Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ma haza hoztam egy cicát az...

Ma haza hoztam egy cicát az utcáról de folyton nyavog ki akar menni mit csináljak vele? Miért nyavog?

Figyelt kérdés

Piszkos volt meg fürdettem. Nem bolhás, enni adtam neki evett.

Kiengedni nem akarom nagyon félek hogy el üti egy autó. Nagyon szép cica szürke fehérrel és kék nagy szemű. Szerintem még nincs 1 éves. Panelban lakok.


2021. júl. 13. 22:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

Arra nem gondolsz, hogy menne haza mondjuk? Mert az hogy koszos meg éhes, nem jelenti azt, hogy nincs gazdája. A mi macskánk van hogy csak 10 percre megy ki, és mégis szürkén jön be. (Gyárilag hófehér színű.) Enni meg bármelyik pillanatban tudna.

Engedd ki, nem fogja elütni egy autó sem, valószínűleg. Ha 1 évet lehúzott már, akkor nagy eséllyel van még neki pár.

2021. júl. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Mert nem tud csicseregni?...


Adj neki időt, hogy megszokja a helyet, ha meg tudod/szeretnéd tartani. Kell neki pár nap, téged sem ismer és a cicával a barátkozás első lépése nem biztos, hogy a fürdetésnek kell lennie.

Lehet, hogy van gazdája is, aki keresi vagy fogja.

2021. júl. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%
Vágyik vissza az otthonába... a gazdája meg már teleírta a FB-t, hogy elveszett a macskája.
2021. júl. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Ha szelíd, akkor van gazdája. A kóbor cicát nem tudod megfogni, csak azt, amelyik emberhez van szokva.
2021. júl. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

Én nem engedném el. Inkább internetre tedd fel a képét hátha keresi a gazdája de semmiképp ne engedd el addig, mert baja eshet.

Azért nyávog mert új helyen van ami számára szokatlan/idegen, ezért fél. Mi csak benti felnőtt macskát fogadtunk örökbe és neki is eltelt pár hét mire megszokta az új otthonát. Bebújt az ágy és a szekrény alá, csak enni jött elő szinte. De utána fokozatosan megszokta az új zajokat, a mi napirendünket stb. Azóta boldog elkényeztetett cica, és csak akkor nyávog ha éhes vagy elmegyünk valahova.

2021. júl. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

Egy idő után megszokja, fogalma sincs még hogy hol van, mi a helyzet.

Egyáltalán nem biztos hogy van gazdája, de igenis benne van a pakliban. Chipet mindenképpen és minél előbb nézess állatorvossal, ha nincs akkor megtarthatod. Ha nincs chip, de van gazdája, hát... én olyannak nem akarnék visszaadni semmilyen állatot, akinek ennyire nem számít. Ha van chip, természetesen azonnal a gazdáját kell megkeresni. Na meg úgysem árt a kóbor állatoknál 1-2 vizsgálat. Ivartalanítani is jó ötlet, hiába nem tud a panelban szaporodni, betegségeket előzöl meg vele, és utána már nem szenved a szaporodási ösztöntől sem. Ha nincs benne chip, hát legyen, nem tudhatod mikor lesz rá szükség, ráadásul nagyon olcsó. Gyakori nálunk az is, hogy pl állatorvosi rendelő előtt szökik meg a macska a hordozóból.

2021. júl. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
Már miért ne akarna kimenni? Elkapja egy idegen, elhurcolja, megfürdeti, amit azok a macskák, akiket nem szoktattak hozzá gyűlölnek, és bezárja. Milyen fasza lenne ha veled is ezt csinálná valaki... És még kérdezed miért nyávog? Szerinted megmentőnek lát, vagy fenyegetésnek, aki meggyötörte?
2021. júl. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem is orvossal nézess chipet, amúgy is el kell vinned ha meg szeretnéd tartani. Kell neki egészségügyi kiskönyv, féreghajtás, oltás.

Persze ha van benne chip akkor vissza kell adnod a tulajdonosnak, de én is úgy vagyok vele hogy nem szívesen adnám vissza egy olyan embernek aki szélnek ereszti, akinél előfordulhat olyan hogy a macska koszosan és éhesen bolyong az utcán...

Az én macskáim is az utcáról vannak, első este nem találták a helyüket, meg az első pár napban eléggé félősek voltak, hiszen idegen helyen voltak és én is idegen voltam nekik. Türelmes voltam, nem rohantam le őket, és egy idő után akarva-akaratlanul is megszerettek mivel tőlem kapták a kaját.

Az egyik hat éve van velem, a másik három éve, és ma már gyűlölik ha el kell hagyni a lakást. Teljesen kikészülnek ha valamiért orvoshoz kell vinni őket, itthon érzik magukat biztonságban.

A nyugtalanság teljesen természetes minden állat esetében az új helyen, akár talált, akár vásárolt macskáról/kutyáról van szó.

2021. júl. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kérdezd körbe a környéket hogy kié lehet a cica. Ha nem kell neki szerintem befogadhatod. Nekem volt úgy hogy bejött a kerítésen és kiderült hogy egy idősebb házaspáré néhány házra tőlem de ők amúgy is oda akarták adni valakinek mert otthonba készültek menni és oda nem vihették be.
2021. júl. 14. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mégis mit csináljon egy macska, ugasson vagy mi?
2021. júl. 14. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!