Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnánk lehozni a...

Hogyan tudnánk lehozni a kismacskát a padlásról?

Figyelt kérdés
Egy macska leellett a padlásunkon, de ez csak akkor derült ki mikor a kiscicák már kint játszottak a terasz tetőn. Három macska van, ebből kettő valahogy lekerült onnan és a harmadik még mindig fent van. Gondolom nem mer vagy nem tud lejönni (a nagyok is nehezen közlekednek, mert csak oszlopok vannak és a tető gerendái), a többi nem tudjuk hogyan jött le. Minden reggel és este hosszasan nyávog, halljuk ahogyan futkározik, dübörög stb. Az anyja már nem is jár fel hozzá, legalábbis mi már nem látjuk erre. Próbáltuk megfogni, de fél tőlünk és elfut, elbújik, ha meglát minket. Tettünk ki létrát, ami magasabb, hátha oda le mer ugrani és úgy már le tud jönni, de nem. Tettünk ki kaját is, de az sem vált be (mondjuk még szoptatta az anyja pár napja). Szóval nem tudjuk hogyan tudnánk lehozni.
2021. jún. 28. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szomszédnak nincs hosszabb létrája?

Amúgy átérzem a problémádat, nekem egyszer egy fáról kellett a kismacskámat levadászni, de ő már ismert engem, és partner volt valamelyest.

2021. jún. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A mi létránk is elég magas, elérnénk onnan és ő is rá tudna ugrani (nem is kellene nagyot). Csak előlünk elfut, magától pedig nem jön le.
2021. jún. 28. 22:01
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

Vegyetek macskagyökeret vagy macska mentát és azzal próbáljátok, beleteszitek egy mini vart párnába és hagyjátok, hogy megszaglássza, aztán ha azt veszitek észre hogy euforikus lesz tőle, akkor meg tudjátok szerintem fogni, vagy le tudjátok vele csalogatni így segítve neki.


A macskák odavannak ezért a növényért,szinte euforikusan dörgölöznek hozzá és nem bírják abba hagyni, ezt már egyszer leírtam biológiailag miért. Szerintem ez nagy macskáknál is így van, pl. én így lógnék meg előlük. :D


Próbáld ki hátha! Nem tudom kismacskára is ilyen hatással van, de szerintem igen.

2021. jún. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Bár azt írták, hogy csak egészséges macskáknak adható ez a játék párna és van mikor agressziót vált ki.


Ha nincs semmi gond akkor egy próbát megér, mégis csak kéne kajáznia, innia, szóval ez most olyan helyzet, hogy ki kell próbálni.

2021. jún. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs valaki alpinos ismerősötök vagy tűzoltó ismerősötök aki jó barát és le tudná hozni? Még ez jutott eszembe.
2021. jún. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!