, hogy ne maszkaljon a pulton vagy az asztalon, pedig mindennel probalkoztam. Annyit elertem, hogy a jelenletemben nem megy fel, de amugy igen, igy a konyhaajtot zarom, oda nem mehet be, az etkezo asztal mivel a nappaliban van, igy azt elengedtem, valoszinuleg ott alszik, ha nem vagyok otthon, mert latom a nyomait.

De takaritani kell rendszeresen aztan kesz. Ezen kivul amugy nincs vele semmi, van kaparofaja, azt hasznalja, masban nem tett kart.


Kerdezo, a te esetedben az van, hogy a szuleid nem akarnak macskat, ami ertheto, mert plusz koltseggel is jar, hiszen allatorvoshoz is kell vinni neha, nem tescos tapon kene tartani es stb, es a takaritas ellenere macskaszor az van valamennyi kb mindig.

Az meg nem mukodik, hogy csak a szobadban tartod, ugyis kaparni fogja az ajtot, hogy ki akar menni. Ha picike a szobad, akkor a kaja+alom kb el se fer.

Es amugy valoszinuleg csalodni fogsz, mert baratpotlekot keresel, de a macska 24-bol 18 orat tuti alszik, es lutri, hogy milyen lesz a szemelyisege. Lehet bujos, de nagyreszt inkabb maguknak valoak.

2021. jún. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
78%

Kertesházban lakunk, és benti cicáink vannak. Így tudjuk őket biztonságban.

Ivartalanítva, oltva vannak. Lehetnének kintiek is, de a balesetet, mérgezést máshogy nem lehet kivédeni.

2021. jún. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim válasza:
19%
Hiába pontoztok le, megmondom nektek melyik macska érzi jól magát. Az, amelyik a kertedben heti rendszerességgel hagy széttépett madarat, levadássza a vakondokot, rágcsálókat, a területére tévedt macskákat elpáholja, szaporodhat, ha kedve tartja elmegy napokra, majd visszajön, etetni sem sűrűn kell macskakajával. Ezeket a macskákat a saját házamban nevelem, bejöhetnek-kimehetnek, egy ágyban alszom velük ha ők is úgy gondolják, a kutyámmal is alszanak. Ha úgy gondolják nekimennek az idegen kutyának, de volt hogy a postás sem tetszett nekik :D Állatkínzás panelben a macska? Nem feltétlenül, de hogy nem nekik való az biztos qrva élet. Nyilván mondjuk a kérdés nem arról szólt, hogy a macska érezze jól magát, hanem hogy a kérdező...Meghalhatnak-e? Igen, egyik macskámat megmérgezték, az egyiken én magam mentem át az autómmal, mert szar helyen hűsölt, volt amelyik elment és nem jött vissza, de évekkel később találkoztam vele. Ez van, a természetes kiválasztódás is a természet rendje. De az hogy egy ragadozót panelba raksz :D az ilyenek azt is megmagyarázzák, hogy az elefántnak jó az állatkertben, hát ikkább mondjuk azt, hogy kap enni, nem jó de nem is tragikus...
2021. jún. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
77%

18 valamiben igazad van.

A mi cicáink mentettek.

Mindnek van valami "baja".

Nem lát rendesen, fogai hiányoznak, sánta, süket. Nekik nem opció a vadászat, rohangálás.

Játszanak a maguk módján, de inkább csak pihennek. Jól elvannak, ki sem akarnak menni. A kinti világ veszélyes nekik.

2021. jún. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim válasza:
76%
Meg is értem, de nem ez az általános. Leginkább nem megmenteni akarják az állatokat, nekik cukiság kell, meg puha szőrgombóc, amit lehet simizni. Érted.. Tisztelet neked, ha ilyen macskákkal foglalkozol.
2021. jún. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!