Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktattátok hozzá a...

Hogyan szoktattátok hozzá a macskáitokat a fürdéshez?

Figyelt kérdés
3 hónapos kiscicákról van szó. Szeretném ha megszoknák, hogy tisztának kell lenniük.
2021. jún. 29. 11:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
A cica "öntisztító", ha nem irgalmatlanul szutykos (olajos, trágyás), akkor nem kell őket fürdetni.
2021. jún. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

Ha bentiek (marpedig kint nem "kell" tisztanak lenniuk) megoldjak maguknak. Max akkor kell fürdetni ha belelep, belefekszik valami olyan dologba. Alapbol egy macska nem budos. Nyilvan nincs viragillata, de sokkal tisztabbak mint pl egy kutya. Napjuk nagyreszeben tisztalkodnak,felesleges furdetni. Foleg ugy hogy "megszokjak" mit??? Milye

gyakran furdeted oket?? Mert ebből az jon le h kb mindennap.

2021. jún. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Macskát nem fürdetünk csak ha durván koszos lett!! Tisztálkodik magától is, nem kell feleslegesen stresszelni.
2021. jún. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem azért akarja megfürdetni őket,mert nagyon meleg van, és hogy kicsit lehűljenek.
2021. jún. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%
4. Akkor olvasd el még egyszer. Azt írja szeretné ha tiszták lennének...
2021. jún. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
Benti perzsa macskánk van, nem fürdetjük sosem. A macska tiszta állat és mondhatni illatos (nyilván nem tusfürdőillatú, de nem büdös).
2021. jún. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%
Nem a macska érdekében teszi, hanem hogy hatalmat gyakoroljon szegény állat fölött.
2021. jún. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
44%
Sőt, a sátánnak akarja felajánlani a testét!!!!
2021. jún. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%

Sehogy, mert a macskát kizárólag orvosi utasításra szabad fürdetni, ha az egészségügyi állapotuk elkerülhetetlenné teszi.

A macska az élete 33%-át mosdással tölti, a legtisztább állat. A fürdetés tönkreteszi a bőrük természetes ellenállóképességét, plusz ugye utálják is, lelki megrázkódtatás nekik, mondhatni kínzás. Aztán majd lehet jönni a gyk-ra hogy "miért pisil oda mindenhová a macska?" Hát mert bosszul. Ha egy macska úgy érzi hogy őt valami lelki (vagy testi) rossz érte, akkor bosszúból mindenhova odapiszkít.

Ha nem tudod elfogadni hogy nem kell fürcsikéztetni a macskababucikát, akkor inkább szülj gyereket, azt cicomázhatod kedvedre.

2021. jún. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Szomszédban tartanak teheneket, trágyadomb van ott.

Abba kedvükre szoktak hemperegni, én meg nem akarom őket beengedni a házba.

Nem minden nap fürdetem őket, akkor járnak ki amikor kedvük van, általában bent maradnak, de amikor kimennek muszáj őket, nagyon büdösek és koszosak.

El se mondom miért tettem fel a kérdést, de ti már egyből szívóztok, igaz?

Soha nem írtam még ide kérdést, úgy látszik többet nem is fogok utolsó, a hozzád hasonló emberek miatt.

Már leéltél egy macskaéletet, vagy a neten olvastad a sok sz.rt?

Ha nem tudod elfogadni, hogy muszáj megfürdetnem a macskababucikát, mert tiszta retek meg kosz, engedd be így te a házadba, gondolom egy hét múlva tiszta retek lesz minden. 😀

2021. jún. 29. 12:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!