Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudom megsimogatni a...

Hogyan tudom megsimogatni a macskát?

Figyelt kérdés

Adott a szomszéd macskája, akit szeretnék megsimogatni néha, ha kint van a közös kertben. (A szomszéd megengedte)

A probléma az, hogy a macska elszalad előlem. Van bármi módja, hogy kergetés nélkül megsimogassam?



2021. júl. 8. 15:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Hagyd békén szegényt, fél…
2021. júl. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ha lesz egyszer egy saját cicám, azt is hajkurászni kell, vagy az már nem fog előlem menekülni, ugye?
2021. júl. 8. 15:37
 3/16 A kérdező kommentje:

1: nyugi, nem szoktam végig futtatni a kértem 😅

Csak megpróbálok felé közeledni, de amikor elszalad nem megyek utána.

Abból, hogy napi egyszer közeledben felé, nem lesz nagy lelki sérülése, tekintve hogy nem bántom, nem üldözöm.

2021. júl. 8. 15:41
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Macskafüggő, van amelyik szereti a simit és van amelyik nem. Ha kiskorától mellette vagy, foglalkozol vele, akkor nagyobb az esélye, hogy neked engedni fogja. De ha nem szereti, akkor ne stresszeld vele.
2021. júl. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
Valami jobb fajta szalámival oda lehet csalni, és akkor már jobban fogadja majd a simit, ha látja nincs mitől tartania.
2021. júl. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Amikor ismerősnél voltam a macskájuk jött oda hozzám. Viszont kertkapun kívül az utcán már elfutott előlem. Ha ezután bementem a házukba, akkor ugyan úgy odajött. Tehát lehet fél, nem bízik benned. Ha azután is csinálnál, hogy mondjuk a szomszédnál ő jönne oda hozzád, akkor csak macska logika. Pontosabban annyi érthető lehet, hogy a gazdi házát/kertjét úgy fogja fel, hogy az semleges terület, míg a ti keretetek "ellenséges".
2021. júl. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%
Kérd meg a gazdáját, hogy vegye neked kézbe néha, és úgy meg tudod simogatni, aztán ha látja, hogy nem bántod, majd megszokik.Amúgy nagyon lassú léptekkel, meg-megállva, halkan duruzsolva neki kell megközelíteni és két szemmel egyet-egyet pislantva, az a cicáknál a bizalom jele. Lehet, hogy előbb-utóbb összeszedi a bátorságát, és megtűr, és lassan össze is barátkoztok. De lehet, hogy nem olyan természetű, ezt a gazdája tudja.
2021. júl. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
15%

Hú, komolyan, én érzem kínosan magam, mikor az utcán meglátok egy ilyet...

Nem véletlen szalad el előled. A gazdája megengedi, de ne úgy tekints már egy állatra, mint valami rabszolga, hajtani való állatra, hogy ha a gazdi megengedte, akkor az úgy is van

2021. júl. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Öm. (6-os vagyok) Első ilyen alkalom után nem is próbáltan utcán megsimogatni. Tudomásul vettem.
2021. júl. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
8: biztosan elolvastad a kérdést? Hol írtam, hogy minden áron meg akarom simogatni? Hol írtam, hogy hajtani való állat?
2021. júl. 8. 16:03
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!