Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jutalomfalatot mikor érdemes...

Jutalomfalatot mikor érdemes a cicának adni?

Figyelt kérdés
2021. júl. 6. 12:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%

Amikor kedved tartja vagy amikor cukin viselkedik.

A macska nem okos mint a kutya,kutyakat szoktunk jutifalattal motivalni,hogy megtanuljon valamit.

2021. júl. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Pl. féreghajtó beadása után, vagy ha véget ért a bolhátlanítás. Mindig akkor, ha valamiféle - macskáknál sértődésre okot adó - tevékenység történt.
2021. júl. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A macskáknak is lehet trükköket tanítani. Ehhez például kiváló motivációs eszköz lehet a jutalomfalat.
2021. júl. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
#1ha a macska megbizik benned 100%-osan, akkor lehet tanítani! Ők is ugyan olyan okosak, mint a kutyák, csak sajnos elterjedt ennek az ellenkezője, és ezért nem úgy tekintünk a macskára, hogy ő szívesen működik együtt. Nyilván nem lesz egy macskából sem drogkereső vagy rendőrmacska, de kisebb trükköket meg lehet neki tanítani ugyan úgy, ha bízik benned.
2021. júl. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
Csak egy kérdés. Aki ilyen trükköket tanít a kutyájának, azok elítélik a cirkuszt? Mert lényegében ugyanazt csináljátok.
2021. júl. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
20%

5-os nem egeszen ertem a kerdesed mivel itt macskakrol volt szo.

1-es valaszolo vagyok,a kutya tanitasa alatt nem "trukkoket" ertettem habem alap dolgokat,ul,fekszik,marad,labhoz,csibesz,orizd...kb ennyit tanitok a kutyamnak,nem csinalok bohocot belole,hogy "trukkokre" tanitsam.

2021. júl. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%
#6 igaz, javítom, kutya-macska vagy más állat. Az alap parancsokat teljesen megértem (kutyáknál) de egyéb trükköket nem igazán bármilyen állatnál, hacsaknem cirkuszi majom a cél
2021. júl. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
44%

7-es ezzel en is igy vagyok(5)

Sajnos sokan cirkuszi majmot csinalnak a kutyajukbol es nemcsak a viselkedesben hanem oltoztetik meg minden “cukisag”

2021. júl. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a mindennapos fésülködés után szoktam, mert nagyon utálja és utána akkor lekenyerezem.
2021. júl. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
59%

#5 ez nem így van. A kutya szívesen működik együtt az emberrel, de egy tigrist soha nem fogsz ravenni hogy pitizzen neked puszta jókedvéből.. A cirkuszokba szerinted ki merne kiallni dirigálni egy medvének vagy bármilyen veszélyes állatnak, ha nem lennének befenyítve, kínozva, bedrogozva?


Elhiszed, hogy egy teve vagy egy elefánt szívesebben legelészne illetve vándorolna a homokon, minthogy az egész életüket egy néhány méteres ketrecben és a porondon élnének.. A cirkusszal se lenne baj, ha olyan állatok lennének amiket minden erőszak és tudatmódosító szer nélkül lehet tanítani (pl kutya, ló) akkor nem lenne baj, na meg persze rendesen tartani őket, hogy ne látszódjon ki szerencsétlenek bordája

2021. júl. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!