Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért hiperaktívak, kalandvágy...

Miért hiperaktívak, kalandvágyóak és akaratosak a macskáim?

Figyelt kérdés

Kinti-benti cicák, márciusban múltak 2 évesek, ivartalanított nőstények.


A problémám az, ha kint vannak (ez általában úgy néz ki, hogy nyáron szinte egész nap kint vannak, kivéve éjszaka), hogy nyughatatlanok.

Rengeteget játszottunk pedig velük, így hogy "idősebbek", annyira már nem igénylik, de viszont, ha meglátnak bármilyen bogarat, rovart a fűben, folyton ugrálnak, el akarják kapni, vagy néha csak így egyik pillanatról a másikra el kezdenek szaladgálni, hemperegnek a földön, amikor meg játszani akarok velük, elkezd morogni vagy fújtatni, esetleg elszalad. Aztán persze, ha épp olyanja van, akkor ölbe bújik az egyik, meg dörgölőzik, mikor éhes, vagy valamit szeretne.

Az egyik állandóan a tetőn mászkál, a csatornában alszik. A másik mindenhova be akar mászni, például ha tudom, hogy futár jön, szemetet visznek a ház elől, aznap reggel ki sem engedem őket, nehogy a kocsi alá menjen, ha kijönne velem a kapu elé. Volt már rá kétszer is példa, hogy úgy kellett szólni a futárnak, hogy várjon, mert a macska a kocsi alatt van.


Van, amikor egész nap elő sem keverednek, maximum délután vagy este.

Ha meg akarom fogni, hogy bevigyem, mert magától nem óhajt jönni, elkezdenek fújtatni, harapni.


Meg a másik, hogy mindig elkapnak valami betegséget. Az egyiknek például állandó székrekedése van, a másik elvileg gyógyszert evett meg valahol, az orvos szerint, szerencsére hogy elvittem időben az állatorvoshoz... Pedig mindkettő oltva van Leucofeligen és veszettség elleni oltást kaptak eddig minden évben, három havonta féregtelenítem és minden hónapban adok nekik Stronghold Plus-t külső élősködők ellen, tehát ebből is a drágábbat, a jobb minőséget veszem. Sőt szoktam 30 napos Vetri DMG kúrát is csinálni nekik.


Ott van mindkét szomszédom macskái: Ők is kinti-bentiek, a másiké teljesen kinti, de azok a macskák olyanok, hogy a gazdi nyomában vannak 0-24-ben, ha a kertben dolgoznak a macska ott ül velük, ha nincs otthon a gazdájuk, az udvaron fekszenek nyugodtan, eszükbe sem jutna kimenni a ház elé, esetleg kocsik alá mászni semmi ilyen,

Mondjuk az egyik már 8 éves, azt megértem, hogy lusta, meg idős már, de a másik két cica egy évvel idősebb csak az enyémeknél.

Holott ők nem is oltatják például a cicákat, egyik mondta, hogy kiskorban kapott egy oltást és ennyi. Aztán 8 éves a macska és soha semmi baja nem volt! Néha ad nekik féreghajtót, a legolcsóbb kajákat kapja...stb.

Én is mindig ilyen cicára vágytam, akik nyugodtak, persze, kölyökkorban más, tudom, hogy akkor milyenek, de már kezd kissé sok lenni ez a hiperaktív, akaratos viselkedésük...


Tudom az lenne a megoldás, hogy tartsam bent. Az egyiknél még megoldható is lenne. De a másiknál ez kizárt dolog. 10 percnél tovább nem tud napközben bent maradni. Tavaly nyáron a macska be lett adva macskapanzióba, mivel mentünk nyaralni és nem igazán bízok senkiben, hogy etetné normálisan, stb. És a cica egy hét alatt sem szokta meg ott, végig depressziós volt, mert be volt zárva, nem mehetett ki. Miután hazahoztuk és másnap kiengedtük, a macska olyan volt mint a világ legboldogabb cicája.


Tehát a kérdésem az lenne, kinövik a macskák valaha ezeket a viselkedés formákat?



2021. júl. 1. 10:01
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és egymással is folyton verekednek. Kiskorukban nagyon jól elvoltak, tisztogatták egymást, egymás mellett aludtak mindig, jelenleg pedig az van, hogy ha az egyik bejön a házba, a másik automatikusan ki. Vagy mindig várja a pillanatot laposkúszásban, hogy mikor mozdul meg a másik és azonnal nekiugrik és elkergeti.
2021. júl. 1. 10:02
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog tudni megváltozni, talán ha még idősebb lesz, akkor lelassul.

Mindegyik macska külön személyiség. Ez nem függ attól, hol oltva van-e, vagy hogy milyen ételt adsz neki.

Úgy tervezted, hogy ölbecicád lesz, helyette kaptál egy kis vadócot, őt most már így kell elfogadnod.

Nálunk is az egyik álló nap heverészik, és ha szerencsém van, akkor nem a kocsim tetején, a másik meg telepakolja egérrel/patkánnyal/gyíkkal a hátsó teraszt.

És igen, verekednek is néha.

2021. júl. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki hogy elevenek. Nekünk is volt olyan macskánk aki végigülte minden reggel míg kapáltunk. Néha odajött egy egy simiért. Volt amelyik inkább aludt egész nap. Valamelyik állandóan vadászott. A macska nem azt nézi hogy hányszor milyen oltast kapott vagy milyen táppal eteteted. Valamelyik nem igényli a társaságot valamelyik igen. Ez nam azon fog múlni, hogy milyen oltást kap. Ha kiskorában hozzászokott, hogy követ azt nem növi ki.
2021. júl. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Az oltást és a tápot arra értettem nyilván, hogy hiába a minőségi kaja és az oltások, még is elkapnak egy csomó betegséget, fertőzést, többször voltam velük orvosnál, mint ahányszor az egész családom jár… még más macskák máshonnan kaját kukázva, oltatlanul, férgesen, elélnek 10-14 évet úgy hogy orvost nem láttak soha, még is ragaszkodóbbak, mint azok, akikért megtesznek mindent. Igazából nem vadak, mert bújnak is, lehet őket simogatni, ha pihennek… De ez a túl pörgős kiváncsi természetüket nem értem. Régen ráfogtam arra, hogy még kicsik, majd kinövik. De ez akkor már így marad 😂
2021. júl. 1. 12:55
 5/5 anonim ***** válasza:
54%
Nem nagyon értem a problémát, azt hitted a macska úgy működik, hogy lerakod valahova és dorombolva várja amíg vissza nem mész? Gondolom "nevelve" nem lettek azért ilyen félvad a viselkedésük.
2021. júl. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!