Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valami csodamódszer bolhák ellen?

Valami csodamódszer bolhák ellen?

Figyelt kérdés

A cicámból egyszerűen már lehetetlennek érzem kiírtani a bolhákat, pedig volt már több féle nyakörve, bolhaírtó cseppeket adok neki, de tökéletes hatása eddig egyiknek sem volt. A bolhacsepp a legjobb, de valahogy mindig marad benne, még úgy is, hogy 3 hónapig kellene védeni, én meg már havonta adom neki (állatorvossal egyeztetve, hogy biztosan ne ártsak neki). Szobacica egyébként, és ha lekezelem mosom minden cuccát.

Valami tuti tipp? 🙁

Üdv.: Egy bolháktól megkeseredett Cicagazdi



2021. júl. 1. 07:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha minden igaz, akkor létezik macskák részére is tabletta. Amint szív egyet a bolha, megpusztul leesik róla.


Cseppel kombinálva még akár hatásos is lehet. De olvass utána azért a tablettának, és én kikérném egy állatorvos véleményét is.

2021. júl. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyakori porszívózás+ima.. Illetve olyan irtószerek kiszórása a bolhafertőzött területre ami kiirtja azokat. Pl. én használtam port, amit később porszivoztam fel.. Az hatásos volt, de nem lehetett megmaradni a szaga miatt, ezért átmenetileg nem használtam a szobát addig, majd szellőztetés..
2021. júl. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy visszafertőződik a cica? Amikor a szomszéd kisfiú elbolhásított minket, nem csak a macskát, de az egész lakást ki kellett bolhátlanítani. Kellemetlen időszak volt, sokat kínlódtunk vele.
2021. júl. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Cicát fürdetni kell bolhairtóval, és az egész lakást fertőtleníteni kell, majd jöhetnek a cseppek. Neostomosan-t feloldva nem szeretik a dögök.
2021. júl. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%
A fekvőhelyét befújni Insecticid 2000-el, a cicát pedig Fiprotec sprayel kezelni.
2021. júl. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nwm rosszbol de milyen cseppet hasznalsz ami 3 honapig tart? Tudsz irni nevet?

Mert en akarhanyszor kerek, mindig azt mondjak az allatpatikaban hogy macskaknak a max 1 hónapos van, kutyaknak van 3 havis.


Egyebkent a cseppek nalunk nagyon bejottek, mi havonta adjuk (mint írtam), de nyilván ilyenkor a helyet is lekell ápolni + gyakori porszívózás. Esetleg a bolha elleni samponnal megmosod a cicat, v bolhafesuvel.


De a durva kombo: a csepp, 2 nap múlva fürdetés + bolhafesu. A csepp ha jol tudom elso nap kell csak hogy "érintetlen maradjon" (akkor is csak a nyakanal ahova csepegteted) utana szerintem megmoshatod, de szerintem is egyebkent nem marad benne, hanem visszafertozodik:/ minden buvohelyet átkene tisztitani.

2021. júl. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Fypryst, azt hiszem. De sose várok 3 hónapot két kezelés között.

Köszönöm a válaszokat.

A házban sosem látunk ugrani kis dögöket, de már le fogok kezelni mindent IS. :D

2021. júl. 1. 09:26
 8/13 anonim ***** válasza:
65%
Mi bravecto-t használunk, miután mindent is kipróbáltunk: Ez működött/működik.
2021. júl. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
65%
Lemaradt, a bravecto is három hónapos, és figyelve a testsúly-adagra, a macskának is jó a tabletta. (mi tablettázunk, mert egyik cic érzékeny a spot-onok vivőanyagára)
2021. júl. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt gyanítom hogy a macskád olyan helyre jár vagy olyan más állattal érintkezik ahonnan újra össze szedi. Tudod hogy hova járkál? Nyakörv és bolhairtó cseppet én együttesen nem ajánlok, mert a legtöbb csepp csípés útján fejti ki hatását, viszont ha van riasztó nyakörv nem jutnak el a csípésig. Van olyan csepp is ami nem csípés útján öli a bolhát hanem már csak attól is hogy a macskára ráugrik. ilyen pl az advantage. Ennek hátránya hogy kevésbé hatékony (időtartamban) és nem széles spektrumú. Amúgy az advantage egész jó árban van de lehet, hogy inkább 3 hetente kéne a macskára rakni a biztos siker érdekében. Mi ennek segítségével szabadultunk meg a bolháktól. Előtte frontline-al próbálkoztunk de valamiért nem vezetett sikeres eredményhez. Pedig a fipronil mindenhol azt írják, hogy jobb... A másik fontos, hogy lehet, hogy a lakásban lévő bútorokat is kezelned kéne bármennyire is büdös az ilyen rovarirtó spray. Parketta réseket is stb. A bolhák kikelési ciklusa 4 hét, ezért fontos h a legtöbb havinak nevezett cseppet 4 hetenként rakd a cica nyakába ne havonta meg ne 6 hetente, hogy "egy hét még belefér." -bár látom h nálad ilyen nem áll fent csak ismertem olyanokat akik ezen próbáltak spórolni. nem érdemes.. .Én is használtam a macskámon bravectot. jó cucc csak kissé drága és a fül atkára is jó, pedig hivatalosan nincs rá írva. Szerintem kell legalább 2 hónap hogy mérni tudd a cseppek eredményét. Sajna össze kell szednie a macskának a bolhákat másképp nem megy... És még egy személyes jótanács: én nem is mosdatnám meg a macskát ha ilyen szer van rajta, akkor se ha azt írják h meg lehet... Én nem mosdatnám meg és kész. de ez csak az én véleményem, nem eröltetném rá senkire.
2021. júl. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!