Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha a lány macskánknak a...

Ha a lány macskánknak a testvérei fehér színűek voltak akkor neki is lehet fehér kismacskája? A mi macskáink mindketten szürkék de szeretnénk ha fehér is születne. Így is lehetséges ez?

Figyelt kérdés

2021. júl. 21. 12:38
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Ne szaporíts, ha fehér macskát akarsz keress menhelyen, szokott lenni.
2021. júl. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%

Mocskos szaporító vagy, nem több.

Lehetséges, ahogy lehet bármilyen színű IS lényegében. Lehet az is hogy az összes ugyanolyan szürke lesz. Menj be menhelyre, vagy nézz körül neten, RENGETEG macska keres gazdát, kölykök is. Bár neked inkább ne legyen több, ha ezt sem bírod ivartalanítani sem, sőt még akarod is szerencsétlen kiscicákat. Csak arra nem gondolsz, hogy SENKINEK nem fognak kelleni, mert annyi van. A legvalószínűbb, hogy az lesz a sorsuk, hogy kirakod őket az út szélére meghalni. Ez szokott történni, az állatvédők meg összeszedik őket, hogy legalább életben maradjanak, de otthonuk valószínűleg sosem lesz.

Ha megtartod őket, és nem ivartalanítod mindet, akkor meg tovább szaporodnak, egymással. Őket rohadtul nem érdekli hogy testvérek. Sőt, a saját anyjukkal is szaporodhatnak ugyanúgy. Nagyon hamar lesz vagy 50 belterjes, súlyos genetikai betegséggel küzdő macskád, akik mind szenvednek. Nem egyszerűbb kb 10000 forintért ivartalanítani azt az egyet? Ha meg nincs rá pénzed, akkor gondolom sbudget "tápot" (a szó szoros

értelmében vett szemetet) kap, és egy oltása sincs. Ja és ne gyere azzal hogy hát ő szeretne "anyuka" lenni, meg hogy sajnálod ivartalanítani... Mert akkor kiderül hogy tényleg TELJESEN alkalmatlan vagy egy gombostű eltartására is.

2021. júl. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Arra nem gondolsz hogy szeretnénk még 1 et? Nem testvérek... Nagy a család...utána is lehet ivartalanítani. Mind a 2 brit macska és ezt a fajtát szeretjük.....őket. Nem menhelyes cicát akiről semmit nem tudunk és legyen rizikós a természete.

Ezért szeretem jobban az állatokat az emberknél mert az állatok nem ilyenek mint te ...feltételezel mindent de nem látsz semmit és a kérdésemre sem tudsz választ adni. Itt már mindent felsoroltál az ivartalanítástól a tápig....és még így látatlanban feltételezed hogy oltva sincsenek. Ennyiért már fel is jelenthetnélek.

Külföldön élünk nem vagyunk szegények több mindenük megvan mint neked volt bármikor is. Itt védve vannak, muszáj az oltás..és a kontroll.

Az első valaszlóról nem írok rosszat, leirta a véleményét, nem személyeskedés ennyire, elolvastam

2021. júl. 21. 17:13
 4/6 anonim ***** válasza:
22%

Fel is jelenthetnél, persze..:D Karen, te nem személyeskedsz? Miből gondolod hogy jobban éltek kint mosogatásból, mint én itt? :D

Ha szeretnétek még egyet, hát vegyetek. Nem biztos hogy találtok 6-8 embert, bármilyen nagy a család, aki szeretne kölyköt. És bármit mondasz, ugyanolyan szaporító vagy, ez alól nem tudsz kibújni.

2021. júl. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jolvan igen oké az vagyok. Mehetsz tovább szia.
2021. júl. 21. 20:03
 6/6 anonim ***** válasza:
91%

Húha. Na megpróbálok hasznos lenni.


Milyen színű lesz a macska? Hát ha az egyiknek van fehér testvére, akkor valószínűleg hordozza a fehér szőrért felelős recesszív allélt - tehát neki elvileg születhet ilyen kiscicája. A másik cicáról nem tudunk semmit. Ha nincs a családjában fehér cica, akkor valószínűleg nem hordozza azt az allélt, és akkor a szürke el fogja nyomni a fehér színt - ekkor nem lesz fehér cicád, maximum egy későbbi generációban. Ha van neki fehér rokona (anyu-apu), akkor lehetséges, hogy hordozza az allélt. Ha ez így van, akkor a két cicának a kölykei 75%-ban szürkén, 25%-ban fehéren születnek, tehát négyből egy lenne fehér. Jó, ez általános biológia, mert nem értek mélyebben a macska színgenetikához, de azért szerintem ad egy támpontot, illetve ez a legoptimistább becslés, a világos, fehér szín mindig sokkal ritkább, mint a sötétebb. Nagyon kicsi esély lenne rá, röviden ez a lényeg.


Amúgy ha egy darab fehéret szeretnétek és annyi, akkor szerintem vegyetek, mert nem egy darab cica születik jellemzően, hanem 4-8. Ha nem akartok ilyn sok macskát, akkor ne is álljatok neki a dolognak. Amúgy meg tényleg nem érdemes tovább szaporítani őket, mert a tenyésztők is tesztekkel szűrnek, és hangsúlyt fektetnek az egészségre, hogy minél kevesebb beteg állat szülessen. Nem biztos, hogy ilyen bonyolult dolgokba érdemes beleszaladni, de ha mindenképp eldöntötted, akkor kérlek, nézz és olvass utána alaposan a vemhességnek és a kicsik ellátásának.


Ha jól értem egyébként, akkor brit rövidszőrűd (vagy hosszúd?) van? A tenyésztő nem kérte az ivartalanítást? Van tenyésztő, aki nem veszi ezt annyira komolyan, de érdekes azért.

2021. júl. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!