Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez egy állatorvostól korrekt?

Ez egy állatorvostól korrekt?

Figyelt kérdés

Ma vittük a cicánkat állatorvoshoz, új helyre amiről még jó értékeléseket is olvastam a neten, mert az előzőnél nem látták el eléggé, így nem múlt el a baja, kiújult. (sokszor volt már ilyen problémája, allergiás, és kivakarta a nyaka alatti részt.)


Már amikor odaértünk kicsit furcsa volt, a doktor úr amikor megkérdezte mi a panasz, mi meg válaszképp azt, hogy allergiás, azt mondta azt nem lehet gyógyítani. Nyilván nem úgy értettük, hogy az ételallergiáját szüntesse meg, ami természetesen lehetetlen, hanem az allergiájának hatásait. Itt már rögtön azt éreztem lenéz/butának néz minket.


Aztán. Bementünk a váróba, de a macskát bevitte ő magához az orvosi szobába, és mi nem mehettünk be oda. Már sokszor voltunk különböző rendelőkben, vagy orvosoknál, ha épp a kovid csúcsa volt, vagy most nem rég amikor már a maszkot is el lehetett hagyni, de olyan sose volt, hogy nem mehettünk be a rendelőbe, ő viszont a kovidra hivatkozva nem engedett be. Kicsit olyan érzés volt ez, mintha elvinnéd a gyerekorvoshoz a gyerekedet, ahova az orvos őt beengedi, téged meg nem, és várd ki amíg diagnosztizálják, befecskendezik mindennel a kiskorú gyerekedet. Nagyon ideges voltam, hogy mi történik odabenn. (Azt teljesen megértem, ha műtéthez, egyébb komolyabb dolgokhoz nem engednek be, de ez csak egy sima vizsgálat volt.)


Az utolsó dolog ami kicsit furcsa volt, hogy ugyan megkapta azokat a dolgokat amiket máshol is adtak és bevált (injekció) de akármennyire kértük, hogy adjon krémet, vagy írjon fel (mint eddig az összes doki!!!) nem írt, mert hogy azt lenyalja a macska. Mikor mondtuk, hogy nem, mert direkt gallért rakunk rá (szintén előző orvosok tanácsára), akkor amikor bekenjük, hogy rendesen beszívodjon, figyelmen kívül hagyta, majd azt mondta a gallér bevág a sebébe. Nem, nem vág be, a nyakörv nem is éri a sebét, a tölcsér meg nyilván hozzá se ér a sebéhez, és volt olyan orvos is régebbről aki azt is tanácsolta, hogy akár egy hétig is rajta lehet, legalább nem fogja addig se vakarni.

Ez is már nagyon furcsa volt, pedig többször is kértük hogy adjon krémet, mert külsőleg is kell kezelni, nem csak belsőleg. Ehelyett teljesen feleslegesen adott rá valami parazita elleni cseppet jó drágán, pedig semmi parazitája sehol most se, és soem volt, + 100%-os benti cica.

Így most a nem létező parazita ellen védve van, de a sebe még csak le se lett törölve a rendelőben, semmivel se kezelve vagy bekenve.


Ezután pedig mondta, hogy még 2 utókezelésre szüksége van, de nem a jövő pár napban, hétben, hanem egymást követő napokon?! ma vittük, holnap még egyszer és azután is. Mit fog utókezelni? Ezek az injekciók tudtommal hosszú hatásúak, miért kéne 24 óránként beadni egyet?


Elnézést kérek ha laikus vagyok, és csak én látom rosszul, akkor világosítsatok fel! De voltuk párszor állatorvosnál már, nem csak a jelenlegi településen hanem máshol is, és mindig hasonlóan jártak el, ez meg annyira máshogy, hogy úgy érzem nem kezeli megfelelően ezt az álalános problémát.


Köszi előre is!



2021. júl. 14. 22:01
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
70%
Miért nem az állatorvossal beszélted ezt meg?
2021. júl. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy mit fog még kezelni és hogyan azt ő tudja, de semmi sem kötelező, ő javasol, te vagy elfogadod vagy nem.

Legalábbis itt a rendelőben úgy van, én is bemehetek, elmond mindent az orvos mit miért csinál, ez és ez a kezelés, ez a hatása. És még azt is megkérdezi, hogy akkor mehet-e az adott kezelés. Nem csak úgy beadogat mindenféle dolgokat és kiszámlázza és azt se tudom mi az.


Kérdezz rá, mit miért csinál, magyarázza el.

2021. júl. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

az első dologra még legyintettünk

arra, hogy nem enged be; hát próbáltunk bemenni, kopogni, de nem engedtek be, az aszisztens is kitessékelt amikor megpróbáltam befurakodni


a galléros és cseppes dologban sajna az ő igaza nyert pedig ugyan ezeket elmondtam neki :/


egyedül az utókezelést nem beszéltem meg vele, talán akkor holnap fogom ezeket megkérdezni. Vagy érdemes ide egyáltalán visszamenni?

2021. júl. 14. 22:15
 4/26 anonim ***** válasza:
73%
Ahelyett, hogy itt kifakadtál, az orvossal kellett volna megbeszélned mindezt, nem utána háborogni, meg megkérdőjelezni. Az allergia okát kellene kideríteni, elsősorban nem a sebet kell gyógyítani, hanem az allergént megszűntetni. Ha meg olyan az allergén, amit nem lehet elkerülni (pl por, pollen), gyógyszerrel tünetmentessé tehető. Tehát ha azt kérdezed, a jelenlegi orvos korrekt volt-e, én azt mondom, a többi sem volt az, ha csak a tüneti kezelést csinálták meg, de nem derítették ki, mi okozza és nem mondták mit lehet tenni ellene.
2021. júl. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
85%
Hát mostmár a helyedben, holnap vissza vinném a cicát, mert lehet tényleg szükséges azaz utókezelés de kérdezz rá mindenre.
2021. júl. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Higyjétek el, a rendelőben is erősködtünk, de mindig csak azt éreztük, hülyeséget mondunk, ő jobban tudja, stb. pedig már sajnos rutinos állatorvoshoz járók vagyunk.

4-es: Azt teljesen megértem, hogy belsőleg is kell kezelni, ez meg is volt! De az normális, hogy egy szinte nyílt, véresre vakart sebet még csak le se tisztított, krémet se AKART rá felírni?

Az allergia majdnem biztos csirkeallergia, ezt már vele is meg lett beszélve, és meg is lesz oldva ha minden igaz a jelenlegi diétájával.

2021. júl. 14. 22:21
 7/26 anonim ***** válasza:
82%
Vidd el egy másik orvoshoz.
2021. júl. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, még ha sok korábbi válaszoló figyelmét/tapasztalatait elkerülte, igenis vannak rossz állatorvosok. Nekem ínnen úgy tűnik, te kifogtál egyet. Én meg nem engedném, hogy a jelenlétem nélkül kezeljék a cicusaim. Én ismerem őket, en tudom kezelni az idegességüket vagy agressziójukat. Valamint látnom kell hogy bánik velük. Hogy ad be injekciót (anno egy állatorvos olyan fájdalmasan adta be, nyervogott a cicus másik dokinál meg bem is érezték), hogy fogja-tartja meg, hová teszi és még sorolhatnám. Én ebben az emberben nem bíznék. Inkább tűnik pénznyelőnek, mint orvosnak.
2021. júl. 15. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy elégedett vidd el máshova.
2021. júl. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
90%

Ambuláns lapot ki kell adnia a kérésetekre (azon van, mit csinált, mivel kezelt).

De én nem engedtem volna, hogy bevigye úgy, hogy nem vagyok ott.

2021. júl. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!