Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen következményei lehetnek...

Milyen következményei lehetnek annak, ha valaki megfog egy ismeretlen gazdájú macskát a saját kertjében?

Figyelt kérdés
Ez szigorúan elméleti kérdés, de mi van akkor ha az ember a saját kertjében megfog egy olyan macskát akinek senki nem tudja, hogy ki a gazdája, és azt mondja, hogy mostantól az övé?
2021. jún. 29. 15:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Élvefogóval bármelyik macskát befoghatod és leadhatod a gyepin, a macska gazdájának kell gondoskodnia arról, hogy az állat ne kóboroljon el. Ha a kutya kiszökik a kerítésen és elviszi a gyepi, akkor sem a gyepit büntetik meg, hanem a gazdát.
2021. jún. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát egész pontosan: semmi. Az én macskám így került hozzám még 2012ben. Mondjuk nem szó szerint. Igazábol valaki macskája állandóan a kertembe járt, egyszerűen nem akart elmenni soha, éjjel is ott aludt a bokor alatt, reggel üdvözölt ha kimentem. Ebből aztán az lett hogy néha beengedtem, néha etettem is. Volt a cicának nyakörve is. Egy kis papírra írtam egy üzenetet a gazdájának amit a nyakörvre felerősítettem, hogy a macskája hozzám jár és ha keresné ez a cím+ telefonszámom. Aztán egy jó fél év után az egész nyakörv üzenettel együtt eltűnt a macskáról. Később tudtam meg, hogy az eredeti gazdáját nem igazán érdekelte hogy a macska mást választott. úgy volt vele, hogy van másik három. Én kb egy év után már bolhaírtóztam meg napi szinten etettem / tartottam, gondoztam a cicát. Én elvenni nem akartam senki macskáját de a gazdájának nem volt fontos, a macska meg jól érezte magát velem. Véglegesen úgy lett hivatalosan is az enyém, hogy én chippeltettem meg, utaztatás miatt.. és így hivatalosan is a nevemre került. Eredetileg nem volt Chippelve. Az talán jelentene az ilyen állat lopás ellen védelmet, ha chippelve van. De az állatorvos sajnos akkor is ha észleli ezt, erőszakkal nem veheti el a macskát attól aki odavitte. Viszont az a minimum h ilyenkor leadja a drótót a nyilvántartásban szereplő telefonszámra...
2021. jún. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%
Az az idiota aki kitalàlta a macska otthon kertben tartását szabalyzatat . A természet meg pont a hivatalt fogja követni ...
2021. jún. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
27%
Aztán minek kellett megfogni! Nincs jobb dolgod kérdező, mint macskát hajkurászni...
2021. jún. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem fogtam meg semmilyen macskát, és nem is szándékozom. Direkt odaírtam, hogy csak elméleti mi lenne ha kérdés, de ha valaki kérdez, akkor egyből többen véresen komolyan veszik és támadják a kérdezőt.

Szóval nem fogtam meg, nem is szándékozom, sőt macska sem jár a kertemben, csak felmerült bennem a kérdés.

2021. jún. 29. 16:07
 6/13 anonim ***** válasza:
24%
Az attol fugg kinek a macskajat fogod meg ;)
2021. jún. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
Erre a háborodott hülyére ne hallgass, ez valami nomád lehet, minden állatot meg akar enni.
2021. jún. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
És ha valós lenne, akkor mi van? Nekünk is volt olyan maskánk, amelyik odaszokott. Az elején külön nem is etettük, rájárt a mi macskáink kajájára, és nem akart elmenni. Így lett negyedik macskánk.
2021. jún. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi is fogadtunk be így macskát. A szomszéd nemigen foglalkozott vele, szerencsétlen állat a mi garázsunkba szökött be enni, télen meg a hideg elől... A macskák találékonyak, ha nincs jó gazdájuk, keresnek jobbat.
2021. jún. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
40%
Hivatalosan keresni kell a gazdáját (nem csak úgy tenni, mintha..., hanem bejelenteni a közeli állatorvosnak, kitenni hirdetéseket utcára fb-re, esetleg szólni a jegyzőnek stb.); ha 3 hónapig nem jelentkezik, a tied lehet.
2021. jún. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!