Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Beszélgetsz a macskáddal?...

Beszélgetsz a macskáddal? Hogyan kommunikálsz vele?

Figyelt kérdés
Pl. elváltoztatott hangszín, különböző becenevek, éneklés neki stb. Szerinted mit fog fel belőle?

2021. júl. 20. 17:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Annyit biztos, hogy merges vagyok e ra, vagy nem. Akkor felemelem a hangom, melyen beszelek es a vegen viszem fel a hangsulyt.

Ha meg becezgetem akkor elnyujtom a szavakat es magasabb hangon mondom oket.

Ezeket minden kutya/macska megtudja tanulni erzekelni.


Rendszerint vissza térő mondatok:


Hát mi van életem?

Éhes vagy? Jaaaj, de alszik valaki. Nem kapsz belole, ez nem a tied. Jól van életem, aludjal.


Ha meg rosszul viselkedett akkor a “a kur*a anyad, nem mesz innen, hanyszor pofaztam mar el hogy ne csinald”. :D

2021. júl. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Möntyöm-pöntyöm. És akkor odabújik.
2021. júl. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze. A hangulatom érzi, azt is, hogy vele foglalkozom, az az ő ideje, pár szót is ért, tudja, kb. mit akarok tőle.
2021. júl. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
ül, kimegy, egeret fog, pihen , ehet.
2021. júl. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
A macska nagyon jó megérzéssel rendelkezik, a hansúlyból a hanglejtésből következtet arra , hogy éppen kedvesek vele akkor odabújik ,dorombol. Ha felemelt hanggal beszélnek hozzá ,akkor megijed és vagy összehúzza magát vagy elfut.
2021. júl. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%

Nevét mondom.

Szerintem a hangszínemből találja ki mit szeretnék.

Határozottan különbséget tud tenni amikor mérges vagyok és jobb ha menekül vagy a jó kedvem van és jöjjön a jutalomfalatért között.


Például amikor kinyitja és elkezdi kipakolni a hűtőt elég morcos tudok lenni.

2021. júl. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Egy hónapja vagyunk együtt, szóval ez még változhat, deee...

Hát részemről sok mindenről szoktam neki beszélni, nyilván tudom, hogy nem érti, de szereti a hangom, meg ha vele foglalkozom. Még kölyök, de már hallgat a nevére, és néha oda is jön. Érti már azt is, hogy "NEM", és hát inkább nagyobb részben betartja. Azt még nem egészen érti, hogy mi a különbség a között, amikor izgatottságból emelem fel a hangom (és nem is neki szól), vagy mondjuk azért, mert esetleg mérges vagyok és valamit nem kéne neki (ez meg ugye felé jelzés), de egyrészt még kicsi, másrészt kicsit hasonlóak, és lehetnék kicsit visszafogottabb (ezzel már próbálkozom).

Amúgy ha kedveskedni akarok, vagy szépen megkérni őt valamire (nem nagyon válik be xd), akkor Bubuka a megszólítása (amúgy nagyon nem ez a neve :"D), ha meg már 2-4 órát rohangált össze-vissza és már igazán megnyugodhatna, akkor mondom neki, hogy gyere Susu baba, alukálunk (ez sem a neve amúgy :'D). Csak nem akarom annyit használni a nevét, mert meg kéne jegyeznie, és érdemes csak akkor használni, ha annak van funkciója (vagy hozzászoktatás céljából pl etetés előtt, simi közben). Ja, meg azt is szoktam neki mondani, hogy Babacica, mert... ő még egy babacica :D

2021. júl. 21. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Iegn, gügyörészek neki, becézgetem, más hangon szólok hozzá :) Annyira megszokta már, hogy le is tudom ezzel nyugtatni anélkül, hogy hozzá érnék.
2021. júl. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Úgy mint más a kisgyerekével. Kedves, lágy hangon szólok hozzá. Mindenről beszélek vele.

Pl hazajövök és karikás a szeme; Nem tudtál pihenni? Mit csináltál ma, hmm? Játszottál? Jó napod volt?

Hunyorog, dörgölőzik válaszul, pürrög, nyávog. Örül mindig a társalgásnak.

2021. júl. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%
ÉN vele hozatom be a kaját , meg vitetem ki a papucsomat.
2021. júl. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!