Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica örökbeadásnál miért...

Cica örökbeadásnál miért szabnak külömböző feltételeket?

Figyelt kérdés
2021. júl. 9. 21:29
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Hogy megbizonyosodjanak róla, jó helyre kerül a cica és nem csak bio egérfogónak kell.
2021. júl. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Azokat a cicákat, akiket később örökbe adnak, nagy többségében az utcáról szedik össze, ahová a felelőtlen emberek teszik őket. Vagy kimentik őket pincéből/padlásról/sufniból. Beleölnek egy csomó időt, energiát, pénzt a gyógykezelésükbe, a féreghajtásba, a bolhátlanításba, esetleg oltásba/ivartalanításba. Sokat hónapokig pátyolgatnak, hogy rendbe jöjjenek.

Ezért.

Mert nem szeretnék - legalább velük - mindezt elölről kezdeni.

2021. júl. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Azért, hogy ezzel is szűrjék a jelentkezőket, hogy a kiadott cicák lehetőleg ne kerüljenek visszatöbbet a menhelyre
2021. júl. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan melyik feltételt nem érted vagy nem értessz vele egyet?
2021. júl. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem mindegy hogy kihez kerul
2021. júl. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Mert nem akarja, hogy elvigye egy hülye és 2 hónap alatt megölje a felelőtlenségével azt a cicát, akiért küzdött, hogy életben maradjon vagy hogy újra jó élete legyen.

Bár igencsak túlzásba tudnak esni ezek a fészbuk állatvédők. Versenyeztetnek, minél magasabb emeleten laksz annál jobban nem adnak.. még ha nem vagy debil akkor se! :D Nekem olyat akart aláíratni, hogy bármikor bejöhet a lakásomba ellenőrizni, plusz hozzátette, hogy ha nem engedem be rendőrt hív... :D :D Na ez már beteges!

2021. júl. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert jó helyre akarják őket adni. Ahhoz képest nem 1x olvasni, hogy visszavitték hozzájuk a cicákat az örökbefogadók.

Ez pofára megy amúgy. Én is örökbe akartam fogadni. Benti tartás, ivartalanítás, oltások, stb mindent megkapott volna. Se kutyám, se gyerekem. Visszautasítottak mert kertes házban lakok, egy másik pedig azért, mert nem írtam neki a találkozás napjáig minden nap... "nem tartogatom senkinek se a macskát, mit képzelsz hogy nem írtál 3 napig!!" 160km-t utaztam volna, szabit is vettem ki, de csak akkor lett volna "komoly" az érdeklődés ha mindem nap chatelünk...

Hagytam is a francba. Inkább vettem tenyésztőtől, jobb is így.

2021. júl. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A normális feltételeket, mint pl hogy egy utcáról félholtan összeszedett vagy egész addigi életében lakásban lévő macskánál elvárt a benti vagy zárt kertben való tartás (utóbbit meg lehet és egyébként hivatalosan meg is kell oldani, mert mindenki köteles a saját állatát a telkén belül tartani) vagy hogy kötelező ivartalaníttatni és ezt igazolni egy papírral, na ezeket megértem. Azokat viszont rohadtul nem, mikor elvárt az ÉVEKIG tartó kapcsolattartás, hogy BÁRMIKOR a nyakadra járhatnak ellenőrizni, mint egy bűnözőt, hogy szereltess fel MINDENHOVA (olyan ablakra is, amit el se érhet a macska, mert pl a csupasz falon nem fog felmászni egy tetőablakhoz mondjuk, erkélyre is, mert hát nyilván oda kötelező lesz kiengedned) meghatározott típusú, méregdrága macskahálót, mindezt pedig igazold számlával, fényképekkel, na ezekkel viszont menjenek a pcsába. Tényleg segíteni akarna az ember és még ő van potenciális állatkínzóként kezelve.
2021. júl. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mert azt hiszik, hogy csak ők értenek hozzá (tapasztalatból mondom, tisztelet a kivételnek) és sokszor túlzó feltételeket szabnak, hogy igazán komolynak látszódjanak. Van egy kolónia, amit évek óta gondozok, tavaly elég sok macskát ivartalanított egy állatvédő alapítvány (köszönet érte), TNR-szerint, vagyis becsapdázzák, ivartalaníttatják és visszahozzák. Na most, mi van, ha holnap az egyiket fogom és hazaviszem? Azt se tudnák, hová tűnt...
2022. jan. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!