Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanított macskáknak...

Ivartalanított macskáknak csak ivartalanított táp?

Figyelt kérdés
5 cicusom van (mind kandúr és ivartalan). Az orvos javasolta, hogy váltsak. Iams ivartalan száraztápot esznek. Viszont van egy márka, a Greenwoods, amit nagyon szerettek. Esetleg keverhetem az ivartalítottal, vagy alkalmanként kaphatnak másmilyet is?

2021. júl. 17. 08:43
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
A mienk mindenevő. A paprikás krumplitól kezdve a nyers halig mindent szokott kapni. Szintén ivartalanított kandúr. Jelenleg 14 éves. A szemén úgy látjuk, hogy kezd szürkehályog kialakulni. De amúgy minden rendben van vele. Én nem hiszek ezekben a speciális kajákban.
2021. júl. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Nekünk a cica ivartalanított, a tápot még sosem ivartalanítottuk.
2021. júl. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Én keverném. Az ivartalanoknak gyártott táp a csökkentett zsírtartalmon kívül a húgyutak karbantartásához szükséges anyagokat is tartalmaz.
2021. júl. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm 1-es és 3-as válaszoló. Nem lesz baj a keverésből? Nem árt nekik a "rendes" táp?
2021. júl. 17. 09:31
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

Lehet keverni, és lehet csak sima táppal is etetni.

Nem azt állítom, hogy a ivartalanítottaknak való táp parasztvakítás, csak azt, hogy alapjáraton túlértékelt.

2021. júl. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
37%
2, szerintem eleve ivartalanitott lehet, mert hiába hagyod magára, nem szaporodik. (pedig jó lenne. :P )
2021. júl. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nekünk a doki a húgykövek ellen javasolta, mert sok cicussal találkozott, akinél ez kialakult a normál táppal való etetés miatt.
2021. júl. 17. 11:43
 8/9 anonim ***** válasza:
53%

A húgykövesség kialakulása független az ivarosságtól, ami problémás lehet, hogy a korai ivartalanitás miatt nem fejlődik ki rendesen a húgycső (szűkebb), ezért a kövek jobban el tudnak akadni.

Nem emiatt kellene, van értelme a ivartalanítottaknak való tápnak, hanem az elhízás elkerülése miatt.

2021. júl. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
34%
6 lehet mindig csak kandúr tápit veszünk, és az a baj. 😂
2021. júl. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!