Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan etessem őket vagy mit...

Hogyan etessem őket vagy mit csináljak??! Valaki pls segítsen

Figyelt kérdés
Megfijalt a macska és muszáj voltam az egyikhez hozzá nyúlni es egyhelyre rakni azt az egyet elvitte amit megfogtam de 3-at itt hagyott az anya macska is a miénk csak gondolom a masik cicával van. De próbáljam meg hozzá tenni ha haza jön? Vagy etessem én? Fontos lenne!!

2021. júl. 15. 08:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Négyóránként kell etetni tápszerrel cumisüvegből (állatkereskedésben tudsz venni). Minden kajálás után törölgesd a hasát és a fenekét óvatosan egy nedves vattával, amíg nem pisil és kakil.


Próbáld melegen tartani!


Ha az anyamacska nem eteti valamiért, akkor neked kell, lehet gyengébb mint a többi.


Kérlek, ivartalaníttasd a macskát!

2021. júl. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Milyen rég hagyta ott? Fél órája? Mert akkor még valószínűleg jön értük. Egyszerre 4-et nem tud vinni.

Ha régebben, akkor vigyétek az anyát az otthagyott kölyköket, hátha akkor elviszi őket is. Ha nem, akkor a kölyköket vigyétek oda, ahová az anya vitte a másikat, legyenek megint egy kupában, hátha most nem hagyja ott őket.

Ha sehogy nem eteti őket, akkor kisállatboltokban, állatorvosoknál, állatgyógyászati szaküzletekben ("kisállat patika") lehet kapni macskáknak való anyatej-helyettesítő tápszert és etetéshez cseppentőt/cumit.

Tehéntej, meg felnőtt macskáknak desszertként árult "macskatej" (ami tulajdonképpen inkább csak laktózmentes tehéntej) nem alkalmas a kölykök felnevelésére, mert az összetétele egy teljesen más, növényevő állat szükségleteinek felel meg. A macskakölyköknek viszont tápanyaghiányt, emésztőrendszeri károsodást okoz, a kicsik lassan felpuffadnak, hasmenésük lesz, legyengülnek és pár hét alatt elpusztulnak, mielőtt még szilárd táplálékra térhetnének át.

Ha a tápszert beszerezni beletelik 1 vagy 2 napba, akkor addig lehet esetleg kihúzni az enyhén felvizezett tehéntejjel (kecsketej jobb) vagy "macskatejjel", mert annyit még átvészelnek vele, a kiszáradás és az éhhalál nagyobb veszélyt jelent rájuk.

A gyakori pisiltetés, kakiltatás nagyon fontos. Langyos, nedves zsebkendőt kell törölgetni a kölykök testnyílásait, mintha az anyjuk nyalogatná őket. Enélkül az inger nélkül nem képesek üríteni, akárhogy tele vannak, és az is a keserves pusztulásukhoz vezet.

Mikor már vannak fogaik, mihamarabb el kell kezdeni a szilárd táplálék fokozatos bevezetését, persze nem száraztáppal, hanem kölyköknek való nedves táppal és puhára főtt, natúr, teljesen fűszer- és sómentes, csontról lefejtett, apróra cincált (leginkább csirke) hússal.

2021. júl. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, látom, pár szót "javított" a telefonom, bocsi.

Szóval "otthagyott kölykökhöz", "egy kupacban", "zsebkendővel".

2021. júl. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen körülmények között él nálatok az anyamacska, valószínűnek tartom, hogy kinti, illetve nincs jó kapcsolata veletek. Ha pedig így van, azt amelyiket megfogtad, biztos nem fogja elvinni, mert érzi rajta a szagod. Vedd magadhoz, etess ahogy az előttem válaszolók leírták, és viseld gondját. Egy pici életről van szó, ami később hatalmas nagy szeretetbomba lesz, mikor visszaadja neked azt a törődést, amit tőled kapott.
2021. júl. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4es a nagymacska jo kapcsolatba van velünk. Csak az agyamra fijalt es tiszta vér volt minden muszáj voltam arrébb rakni. De hiába raktam most oda a nagymacskat a kicsikhez nem erdekli őket. De ez mar igy volt mikor fijalt is nem erdekelte öt a kismacska
2021. júl. 15. 10:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérlek ivartalaníts. Köszi :(
2021. júl. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a kicsiket sorba a cicijére rakni, ha a kicsik izegnek mozognak, lehet látni, hogy keresgélnek, végül rácuppannak. Próbáld megnézni, jön e tej a különböző cicikből. Ha nem akarja mama a babákat, akkor sajnos etetned kell őket. 2-3 óránként, éjjel nappal. Nagyon strapás dolog. Ha valamelyik sir, akkor éhes. Én neveltem igy babákat, fárasztó, de gyönyörű macsekok lettek.
2023. jan. 19. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Július óta biztos aktuális még a probléma 7-es
2023. jan. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!