Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Idegrendszeri probléma macskán...

Idegrendszeri probléma macskánál? Vagy mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Rengeteget dorombol, bújik, viszont....már komolyan félek tőle.

Hagyja hogy simogassam, egyszercsak mintha görcsbe rándulna, és belém mélyeszti az összes karmát, vagy ad egy nagy pofont.

Volt pár cicával dolgom, de egy sem csinált ilyet.

Mindig is nagyon finoman értem hozzájuk, eddig eszembe nem jutott volna félni tőlük.

Kb fél éve van nálam, előtte másnál volt, nem tudom, ott hogy bántak vele.

Éjszaka rámmászik az ágyban, dorombol, de kb halál félelmem van tőle, mikor kaparja ki a szemeimet.

Már inkább kizárom az előszobába, amúgy kinti macska, csak itt bent regenerálódik egy műtét után. Kint is csinálta, akkor is meglepett már.


2021. júl. 15. 23:26
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Nem lehet hogy fáj neki a műtét helye és ha odanyúlsz akkor kap meg?
2021. júl. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Emeld rá a kezedet, nézd meg, hogy mit reagál rá. Ha bántották, és bizonyos mozdulatok miatt karmol meg, akkor miután ráemeled a kezed, biztos, hogy látni fogod rajta, hogy attól tart. Egy olyan állat, amit nem ütöttek meg soha, nem fog tartani a ráemelt kéztől.
2021. júl. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Ja, és úgy értem, hogy tényleg csinálj úgy, mintha megütnéd, de csak a kézemelésig, ne csapj felé semmiképp. Nézd meg a reakcióját.
2021. júl. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
15%
Macska,ilyen állat.
2021. júl. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem csak kissé vadul és hirtelen jelzi, hogy elég a simogatásból. Neked kellene hamarabb abbahagynod, mielőtt még karmolna. Lehet jelez valahogy előtte, csak nem veszed észre. Farkát belengeti, fülét hátracsapja vagy figyelőállásba, morcosan néz...
2021. júl. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
9%
Nekünk volt ilyen macska, simogattuk, aztán hirtelen átment ilyen őrültbe, elkapta a kezünket, hátsó lábával elkezdte sorozni, aztán felpattant és rohangált, sokszor csinálták ezt, szerintem semmi bajuk, csak így behülyülnek, ráadásul nem egy macskánk viselkedett így.
2021. júl. 16. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%

6: Ez a hátsó páros lábbal karmolva rúgás nagyon elterjedt önvédelmi technika a macskáknál, én makkázásnak neveztem el még gyerekkoromban. Főleg amikor csikiztem a hasukat, vagy valamiért felingerlődtek, és nem hagytam abba a zaklatásukat, akkor alkalmazták, de néha csak játékosan.


Kérdező: Nekünk nagyon nagyon sok macskánk volt, szinte kivétel nélkül ultrakedvesek vagy maximum közömbösek, de volt egy kis befogadott nőstény házimacska, akitől mi is féltünk. Olyan volt, mint egy vadmacska. Szerette az embert, hízelkedett, sőt, a kertben mindenhova jött utánunk, de néha minden ok nélkül, dorobolós hízelkedés közben hatalmasan belekarmolt az ember kezébe vagy arcába, egyszer a szemem mellé kapott úgy, hogy folyt a vér belőlem. Szóval őt csak eltartott fejjel fogtuk meg. Ahogy emberek között is vannak Tourette szindrómások, vagy agresszív, hirtelen haragúak, macskák közt is előfordulnak ilyenek. Nem biztos, hogy műtéti fájdalom, trauma vagy nehéz kölyökkor okozza, egyszerűen ilyen genetikailag.

2021. júl. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%
Amúgy vannak morcosabb cicák, akiket tényleg tudni kell olvasni. Van macska, ami odamegy hozzád, dorombol, dörgölőzik, de nem várja el, hogy simogasd, és nem is feltétlen szeretné. Ezt neked, mint gazda tudnod kell majd idővel, megkell tanulni kommunikálni a cicóval. Ahogy mondták, ha csóválja a farkát, akkor ideges, sokan azt hiszik, hogy jó kedve van olyankor, mert hát a kutya is csóválja a farkát, de a macskánál ez mást jelent. Nem szabad őket túlstimulálni sem, tehát tényleg nem minden macskának igénye az, hogy "piszkálják" őket(amit te szeretgetésnek szánsz), mert könnyen dühösek lehetnek. Nagyon színes természetük van, megkell, hogy ismerd, és tudni kell vele kommunikálni, meglehet őket érteni, és el kell fogadni, hogy nem feltétlenül kell neki a sok törődés, csak ha ő szeretné.
2021. júl. 16. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%
Mindig legyen a fejedben, hogy a macska egy vadállat, örüljünk annak, hogy elviselnek minket, és nekünk kell a kedvükre járni, megadni nekik mindent, amit szeretnének. Mi döntöttünk úgy, hogy egy vadállatot tartunk a házunkban / területünkön, amivel nincs baj egyáltalán, csak el kell fogadni, hogy megvannak az igényeik, és nagy az akaraterejük. Tényleg nem kell őket túlstimulálni, mert bizonyos természetű macskáknak nem fog az tetszeni, amivel nem tudsz mit csinálni.
2021. júl. 16. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Van rajta ilyen műtét utáni ruha, dehogy nyúlok oda, szerintem már megevett volna érte.

Most is itt dekkol a lábamon, már az előbb is megkapott.

Igen, mintha a kezeimet nézné, mintha félne tőlük.

Dehogy bántottam, én csak óvatosan próbáltam simogatni.

Dorombol, hízeleg, és egyszer csak bekattan.

Nem lehet, hogy valami bolha, élősködő, parazita?

Néha megrázza a fejét is.

Az előző gazdája egy elmebeteg volt, enni nem adott neki, simán végignézte volna, hogy meghal a cica, terhes volt, én vittem végül állatkórházba.

Nem nagyon értek a macskákhoz, előző állatom egy 15 éves németjuhász volt.

2021. júl. 16. 07:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!