Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen problémája lehet a...

Milyen problémája lehet a cicámnak?

Figyelt kérdés
Van egy 8 éves fekete, kandúr macskám. Észrevettem, hogy a nyakán oldalt felsórészében van egy kis dudor. Mikor közelebbről megnéztem olyan volt, mintha lenne egy tűhegynyi bemélyedés, s abban pedig egy kis fekete pontszerűség. Mikor a duzzanatot megnyomtak nagyon sűrű, fehér gennyre hasonlító váladék jött ki. Étvágya van, de talán túl sokat iszik és nagyon hullik a szőre, szinte a hasán alig van. A gerincoszlopánál is egyre ritkásabb, s a bőrénél pedig varas. Nagyon megijedtem, valaki tudna segíteni?

2021. júl. 5. 21:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
91%
Nem az számít, hogy mi történt. Gennyes. Ha nem lesz kitisztítva, vérmérgezést kaphat és kínok között fog elpusztulni. Állatorvos tud segíteni, van részlet fizetés. Ha ez sem megy, nem kell macskát tartani. Egyébként párezer forint lenne az orvosi költség. Ha ezt nem tudod kicsengetni, az elég nagy gáz.
2021. júl. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
15%
Biztosan tudjátok,hogy hány begyepesedett ember tart kutyát,macskát csak úgy? A gondozásuk abban merül ki,hogy kapnak enni. Összevissza mászkálnak az utcákon ha elüti egy autó fel sem tűnik a gazdinak, folyamatosan gyarapodnak és kitudja milyen betegségeket elkapnak. Nekem van 1 ivaros kandúr macskám, féreghajtót és bolhaírtót vettem neki a legjobb tápokat kapja néha ki engedem kóborol kicsit, de mindig hazahozom. Én nem ivartalanítattam a macskám és nem is fogom. Mások sem jobbak, még úgy sem bánnak velük ahogy mi. Te aggódsz érte és amint lesz ra eleg penz elviszed orvoshoz, az ember megerti hogy pl nem egy kisgyerekről van szo nem egy emberről akiknek ingyenes az alap ellatas. Fertőtlenítsd le neki minden esetre, eszik rendesen?
2021. júl. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
90%

#12. de ez nem olyan ha lesz pénze majd elviszi. Az aggódástól nem fog meggyógyulni. Most van szüksége ellátásra , nem később, hanem most.


Bárkivel lehet olyan, hogy nincs hirtelen pénze, nem ez a baj, de meg kell oldani. Kölcsön kérni, beszélni az orvossal. Az aggódás és gyűjtögetés nem vezet semmi jóra, amikor állatorvosra van szükség.


Kérdező vidd dokihoz.... részletfizetés, kölcsön kérés baráttól.

2021. júl. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Ennyit a felelős állattartásról 👏 orvoshoz kell vinni, a tályogot kitisztíttatni, a szőrhullás lehet gyulladástól, de lehet más bőr baja is. Gyógyszerre van szüksége és kezelésre minél hamarabb. Akinek állata van, annak meg legyen mindig félrerakva a dokira is.
2021. júl. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Mi csak tippelgetni tudunk, valahogy valóban meg kellene oldani, hogy orvoshoz eljusson. Szerintem is tàlyogról lehet szó, amit alaposan az orvos kitisztìtana, fertőtlenìtene, kapna antibiotikumot. Pàr ezer forintról beszélünk. Reméljük nem làzas. Addig is tűzoltàsként Betadine oldattal kezelheted neki, csak ez a gond, hogy nem tudjuk biztosra, mi a probléma.
2021. júl. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!