Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért kell az embereknek...

Miért kell az embereknek random macskát etetni az utcán?

Figyelt kérdés
Kinti macskáról van szó. Sosem lehetett lekorlátozni, anno tenyérnyi volt kb, mikor egy kemény télen megtaláltuk az akkori macskánk mellett. Azóta is nálunk maradt, mikor a másik el akarta üldözni sem sikerült neki... Egy 13 éves macskáról van szó, közben lett kutya, de sosem szeretett bent lenni, szóval ez ilyen szinten nem érintette és a kutya is kb 6 éve van meg. Kb télen kezdett el máshol enni, amiről mint kiderült, az apukám tudott is, de nem szólt róla senkinek és aki etette, sem lett leállítva. Tudom, a macskákat nem lehet bekorlátozni, nem is szeretném. De kb olyan, mintha nem is lenne gazdája. Itthon akkor van, ha a kutyát hergeli vagy nagyon hideg van, esetleg olyanja van. De most a jó időben csak este jön haza, amúgy elfekszik a járdán és mindenhol máshol van napközben. Most későn kapcsoltam, így a mai lelkes etetőknek nem tudtam szólni, hogy hagyják, mert megvan mindene és gazdája is van. Azt látták, hogy kint vagyok a kertben, de engem véletlenül sem kérdeztek meg, hogy mit tudok a macskáról, random járókelőket kérdeztek meg. Ezek a maiak is csak a macskához jöttek ide autóval... A macskàval nem tudok mit csinálni, váltok én is tasakos kajára, hogy felvegyem a versenyt a random emberekkel. De ezekkel az emberekkel mit kezdjek? Nem vagyok egész nap otthon, mikor hallottam a kérdést is későn jutott eszembe, hogy a miénkről lehet szó... Holnap megpróbálom őket elcsípni, hogy ne. De miért érzenek egyesek késztetést arra, hogy csak úgy etessenek egy jó állaoptban lévő macskát? Nekem sosem jutott ez eszembe. Illetve, esetleg ha kiragasztok 1-1 papírt? Az segíthet szerintetek? Nem mintha elolvasnák. De attól félek, hogy túl buzgó lesz egyszer valaki és elviszi magával haza, mert azt gondolja, hogy gazdátlan.
2021. júl. 13. 20:14
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
78%
Gondolom, provokációnak szántad ezt a kérdést. Ha a macska az utcán van, akkor mindenkinek, aki szereti és sajnálja a kóbor cicát, jogában áll, sőt dicséretes etetni, és akár el is viheti, első körben az állatorvosig leolvasni a chipjét, és ha nincs, akkor haza.
2021. júl. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
72%
Hát fszom, nem kellene kint tartani... Nem kellett volna sose...
2021. júl. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 grafno ***** válasza:
78%
Azért etetnek mert szeretik az allatokat és ha valaki vendegsegbe megy akkor illik megkinalni valamivel.
2021. júl. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 A kérdező kommentje:
A kérdés nem provokáció, ezt tényleg komolyan kérdezem. Anno voltak próbálkozások, hogy bent tartsuk. De nem viselte el. Mikor műtötték vagy megsérült vagy bármi baja volt, akkor bent volt. De nem viselte el. Bármennyit foglalkoztunk vele, mindig keservesen nyávogott. Nem ez az első macskám, az összes között volt különbség. Volt amelyik el sem hagyta a kertet egész nap csak döglött, volt amelyik egèsz nap bent volt a házban vagy olyan is volt, aki anno elkísért iskolába és utána hazament... Mindent megpróbáltunk, hogy ne kinti legyen, de a bent létet nem viselte el. Èn pedig jogosan kérdezem, hogy ti komolyan gondoljátok, hogyha semmi pénzért sincs el bent, akkor is bent kellene tartanom? Nagy hidegben hajlandó csak bent aludni és napközben akkor sincs el bent...
2021. júl. 13. 20:31
 5/59 anonim ***** válasza:
83%
Én nem mondom, hogy mindenáron benn kell tartanod, ha ő kint szeret lenni, bár így könnyen végezheti az autó kereke alatt vagy elvihetik, én csak válaszoltam a kérdésedre. Nem ellened szóló merénylet, ha valaki eteti. Én is etetem, de azok városi kórházi macskák, falun mondjuk valószínűbb, hogy csak sétálni ment.
2021. júl. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
37%

Remélem valamelyik magával viszi, és rendesen fogja tartani. Drukkolok a cicának.

Olyan nincs, hogy nem viseli el a macska a bentlétet. Olyan van, hogy nem bízik bennetek, meg olyan, hogy nem törődtök vele megfelelően....

2021. júl. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 A kérdező kommentje:
Ez város, de az összes macskának van gazdája. Akik feljebb laknak az utcában, ilyenkor már elmennek haza, de van olyan is, akit nem a gazdája, hanem egy környéken dolgozó nő mindennap hoz-visz. Őszintén, nem tudom miért kell ilyeneket csinálni.
2021. júl. 13. 20:42
 8/59 anonim ***** válasza:
89%
A környéken nálunk volt ilyen, ki volt ragasztva az egyik háznál a kerítésre X példányban, hogy Micike a ház macskája, el van látva, legyenek szívesek nem etetni, pláne nem moslékkal merő jószándékból.
2021. júl. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
43%

Nem vagytok normálisak. Kinti-benti macskát bezárni?

Egyre eszementebb ez a rovat. Mondjuk nem csoda, amennyi elmebeteg zárja a nagytestű kutyákat is 50 m2-re, ezen sem csodálkozom.

2021. júl. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 A kérdező kommentje:
Wow, hát ezt aztán rendesen kifejtetted nekem. Honnan veszed hogy nem bízik bennem vagy bárkiben? Nem tudod az előzményeket és semmit, de úgy dobálózol ilyenekkel. Ha nem lenne meg a bizalom, akkor rég nem is maradt volna nálunk. Jó, hogy így látatlanban megmondod, hogy milyen viszony van köztem/ a családom és macskám között.
2021. júl. 13. 20:47
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!