Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Eltört a cicánk lába, hétfőn...

Eltört a cicánk lába, hétfőn fogják megoperálni. A műtét után mindjárt haza kell hoznunk. Akinek volt már ilyen operációja a cicájával, megirná, hogy mire kell számitani? Mennyi ideig kell őrizni a cicát, mikorra ébred föl teljesen?

Figyelt kérdés
Be lesz gipszelve a lába? Hány napig nem mehet majd ki a szabadba? Kinti cica, szokatlan lesz neki a bezártság. Nekünk meg dolgozni is kell járnunk... Örülnék minden tapasztalatnak, ha megosztjátok.

2021. júl. 2. 18:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom a tiéteknek milyen törése volt, a mi cicánknak boka törése, konkrétan az egész alsó rész kiugrott a helyéről. Nem gipszelték, hanem 4 drótot átfurtak rajta és mindegyik végén rögzítették. Majd 2 hónapig egy dobozban kellett laknia, nem mozoghatott vele, nem terhelhette.
2021. júl. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémnek a könyök csontja tört el, két szög és egy csavar lett. Nem gipszelték, csak kötést tettek rá ami a helyén tartotta, valami merev cuccot. Utána nem volt szabad ugrálni, jönni menni, kapott fájdalomcsillapítót, de nem is nagyon akart a műtét után pár napig pattogni, ekkor 4 hónapos volt. Nagyon gyorsan gyógyult, nem emlékszem mikor volt utána varratszedés, de elég hamar.

A doki meg fogja mondani meddig kell vigyázni rá, és egyhelyben tartani, nálunk nem volt vészes a törés, könnyen megúszta a dolgot.

Arra figyelj nagyon hogy ne ugráljon, ne terhelje a lábát, de jó eséllyel nyugton is fog maradni ameddig fáj neki. Utána meg ki tudja :/

Lehet ahogy az előző írta hosszabb lesz ez a gyógyulási folyamat, de drukkolok hogy “csak annyi” legyen mint az enyémnek volt!

Altatás után változó hogy mikor tér magához, hányhat is és be is pisilhet, eleinte úgy fog mozogni mint aki nagyon részeg, imbolyogva, itt nagyon figyelj rá mert eshet rosszul, ne adj neki se inni se enni ameddig ennyire kába. Aztán szép lassan magához fog térni. Ne ijedj meg, nagyon hülyén fog kinézni ez a része a dolognak, de normális! Van olyan is hogy műtét után felébresztik, nem tudom mitől függ.

2021. júl. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Hétfőn műtik, de még semmi infót nem adtak róla, hogy fog zajlani és mire készüljetek utána??? Arról nem is szólva, hogy normális doki csak teljesen éberen adja ki az állatot:(

Ennyiből nem lehet megmondani, mire készüljetek, mert csak a doki tudhatja, milyen műtétet tervez.

Általánosságban altatás utáni ébredéskor előfordulhat hányás, bukdácsolás, arra vigyázzatok, hogy ne nyeljen félre és sérüljön meg.

2021. júl. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Tömeg volt, örültem, hogy egyáltalán fogadott péntek este a doki...kisvárosban vagyunk. Annyit mondott, hogy műtét után kb. 3 órával vihetem haza. Nyolc éves cica, szóval nem fiatal. És a "csipőcsontjánál" törött el, bal hátsó láb, vszinűleg elcsapta egy autó, úgy vánszorgott haza. Fog kapni szegecseket, sint, szóval fémeket, ami összetartja és másnap lábra tud állni. Ennyit mondott. Hát nem tudom... majd kiderül. Köszi a válaszokat.
2021. júl. 2. 19:55
 5/14 anonim ***** válasza:
72%
Hany nap utan mehet ki? Jo vicc. Tehat elcsaptak, alig elte tul, de ezek utan is kint tartanatok? Nem lenne szerencses.
2021. júl. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Miután az egész eddigi életét a szabadban élte le, az összes körmével vakarni fogja az ajtót, hogy ki akar menni... nem forgalmas környék egyébként. Benn is lakhatna.
2021. júl. 3. 01:40
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 5-6 hét volt a teljes gyógyulás. Addig szigorúan benn, majd kivittük, hogy erősödjön (nem szerette a benti létet, amint elkezdett gyógyulni, szökött volna ki), felügyelet mellett, aztán mikor már normálisan tudta használni a lábát, mászott, leugrott a fáról sántítva érkezés nélkül, stb, akkor már nem vittük be.


De ő noha kinti macsek volt, 8 év alatt (végül a "kedves" szomszédunk megmérgezte "véletlenül") kb 2 napot volt távol, sosem kóborolt semerre :)

2021. júl. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
7-es: nekünk dolgozni kell járni... oké, a jövő héten még itthon őrzöm, elmegy a szabim egy része... de 5-6 hét benti őrzés nekünk nem tudom hogyan lesz megoldható... kissé kétségbe vagyok esve...
2021. júl. 3. 12:31
 9/14 anonim ***** válasza:
Elmesz dolgozni, de a macskat nem engeded ki. Ez bonyolult? Nem ertem a problemad.
2021. júl. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
9-es: ismerem a macskát, hiszen a miénk... szét fogja kaparni az ajtót, ki akar majd menni... szabad macska... télen is kijárt... sose volt ugy bezárva, hogy ne lett volna ember is a lakásban... hát majd meglátjuk, hogyan viselkedik a műtét után... valahogy megszervezzük... vagy be lesz zárva, aztán lesz, ami lesz... egy webkamerát már beüzemeltünk, hogy bárhonnan lássuk mit csinál... most ugye csak feküdni tud szegény cicukánk...
2021. júl. 3. 13:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!