Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljunk a macskával?

Mit csináljunk a macskával?

Figyelt kérdés

8 hetes korában fogadtunk örökbe egy kislány cicát. (1 hónapja van nálunk) Akkor nagyon félős volt az új hely miatt, gyakran összerezzent tőlünk, nem ismert meg és fújt, felborzolta a szőrét. De ahogy megismert bújt, játszott, dorombolt, egyből használta az almot, kaparófát. Azt hittük, hogy megütöttük a főnyereményt ezzel a cicával, bár ezek a fújások, szőrfelborzolások nem múltak el.

Teltek a napok és a macska teljesen átfordult egy másik irányba. Nagyon sokat játszunk vele, mert elég hiperaktív, de ha bepörög, akkor nem lehet leállítani. Rohangál össze vissza, felugrik a székekre, kanapéra és általában az a vége, hogy leesik vagy nekimegy valaminek. Nem lehet megsimogatni, mert egyből megharap vagy megpofozza a kezünket. Folyamatosan felborzolja a szőrét, és féloldalasan "támad", puffog. Ilyenkor simán csak otthagyom, vagy nem foglalkozok vele. Én már nem is próbálkozok a megsimogatással, mert úgyis tudom, hogy csak földhöz vágja magát, megharap vagy puffog aztán elszalad. Játszani ugyanúgy rengeteget játszunk vele, mint korábban, ez nem változott.

Amikor alszik olyankor oda lehet menni hozzá, lehet simogatni, még dorombol is, de ahogy magához tér, előjön a "másik személyisége".

Tudom, hogy kicsi még, és lehet, hogy változni fog jó irányba, de ezt az agresszív viselkedését nem tudom tolerálni. Hamar elvesztem az eszem és tudom, hogy ez nem jó, próbálok változtatni. Nem bántom vagy ilyesmi, de a vizespalack jóbarátom lett.

Érzem, hogy kezdem elveszíteni a türelmem, mert szörnyen hálátlannak gondolom. Tudom, hogy nem egy kutya, és a macskák ilyenek. De azt érzem, hogy mivel mindene megvolt mindigis, ezért abszolút nem hálás. Sosem bántottuk, de néha eljátszok a gondolattal, hogy neki nem való a lakás, és kirakom a szüleimhez az udvarra.

Újonnan azt csinálja, hogy miután használta az almot, rámegy a szőnyegre és egyszerűen végighúzza rajta a fenekét. Borzasztóan fel tud ezzel cseszni és ha lefújom vízzel, annál inkább csinálja. Nincs semmi baja, nem férges vagy ilyenek (állatorvosnál is volt már), szimplán lusta kitakarítani magának és ezt egyszerűbbnek látja. Párom szörnyen türelmes vele (legalábbis eddig az volt). Na neki itt lett elege.

Sok macskája volt már, nekem is. De ilyen agresszív kismacskát még nem láttunk.

Nagyon próbáljul szeretni, de nem hagyja és már nem tudunk mit kitalálni, hogy ne utáljon minket.

Van valami tanácsotok, hogyan tudnánk elérni valami változást? Tudom, hogy "kezes", bújós macska sosem lesz, de legalább ezt az agresszív viselkedését kinevelni belőle...



2021. júl. 2. 07:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
Esetleg egy korabeli v picit idosebb cica jo lenne melle, aki megtanitana a wc hasznalatra, tudna vele jatszani, lekotne az energiajat.
2021. júl. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Kismacska ,de nem kellene bántani ,mert akkor tényleg utálni fog titeket. Amúgy csak jatszik,de valószínű a popótörlés az bosszú ert bámtjátok.
2021. júl. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyebkent nekem is orokbefogadott cicam van, kb fel evig bujt, felt, kb csak enni jott elo. Ido kellett mig megtanult bizni bennem, ma mar tunderi szelid bujos cica.

1-es valaszolo vagyok

2021. júl. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Gondolkoztunk másik cicán mellé, de még nem jutottunk döntésre.

Fegyelmezés miatt vízzel spricceljük le, ha a NEM-re nem hallgat. Azért ez nem hiszem, hogy bántás és bosszút érdemelnénk érte. De lehet, hogy ő így gondolja.

Hamár olyan korban lesz, akkor ivartalanítjuk, reméljük, hogy akkor valamennyire lenyugszik.

2021. júl. 2. 08:06
 5/17 anonim válasza:
100%

Azért is húzhatja a fenekét, mert lehet férges. Kapott féreghajtót?

Legyél türelmes vele. És soha ne kiabálj vele. Fizikailag meg gondolom tudod, hogy tilos bántani. Nekem az egyik macskám a karomra ugrott rá állandóan. A fájdalmat kibírva hirtelen felemeltem és abbahagyta, mert eltereltem a figyelmét. Próbáld ki.

2021. júl. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Talán meg kéne nevelni, még most, amíg jobban formálható. Az, hogy lefújogatod nem nevelés. Nézz utána macskanevelési tippeknek/könyveknek. Positive Reinforcement.


A macska pedig aligha azért húzza a seggét a szőnyegen, mert úgy egyszerűbb. Ő nem egy ember. Neki ösztönösen megvan, hogy kaparja az almot, és elássa a végterméket. Ha a földön húzza a seggét, akkor igenis jó eséllyel férges. Ha ezt megoldod, lehet a személyisége is javul, mert jobban fogja érezni magát.

2021. júl. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Igen kapott féreghajtót. De jövőhéten megint visszük állatorvoshoz (második oltását kapja), akkor megkérdezem tőle, hogy miért csinálhatja.

Ezt majd mi is kipróbáljuk. Köszi!🙂

2021. júl. 2. 08:21
 8/17 anonim ***** válasza:
73%

A macskák (állatok) nem állnak bosszút, nem gonoszkodnak. Valamire reakció ez a szőrborzolás, amit félreolvasol nála. Nincs levezetve az energiája vagy stresszel, ezért futkos mint az őrült, nem érzi magát biztonságban talán ezért támad... A macskák jelzéseinek értelmezése nem olyan könnyű, főleg ha előtte sosem volt cicád. De ha megtanulod mit kell nézni, akkor meglátod hogy mindent mutatnak, hogy mi a bajuk, mit szeretnének, mi rossz nekik. És van lehetőség hogy te is kifejezd felé cicanyelven ha valamit nem akarsz hogy csináljon.

Ha valamennyire tudsz angolul akkor ajánlom Jackson Galaxy videóit a youtubon, rengeteg témában ad tanácsot a macskák testbeszéde, helyes játékmód, agresszió stb terén. Talán magyarul is vannak fenn tv műsorai.

Egy kicsike odafigyeléssel tünemény kis boldog cicád lesz.

2021. júl. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
40%
A viselkedéshez annyit fűznék hogy hasonló, ha lány macska és befogadott, akk valszeg nem változik (vagy nálunk nem változott, de jókat röhögtem a macskán).
2021. júl. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
43%

Nincs hasmenese, ami miatt huzza a segget? Vagy a szorebe ragad a kaki, es csak idegesiti? Nem hinnem, hogy bosszu.

Az ivartalanitas sem fog valtoztatni a szemelyisegen, a macdkakhoz egyetlen dolog kell, turelem, nem kutya, nem akkor megy oda amikor hivod, hanem amikor kedve van. Ezert nincs macskam, hozzam nem illik, lehet hogy hozzatok sem, es az elajandekozas lesz a vegso megoldas.

2021. júl. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!