Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hasmenése van a macskának,...

Hasmenése van a macskának, mit csináljak?

Figyelt kérdés

A szüleim egész héten nincsenek itthon, én vigyázok a macskánkra, és hasmenése lett. Nem értem, mitől, csak a szokásos száraz- és nedvestápot kapta, nem kapott se tejet, se emberi kaját, minden nap kimostam a tányérját, és naponta kétszer cseréltem a vizét. A nap nagy részét bent tölti, délután szokott kint lenni egy kicsit, általában csak kifekszik napozni.


Egyedül nem tudom orvoshoz vinni, és gyógyszert se tudok neki szerezni. Itthon csak a szokásos kajája van, esetleg rizst tudok neki főzni, de hús nincs itthon, amit belekeverhetnék, csak egy pár kocka szárított csirkemell jutalomfalat van (semmi más nincs benne, freezedried, nem tudom magyarul az eljárás nevét).


Alom sincs itthon több, tegnapelőtt cseréltem az egészet, ki kellett volna tartania szombat estig.


Macska probiotikum sincs itthon, csak embereknek (Lactiv) meg nyulaknak (BioLapis és Fibreplex) való, meg van Vetri DMG, de az meg nem hasfogó.


A kedve amúgy nem rossz, játszik, simire dorombol, de mintha bújósabb lenne, mint máskor.


Mit csináljak? Mit adjak neki? Macskáknál mennyire súlyos egy hasmenés? Ugye nem annyira, mint a nyulaknál? Esetleg elkaphatta tőlem? Kedd óta hasmenésem van, és a gyomrom is eléggé fáj.



2021. júl. 22. 18:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%
Vidd orvoshoz! Vagy legalább hívd fel!
2021. júl. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nem tudom elvinni, egyedül vagyok itthon és én is beteg vagyok, fél-egy óránként rohanok WC-re, tömegközlekedéssel kb. 2 óra az út a legközelebbi normális dokiig, a miénk július végéig nem dolgozik. Anyukámék se veszik fel a telefont. :(
2021. júl. 22. 18:28
 3/22 anonim ***** válasza:
98%
Mennyire van hasmenése? Csak kicsit hígabb az ürüléke, vagy mindent összecsöpög? Lehet, hogy csak több vizet ivott, vagy több alusat kapott. Kapjon csak szárazat és figyeld, hogy változik-e az állaga. Nem kell egyből pánikolni.
2021. júl. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
17%
Gondolom, pénzt sem hagytak neked otthon a szüleid.
2021. júl. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Nem teljesen híg, de nem áll teljesen össze, formátlan, kenődik és az egész alom tiszta kakis, nem tudom teljesen kiszedni. Az almon kívül nem volt semmi, a mancsa, bundája se olyan.


Amúgy ivartalan, oltva, féregtelenítve van, és kap Frontline Combot is. Remélem semmi komoly, és csak több alutasakosat adtam neki, mint kellett volna. Azt se tudom, mennyit szokott kapni, a héten én napi 1,5 tasakkal adtam neki, két részre osztva. Olyan hirtelen jött ez a nyaralás anyuék részéről, hogy semmit nem volt idő megbeszélni, most meg napközben ki van kapcsolva a telefonjuk.


Alutasakosat akkor nem adok neki, remélem ez is elég lesz. :(


Nem zártak be, és van kaja, de én nem eszek húst, ezért az nincs itthon. Pénzt is hagytak, de azzal nem tudom megetetni a macskát... Rendelni tudok valami hasfogót, de a héten nem ér ide, legalább 2-3 munkanap, mire kihozzák. A nagyszüleim pár házzal lejjebb laknak, de velük semmire nem megyek, a papámnak van még jogosítványa, de már nehezen vezet, egyedül nem fogom elküldeni az orvoshoz, amíg nincs vészhelyzet.

2021. júl. 22. 19:05
 6/22 anonim ***** válasza:
90%

Oké, nyugi, semmi pánik!

Mennyire hasmenés az a hasmenés? Ha a szokásosnál kicsit lágyabb a széklet, akkor szerintem nem gáz, ha csöpög és folyik, akkor esetleg lehet baj. Ha a szokásosat kapja, akkor add neki nyugodtan, ha konzerves, és tegnap is abból az adagból kapott (nálunk se fogy el egy nap az egész), akkor szerintem azt dobd ki, és nyiss ki egy újat, biztos, ami biztos. Egy ilyen eset lehet még véletlen, vagy okozhatja stressz (ha mindenki lelépett otthonról, akkro biztos szomorú!), de figyelj oda rá, és ha másodszor is megtörténik, akkor minimum hívd fel az orvost, vagy találj egy olyat, aki kijön házhoz is, mert ez nem játék sajnos. :( Jobbulást neked és a ciccnek is <3

2021. júl. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
95%
Lehet már írtad, de egy másik dokit nem tudsz ki hívni magadhoz. Ha jobban vagy és a macska is szarul nagyon szarul van, akkor próbáld dokit. Ja meg szüleidet, rokonaid, barátaid.
2021. júl. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
95%
Próbálj meg adni neki fél/1db széntablettát, az megfogná a hasát. Azért egy kis hasmenés miatt tényleg nem kell egyből állatorvoshoz rohanni, ha nincs vele más gond. Azonban ha 2 napon belül nem javul a helyzet vagy esetleg egyből kijön belőle amit megeszik akkor tényleg nem ártana legalább egy telefonos tanácskérés az orvostól.
2021. júl. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
23%
Nincs hasmenése, csak puha a gagyi nedves táptól! ;)
2021. júl. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Felhívtam egy másik állatorvost, azt mondta, hogy valószínűleg valami rosszat evett, amikor ki volt engedve. Rizst meg főtt csirkemellet javasolt, holnap megpróbálok csirkehúst szerezni. Ma már esélytelen, egy volt van a közelben, ahol lehet kapni, de az hatkor zár.


Megpróbálok főzni rizst, hátha megeszi ma magában. Tudom, szüksége van húsra, de reggelig talán jó lesz. Max azt a szárított csirkehúst tudom belerakni, amit jutalomfalatként szokott kapni. Csak egy összetevője van, a csirkehús, és direkt macskáknak készül, ebből rakhatok a rizsbe?


Azt is mondta, hogy ha nem lesz jobb, akkor be kéne vinni, meg kéne székletminta. Csak hülye voltam, és elfelejtettem megkérdezni, hogy mibe lehet rakni meg hogy baj-e, ha alomdarabok is vannak rajta, mert anélkül nem tudom kiszedni.


Azt nem kérdeztem, hogy ki tud-e jönni, de szerintem nem, elég messze van. Aki közelebb van, az meg hülye, amikor tavaly megtaláltuk kiscicaként kidobva a macskánkat, teljesen csontsovány volt, ment a hasa (de akkor tényleg nagyon durván) de pont hosszúhétvége volt, és az állatpatika zárva volt, a mi dokink meg más városban rendelt, ami messzebb volt, így a közelebbihez vittük, hogy segítsen. Kapott egy oltást, és a kajára annyit mondott, hogy itassunk vele szőlőcukros tejet, az ad energiát meg pótolja a folyadékot. Még azt se mondta, hogy laktózmentes tejet... De azt bezzeg elmondta, hogy mindenképpen hozzá vigyük vissza, mert nem jó keverni a gyógyszereket...

2021. júl. 22. 19:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!