Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehetne emberségesen...

Hogyan lehetne emberségesen megszűntetni ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Nemrég vettünk egy házat párommal. Mikor jöttünk megnézni már láttuk hogy lesz vele dolgunk, ugyanis a tulajdonos és a melléképületben lakó testvére macskákat gyűjtöttek. Már 1 hónapja itt lakunk mi, a kutyáink, a saját cicánk és nagyjából 40db elég beteges 'kóbor' cica ugyanis őket itthagyták.

A probléma az, hogy nekem full benti cicám van, de a kutyák azért kijárnak, idegen macskákat üldözik, vadásszák, volt már pusztulás is, illetve már ugyan rendbehoztuk belülről a házat, az udvarunk konkrétan egy macskaalom, tele van minden bolhával, a cicák betegek, köhögnek-prüszkölnek, csipásak.

Nem merek szellőztetni, cipőt fertőtlenítünk ahogy bejövünk, nehogy az én nagyon idős (18 de teljesen egészséges) cicám elkapjon valamit. Egyelőre a macskák abban a kisházban laknak, ahol a korábbi tulaj testvére lakott, de ez rövidesen bontásra kerül.

Ez így jelenleg az én felfogásomban kimeríti az állatkínzás fogalmát az idegen cicákra nézve. Szervezeti segítség nemnagyon van, a környező menhelyek dugig.

Az egészséges cicák és kölyökmacskák közül párat amit sikerült megfogni elajándékoztunk, de ennyire nincs erőnk, időnk.

Honnan tudnánk segítséget kérni vagy hogyan költöztethetők ki?



2021. júl. 25. 07:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%

Én mindenképpen megkeresnék "híresebb" állatvédő szervezeteket, hogy segítsenek. Nem 1-2 macskáról van szó, ehhez segítség kell, hogy mindenki jól járjon.

Viszont, szerintem a helyi Önkormányzatnál is érdemes lenne próbát tenni, mivel sok a kóbor állat, szerintem nekik is kötelességük ez esetben intézkedni.


Rendes tőled, hogy nem bántod őket, hanem megoldást keresel!

2021. júl. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Bántani azért nem akarom őket, nem tehetnek a helyzetről.

Próbálkoztunk már sok helyen mert tényleg tartok a fertőzésektől, féltem a saját állatainkat és az egészségünket.

Abban reménykedtünk, hogy a kutyák majd elroasztják öket, 2 doberman, de simán van, amelyik szembe is fordul velük. Sajnos ezzel nem tudok mit kezdeni, igyekszem tiltani a vadászatot.

Végső esetben már arra is gondoltunk h élvefogózni fogunk és elvisszük őket valami távolabbi helyre

2021. júl. 25. 07:49
 3/11 anonim ***** válasza:
98%
Az Önkormányzat jegyzőjénél mindenképpen tegyetek egy kört. Azért írtam a híresebb állatvédő szervezeteket, mert nem kevés állatról van szó, ebből megint tudnak egy jó kis reklámot csinálni maguknak, az ilyesmiből nagy hírverést lehet csinálni, ez szokta őket érdekelni. (Szurkolók az állatkínzás ellen, Állatvédőrség, Állatmentő Liga, Állatmentő sereg, Cicamentő angyalok stb. ) Facebookon mindet megkeresném a helyedben, fotókkal, és a rövid sztorival, valamelyik csak rákap.
2021. júl. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ez már megvolt sajnos nem tudnak ennyi beteg állatot hova tenni és nem lehet jönni a nagy hírveréssel sem hogy XY egy állatkínzó gusztustalan körülmények között, vagy van akikhez meg távol vagyunk. Ajegyző tud a dologról, azért is lenne érdekes mert ugye megpiszkáltuk a méhkast, a macskák szállingóznak mindenfelé, van amelyik már úgy néz ki, mint egy zombi és háborognak a szomszédok is, nyilván ez egyrészt nagyin nem esztétikus, másrészt egészségügyi kockázat, a vicc benne az, hogy mivel ugye nálunk van az epicentrum, mi fogjuk megütni a bokánkat a hatóságoknál
2021. júl. 25. 08:11
 5/11 anonim ***** válasza:
98%
Nem fogjátok megütni a bokátokat, amennyiben a jegyző felé nem csak szóban jeleztétek, hanem írásba foglaltátok. Ugyanis a jegyzőnek kötelessége ezután tenni valamit. Ha a bejelentés csak szóban történt, úgy személyesen fáradj be még egyszer hozzá, és közöld vele, hogy írásos panaszt tennél. Ha ezután sem történik semmi, akkor lehet menni a panasszal a helyi kormányhivatalhoz, rendőrséghez, és szintén az állatvédő szervezetekhez. Pontosan az ilyen állatkínzós történetekből lehet nagy reklámot csinálni. Ne hagyd magad.
2021. júl. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

[link]

Ez a legemberségesebb, legnormálisabb módszer, bár írják hogy fizetős a szolgáltatás. Egy telefont megér.

2021. júl. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kérj segítséget a Noétól, vagy valamelyik másik nagy szervezettől.
2021. júl. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%
A 6-os válaszoló tippjét felejtsd el, ez a macskaelszállító csoport egy kamu! Éppen most van botrány belőle Pilisszántó és a MAVED között. A MAVED elismerte, hogy velük ilyen cég nincs kapcsolatban, ahogy másokkal se és minden macskamentő csoport tele van, nem tudnak befogadni. Ezek a macskákat valahol máshol szélnek eresztik a te pénzedből vagy bundaként végzik :/ Hanyagold. Egy nagy kamu, hogy nem altatnak.
2021. júl. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2021. júl. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hol laksz?
2021. júl. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!