Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehetséges, hogy a macska...

Lehetséges, hogy a macska szeretetből kezd el harapdálni?

Figyelt kérdés
Egyik cicám a nyugodt, dörgölőződ állapotában mindig elkezdi harapni a kezem, mikor oda nyújtom. Előbb a szájával dörgölőzik, majd harap.
2021. júl. 24. 11:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is csinálja. Amíg nem támadó jellegű erős harapás, addig nem kell tőle tartani.
2021. júl. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csinálják. Szólj rá, hogy nem szabad, általában megtanulják.
2021. júl. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém játékból is szokta. Egyik kedvenc játéka, hogy elkapja a kezemet.
2021. júl. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%
mármint elfogad -e szolgaként?
2021. júl. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem ez olyan a macskáknál, mint a nőknél a fejfájás szex esetén.
2021. júl. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%
Igen, lehetséges,hisz egymást is szokták "harapdálni" szeretetből, ahogy játszanak. 🙂 Amíg nem veszed rajta észre, hogy agresszív, fáj a harapás nincs gond. Ha pedig zavar, ne engedd neki, és meg fogja tanulni, ha huzamosabb ideig nem engeded.
2021. júl. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%
#6os vagyok. Egyébként én az elhanyagolt macskáknál vettem észre ezt a jelenséget.😐 (nyilván amelyikkel foglalkozva van, pl. a tiéd, ő is csinálhat ilyet, mert szeret és kötődik hozzád..) Elkezdem simogatni, s dörgölőzik, "harapja" a kezem.. Ez szerintem a kötődés jele is. Macska nyelven..
2021. júl. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
79%

Én úgy tudom, igen, van ilyen.

Arra kell figyelni, hogy milyen a macska viselkedése. Ugye van az általános agresszió, ami neked szól, amit azért csinál, mert nem szeret - de ilyenkor nem is hagyja, hogy megsimizd, vagy ha igen, azonnal támad.

Van a játékagresszió, ez azt jelzi, hogy nincs vele eleget játszva, nem tudta levezetni az energiáit, ezt onnan ismered meg elvileg, hogy nagyon jár a farka és úgy próbál játszani a kezeddel, mint a játékaival.

És akkor van az úgynevezett "affection" (=szeretet, kötődés) "bite" (=harapás). Ezt onnan lehet felismerni, hogy egyrészt nem fáj, tehát nem harap mélyet (kiscica még nem tudja a határokat, ott esetleg lehet fájdalmasabb), és közben az állat viselkedése, testbeszéde nem változik, ugyanúgy bújik, dörgölőzik, stb.

Az enyém is szokta néha, simogatom, és akkor aránylag lassan odafordul és picit megharapdálja a kezem, továbbra is dorombolva, aztán elengedi, és várja tovább a simit. Utóbbi fajta harapás a szeretet és kötődés jele, de ha fájdalmasar harap, akkor nem erről van szó.

2021. júl. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!