Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tudok segíteni valahogy a...

Tudok segíteni valahogy a cicámnak?

Figyelt kérdés

Lett egy borzalmas állapotban lévő perzsa cicám, de eddig soha nem tartottam macskát. Tegnap ivartalanítattam, vemhes volt, így sajnos nagy vágása lett. A lábán is van egy csúnya seb, és a jobb oldalánál a bajszai csak félig vannak meg. Nagyon le van fogyva. A bundája is borzalmas volt, mert csomókban állt és tiszta kosz, mocsok volt, és bolha. Emiatt kozmetikus levágta nagyon a bundáját.

Mit tudok azért tenni, hogy helyre hozzam? Spotont kapott, és jelenleg Medica felépülést segítővel etetem, víz mindig van előtte. Egy nap hányszor kaphat enni? Tudok tenni valamit azért, hogy a bundája és a bajsza gyorsabban nőljön? Mennyi idő, mire felszed kicsit magára? Csak bent fogom tartani.



2021. júl. 9. 22:05
 1/8 anonim válasza:
Megfelelő táplálkozás mellett remélhetőleg a szőrzet is dúsabb lesz/növekedni fog. Sajnos többet nem tudok segíteni de írj majd ha pozitív /negatív változás lesz.Kívanom a legjobbakat!
2021. júl. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Ha megéhezik, akkor úgyis szól, de az sem árt, ha van mindig némi száraztáp a tányérjában és rendszeresen kap tasakos vagy konzerv kaját. Reggel célszerű mindenképp adni neki.

Aztán majd meglátod, hogy melyiket eszi jobban.

Márkából lehetőleg mindig mást. Ha egyre rászoktatod, akkor másra nagyon nehezen szokik át.

Nem biztos, hogy azt ki fogod bírni.

Ízesítés téren is majd tapasztalod, hogy mit szeret és mit hagy ott.

A gyógyulásáért nem sokat tehetsz.

Csak szeresd.

A macskák szívósak, ha a doki nem tálalt semmit és nincs is, akkor rendbe fog jönni.

Bolha ellen vagy megfelelő nyakörv vagy csepp. Utóbbinál figyelj rá, hogy ne nyalja le.

Ha jól emlékszem a névre, akkor a frontline-t kell keresni. Kisállatboltban tudniuk kell.

2021. júl. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Már így is nagyon sok mindent tettél érte :)

Egyelőre arra koncentrálj, hogy az ivartalanítás után épüljön fel, és a seb a lábán gyógyuljon be.

Amíg ilyen sovány, adhatsz neki többször is egy nap, keveset. A bundája és a bajsza meg majd alakul magától, ebben a természet is a segítségére lesz. Esetleg vehetsz neki lazacolajat, az jót fog tenni a szőrének.

2021. júl. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha belefér a keretbe, a Vetri DMG csodákra képes. Jó minőségű baby tápot adnék neki, az segítene felszedni kicsit. Nem vagyok Royal Canin párti, viszont a Mother & Babycat tápjuk kivételt képez, én ezzel tennék egy próbát.
2021. júl. 10. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Bolhák ellen van valami tippetek? Mindent 90 fokon mosok, domestossal felmosok minden nap, biokillek fújom a szőnyeget, ágyat, mindent is, a cica kapott spot ont, és bolhafésűvel halászom ki belőle a dögöket, de mégis sok van benne. :(
2021. júl. 10. 13:41
 6/8 anonim ***** válasza:

GimCat vitaminpasztát ajánlottam épp egy másik kérdésnél, nagyon szuper!

Szép bundája a jó húsos-zöldséges táptól, a minőségi ételtől lesz! B és E-vitamin kell bundát és bajszot növeszteni, ugyanúgy, mint nekünk a hajunkra, de túladagolni nem szabad!

1-2 hónap alatt fog visszanőni szépre, heti 1-2 fésüléssel lehet csinosan tartani.

Kukorica, rizs, állati eredetű anyagok/melléktermékek, lisztek.. ami így kezdődik, az pancsolt, gagyi táp, bármi legyen is a márkája.. Húsevő állat ne egyen kukoricát max. kis focizás után nassolni 1 szemet!

Nekem sima házi van, de csodaszép hosszú bundájú. Applaws vagy Purizon tápot ajánlok, Gerbeaud a Purizont nagyon imádja! :) Kicsinek Applawst evett, csak az zsírosabb, nem mozogta le. A zooplus oldalon veszem, zsákos kivitelben ingyen kiszállítják 2 nap alatt. A bárányos és a vaddisznós nagyon megosztó íz, de a steril (ivartalanítottnak való kevesebb zsírral) csirke-halra minden cica szalad! GreenWoods lazacossal szoktam ízesíteni, mert a halolajtól is fényes, selymes lesz a bunda! Az se egy rossz táp, de nagyon kemény, mindennapra én sajnálom adni.

Enni testsúly kilónként 60-70 kcal kell kb. egy benti cicának naponta szárazból. Ezek a jó tápok 3800-3900kcal/kg valós energiát adnak. Persze a gagyiból 200g-ot is megenne, mert az átesik.. ezzel 1-2 széklet van csak, nem igényel gázálarcot.. :D

Nedves tápból kb. kilónként 100-150g az adag naponta, víztartalomtól függ. Vegyes etetésnél figyelni kell, hogy a napi adag pl. 65g táp mellé a 2 zacskó husi már hízlal.

Vizet és a napi adag szárazat kiteszem reggel és beosztja. Mivel kicsi dolgokat vadásznának maguknak, így többször keveset kell enniük ha a természetes életmódot követed. Ájulásig zabáló cicáknak persze napi 2 vagy 3 etetésre kell bontani, különben felfalja és még bélelzáródása is lehet a bedagadt táptól! Jobb esetben csak széthányja a lakást.. :D

Vízből szárazhoz 3dl is elfogy naponta, nem is értem a cicatálak miért olyan kicsik! Műanyagból kevesebbet iszik, mint a cserép vagy kő edényből. Arról nem is beszélve, hogy utálják, ha a bajszuk hozzáér..

2021. júl. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja, ez lemaradt: Bolha ellen Advocate, Selehold, Strongold csepp a jó, amit csak orvos tud adni! Ezek a bolti olcsók semmit nem érnek! Ja és ezek egyben féreg, atka, bolha, kullancs ellen is jók! :) Esetleg a Fypryst még ami egész jó bolti vény nélküli.

De nem lehet akármikor újra adni, rajta van mennyi időnként lehet, különben mérgezésben meghal!!! Ált. 4 hetente.

A lakáshoz Frontline, Exner spray jó.

Panzi, Trixie, Dolly, Pereventol termékeket soha ne vegyél..rém gagyik, kidobott pénz!

2021. júl. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok! A cica szépen gyógyul, a lábán már csak egy aprócska seb van, a varratait hétfőn ki is veszik a hasából. Talán picit hízott is, de ezt nem tudom biztosra mondani, minden esetre nagyon jól érzi magát. A bolha-probléma is úgy tűnik megszűnt, így már velünk alszik az ágyban. :)
2021. júl. 13. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!