Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehetne tenni a macskákkal?

Mit lehetne tenni a macskákkal?

Figyelt kérdés

Annak az utcának a végén ahol lakom van néhány garázs illetve szemetes konténerek az ott lakóknak, utána erdős terület. A konténerek miatt néhány kóbor macska kószált arra, de nem volt zavaró a jelenlétük, legalább a patkányokat összefogdosták.

Egy helybéli nő az erdős részen nekiállt külön etetni őket, sőt igazából már szent küldetésének érzi a macskabirodalom menedzselését: kidobott bútorokból házat épít nekik, mászókákat (egy erdőben), lepedőket, takarókat hord oda. Valamiért ezt jó ügynek hiszi, de több szempontból problémás:


- a macskák elszaporodtak, rengeteg közöttük a beteg, sérült cica

- állandóan verekednek egymással

- az ott lévő konténereket naponta dézsmálják, széthordják a szemetet, kiszakítják a zsákokat

- mivel garázsok is állnak ott, így rendszeres az autós forgalom, a kiscicák pedig félelemérzet nélkül szaladgálnak az autók között, aminek általában gázolás a következménye


Gondoltam, hogy szólok a nőnek, de láthatóan nagyon elhivatott és emellett bosszúálló típusnak tűnik, szerintem az első reakciója az lenne, hogy szögeket szórna a garázsok elé. Talán mentálisan sérült.


Mit tehetnék akkor? Kihez kell ilyenkor fordulni?



2021. júl. 14. 11:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Talán a hivatalnak kéne szólni.. Sajnos azoknak a macskáknak már valószínűleg menhely lesz a vége. Ha a nő ennyire jót akar, fogadjon örökbe annyi macskát amennyit el tud tartani, de a kóbormacskákat hagyja békén, így is elég sok a kóbor állat, nem kell még rásegíteni erre.
2021. júl. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
42%
gyepmesteri telep!
2021. júl. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
32%
Nehogy már ennyi kellemetlenséget ne lehessen elviselni, inkább haljanak éhen a macskák? Ha meglátok egy kóbormacskát, és ha tehetem, én is mindig megetetem, hogy legalább egyszer jól lakjon. De téged meg az zavar, hogy verekednek meg dézsmálják a szemetet. Hát istenem, valahogy túl kell élniük.
2021. júl. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
74%

3: ne viccelj már... nem egy macska a kérdés..

Hanem hogy kontrollálatlanul, exponenciálisan szaporodnak!

2021. júl. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
13%
Jó, hát azzal meg mit lehetne kezdeni, hogy ne szaporodjanak? Nyilvánvalóan senki nem fogja saját költségére ivartalanítani a kóbormacskákat. Akkor inkább haljanak meg?
2021. júl. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%

5: te mennyi pénzt fizetnél az etetésükre...????


EGy idő után nem két-három cuki kismacska lesz, hanem 20-30-50 nagy, és 99 kicsi.... 3 év múlva meg ennek a hatványozott mennyisége...

2021. júl. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Kecskeember ***** válasza:
24%
Minden állat célja a fajának a fenntartása.Ha nem látod jó célnak azt, hogy az állatok próbálnak túlélni és megmaradni a még élhető emberek által ritkán lakott helyeken akkor hívd a hatóságokat. Viszont ha a nő nem enged a szavából hagyd békén az ügyet.
2021. júl. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
59%
Te csak vegletekben gondolkozol? Nem meghalni kell hagyni oket, hanem befogdosni, ivartalanitani, aztan gazdat talalni nekik. Az igen komoly problema, ha esz nelkul szaporodnak es egyebkent pusztulnak el, a betegsegek, balesetek miatt. Vagy szerinted ez igy jo, 5-os?
2021. júl. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
74%

Imádom a macsekokat, nekem is van 4. Persze mind ivartalanítottak.


De számoljunk egy kicsit.


Van a kóbor macskák közt 2 nőstény. Egy nyáron 1 macska fial kb 12-15 kismacskát. 2 macska már 28-30at. Ezekből az almokból legyen pl 15 lány. Következő évben 17 macska fog fialni.


Ez több mint elviselhető.


Feltétlen kell szólni az önkormányzatnak.

2021. júl. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
26%
Nem azt mondom hogy jó, de a kérdező mit tesz azért, hogy gazdához jussanak a macskák? Neki az a célja, hogy eltakarítsa onnan a macskákat.
2021. júl. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!