Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám koppaszodik? Volt...

A cicám koppaszodik? Volt dokinál 1 hónapja, kapott multivitamint, mert nem látott semmit a doki.

Figyelt kérdés
Azt mondta hogy ha letelik 1 hónap és nem javul akkor vigyem vissza, a doki szerint ilyen fajta a cica (teknőctarka és náluk előforul az ilyesmi. Olyan mintha nőlne viszza neki de lassan. Pár hete úgy jött haza mint aki megvan tépve, sebek vannak rajta, nagyon rossz így látni ahogy szenved. Egész nap nem látom a paláson van ami elég poros. Este jön csak haza. Van egy gyanúm hogy alergiás a bolhára. Vettem bolhairtó sampont, pár napja fürettem de nem javul neki, illetve fürödni nem igazán szeret, minig elmenekül. Hogy tudnám a bolhákat kiirtani otthnról?? Vettem rovarirtót, ami jó bolhák ellen is, avval befújtam a lakást,. Esetleg ha valaki volt már ilyen helyzetben szívesen meghalgatom a tapasztalatait.
2021. júl. 11. 18:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a macska? A bolhákra nem adott vagy mondott semmit a doki? :O

Nem igazán értem az idővonalat, szóval először is kihullott a szőre ezért elvitted orvoshoz? Aki nem látott semmit és vitamint írt fel... Már ez sem kerek, annak oka kell hogy legyen hogy így hullott a szőre és egy normális állatorvos alaposan megvizsgálta volna.

Majd ezután ment haza sebesen, de ezért már nem vitted dokihoz?

Nos, amennyire képes voltam értelmezni amit írtál, bolhás a macskád, fürdetted, ez oké, amúgy a legtöbb macska gyűlöli a vizet és a fürdést. Tenni kell rá spot on-t vagy valamilyen bolhátlanítót, és akkor ez el fog múlni.

A lakásban ki kell mosni mindent, ruhákat, ágyneműt, letisztítani a bútorokat, padlót, ablakpárkányokat, szóval mindent, domestos vagy valamilyen fertőtlenítős cucc is jó, és van azt hiszem egy spray is erre de nem tudom a nevét.

A macskát meg legalább addig bent kéne tartani ameddig meg nem gyógyul teljesen, és elvinni egy normális orvoshoz aki alaposan kivizsgálja.

2021. júl. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Sebek és szőrhullás lehet allergia, de lehet étel allergia is, nemcsak bolha. Mindenképp vidd vissza az orvoshoz. A sebeket a kék hámosító kenőccsel szokták kenni betadineos fertőtlentés után. Azt is tud a doki adni neked.
2021. júl. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!