Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy nagyon fèlős (talált)...

Egy nagyon fèlős (talált) cicát hogyan tudom legkönnyebben magamhoz szoktatni?

Figyelt kérdés

Szeretem a cicákat de sosem vettem őket pènzèrt csak azért mert 'fajtatiszták'.

Egy cicám volt eddig akit szintèn találtam, de már felnőtt volt és emberekhez szokott, nagyon barátságos volt és bújós, imádtam benne ezt. (Nagyszuleim cicái nem ennyire barátságosak, ezért is volt fura annyi szeretetet kapni tőle)

A minap pedig egy elhagyott kis cicára bukkantam, mármint kb a szomszèdèk macskájától való de sem az anyja sem a szomszèdèk nem törődtek vele. Valaki elmondása szerint már három napja sírt ugyanazon a helyen ahol megtaláltam. Nem hagyhattam ott elpusztulni ezért elvittem egy állatorvoshoz ahol kapott vitamint és szemcseppet, azóta itt van nálam már második napja. Nagyon picike de már tud magától inni tejet és junior eledelt.

Ezen kívül nagyon fèlős, eljutottunk odáig hogy már nem sziszeg ha közeledek hozzá, viszont mindig próbál elbújni előlem. Ha a szobában hagyom és közeledek felè mindig szalad egy búvóhelyet keresni. Elég sokat sír is.

Hogyan tudnám a leghatásosabban magamhoz szoktatni? Próbálom simogatni, ölbe venni, de nem akarom túlzásba se vinni.

Örülnék, ha őt is olyan kis bújós cicának tudnám nevelni, de szükségem van pár tanácsra 😊

Köszönöm, ha írtok!

23n


2021. jún. 29. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szép dolog amit csináltál.

Adj neki enni, amikor kér.

Es jól csinálod, vedd ölbe simogasd.


Viszont az, hogy mennyire lesz bújós, nem nagyon függ attól, mennyire sokat foglalkozol vele, egyéniségtől függ.


Milyen színű, neve mi?🙂

2021. jún. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj a közelébe a szobában, mértékadó távolságot hagyj meg, de szokja a közelséget. Néha nyújtsd felé a kezed, hátha a közeledbe jön szaglászni. Erősítsd a bizalmát, hogy néha megteremtve a szemkontaktust, hunyd be pár másodpercre a szemed, így jelzed a bizalmad felé. Sokszor cseréld a vízét, azt is értékeli. Másrészt a játék, vásárolj valamilyen zizegős, csörgős dolgot, amire vadászhat, azt értékelni fogja.
2021. jún. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy érdemes nagyon sokat simogatni, ahhoz fog hozzászokni. Nekem tavaly nyáron volt két kiscicám és az első egy-két napban nem örültek annak, hogy ölbe veszem, simogatom őket, de a következő napokban már igen és doromboltak is. Nagyon kicsiként hagyta őket magukra az anyjuk.
2021. jún. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Türelemmel és idővel. De ne adj neki tejet.
2021. jún. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon fontos hogy egyelőre ne kóslass utána, várd meg míg ő barátkozik. szokja meg elsőre csak azt h élsz mellette és kaját kap tőled. tedd le hagyd ott.. aztán majd hozzád megy kérni is. amikor adsz kaját picit megsimized és szintén magára hagyod. majd szépen rájön h te barát vagy és keresni fogja a társaságod. egy tuti ne tedd tolakodóan a haverkodást. mindig neked kell a macskáknál megvárni h ők kezdjenek haverkodni. tuti el fog jönni :) türelem kell. és ha esetleg nézitek egymást ne bámulj sokáig rá és a szemébe. Pislogj rá egy hosszút - ez a barátásg jele, aztán lassan fordulj el és menj a dolgodra. :) meglátod meg lesz az eredménye!
2021. jún. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Próbálkozunk barátkozni, azóta már elaludt az ölemben, megvolt az első dorombolás is. Vettem neki zörgős játèkot, kicsikèt játszik vele aztán már nem èrdekli.

Viszont mèg mindig az van hogy amíg a szobában van magára, keres egy sötét sarkot és ott megbújik. Hiába hívom, keresem, nem jön elő :)) és nem vègzi a dolgát az alomtálba, volt hogy a szőnyegre pisilt/kakilt :/ erre hogyan taníthatnám meg a legkönnyebben?

2021. júl. 1. 15:19
 7/7 anonim ***** válasza:
ejha az mondjuk nem jó ha nem szobatiszta.. én első körben megpróbálnám az alomtálcát bevinni abba a szobába amibe legszívesebben bujkál. A macskák szeretik felkaparni a talajt mielőtt kakilnak pisilnek, szóval én azt gondolnám hogy ha ilyen helyet talál automatikusan ott kapar és aztán végzi a dolgát.. egyelőre legyen hozzá a lehető legközelebb, aztán ha már párszor bele kakil lehet h nem lesz gond ha máshova rakod, csak mutasd meg neki hogy ott van. szerintem amúgy ha már az öledbe ment az az enyhülés jele.. csak így tovább. remélem már nem sok kakit pisit kell fel takarítanod.
2021. júl. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!