Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Öreg cica vajon visszaszokik...

Öreg cica vajon visszaszokik az alomra költözés miatt? (Több lent)

Figyelt kérdés

Van egy nagyon idős cicám, 19 éves a szentem. Régen alomban végezte na dolgát, viszont kinti-benti Cicussa vált, így kijárt mindig.

Viszont lassan lakásba kell koltoznunk. Szerintetek nagyon meg fogja viselni a kornyezetvaltozas, hogy nem mehet ki? Bent kell újból végeznie a dolgát? :( Aggódom érte.

Köszönöm a válaszokat.



2021. jún. 29. 08:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A miénk simán visszaszokott, pedig ő is macskamatuzsálem :)
2021. jún. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Ez változó.
2021. jún. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Mióta sima földet teszek az alomtálcába, a cicák automatikusan használják - nincs rászoktatási/átszoktatási időszak. És a lakás bármely pontján teszem le, megtalálják - nem kell ugyanazon a helyen tartanom. (Költözés miatt nem tudtam egy bizonyos pontra szoktatni őket.)

Esetleg próbáld ki, hogy alom helyett virágföldet veszel. :D (Ha van a lakás körül valahol park, kiskert - ott még valószínűleg jót is tesz, ha leviszed majd a humuszban gazdag földet és beszórod a bokrok- fák alá.

2021. jún. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom levinni, mert nincs hámra szoktatva, se semmire, félek, hogy megijed valamitől és elszalad.


Majd megpróbálom, azért aggódok. :(

2021. jún. 29. 12:55
 5/7 anonim válasza:
Ne a macskát vidd le, hanem a használt földet szórd ki a parkba :D
2021. jún. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A környezet változás megviselheti picit fontos h ott legyen az uj helyen a régi pokróca, esetleg régi kanapé vagy fotel amihez tud kötődni, ez megkönnyíti neki az új hely elfogadását. Ha már régebben is csak egy helybe feküdt kint is és nem volt egy ilyen egész utcában mászkálós macska akkor már nem biztos, hogy nagyon fogja érdekelni. Abba biztos vagyok, hogy alomba fog kakilni, mert a macskának fontos, hogy megkapirgálja előtte a helyet ahova végzi majd a dolgát. És az alom erre tökéletesen ideális lesz. Ne aggódj oda fog kakilni... Nem mellesleg gratulálok a cica életkorához :) ez az életkor azt mutatja, hogy jó kezekben van és jól van tartva :)
2021. jún. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

5: jaj, bocsi felreertettem XD


6: köszönöm, nagyon szeretjük :) sajnos már kicsit korlatozott a mozgása, így nem tud megfelelően mosakodni, így naponta kell a szőrét atkefelni.

Valószínűleg minden "új" lesz a lakásban, így kevés dolog van, amit át lehet hozni és úgy kötődött hozzá. Egyébként nála változó mit szeret, ahogy írtad inkább mászkálós, akkor remélem H nem viseli meg. Köszi!:)

De köszönöm

2021. jún. 29. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!