Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskaelszallitó vállalkozás...

A macskaelszallitó vállalkozások mit csinálnak a begyűjtött cicákkal?

Figyelt kérdés
Tudja valaki?
2021. júl. 27. 14:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Attól függ, bár én ilyenről még nem hallottam. Nem hiszem, hogy gazdit keresnek nekik...
2021. júl. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

[link]


Esélyesen ezt.

2021. júl. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%

Egy madárvédelemmel foglalkozó könyvben olvastam, hogy a szerző 2 millióra (!) becsüli a hazánkban kóborló gazdátlan macskák számát. Szerinted ekkora tömeggel mit lehet csinálni? Plusz még ott vannak a felelőtlenül tartott gazdás macskák, se chipelve, se ivartalanítva, se etetve, állatorvost meg életében nem látott még.


A statisztika azt mutatja, hogy folyamatosan csökken a hazai madárállomány száma, főleg a kisebb testű énekeseké, amik a kóbor macskák potenciális zsákmányállatai. De ez mellett szívesen fogyasztják a kisebb testű emlősöket, hüllőket, rovarokat, stb. tehát a környezeti terhelésük meglehetősen nagy.


Amíg nincs felelős állattartás és a tulajdonosok pár ezer forintot sajnálnak az ivartalanításra, addig azt hiszem, hogy ez egy meddő vita. Bármennyire szociális és intelligens állat a macska, nem tudom sajnálni őket, egyedül a tömeges altatásban vagy az ezzel egyenértékű szteroidos altatószerekben látom a jövőt, lásd Ausztrália.

2021. júl. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
#3 biztos meddő vita, csak most is te kezdted, mert nem ez volt a kérdés.
2021. júl. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%

Azt kérdezte a kérdező, hogy mit csinálnak a begyűjtött macskákkal?


Nyilván elaltatják őket. A pénz az nem csak úgy benyúlok a zsebbe és ott van, hanem kell, hogy jöjjön valahonnan. Gazdaságosan működő menhely pedig kétlem, hogy sok lenne az országban. Ez a legkönnyebb, hogy beadom az állatot a menhelybe, aztán majd lesz vele valami. De, hogy miből etetik, ki foglalkozik vele, az már nem az én felelősségem.

2021. júl. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Catelar ***** válasza:
41%
Eladjak kinai ettermeknek?
2021. júl. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

Na már megint a madaras ibse, aki nem bír nem odakommentelni egy macskás kérdéshez. Unalmas vagy, haver. És szánalmas is. Ha ennyire nagy gondjaid vannak, tegyél meg mindent, hogy javuljon a helyzet. Prevencióval, szórolapozással, alátámasztott statisztikák mutogatásával a felelős macskatartásról. Akkor változhat a helyzet.

Nekem a bent tartott macskáimmal nem mondasz semmit. Illetve de, mondasz. Azt, hogy amikor utcáról mentek egy, két vagy akár húsz macsot, befogadom, szocializálom aztán benttartom akkor a munkám felesleges. Persze, a másik oldalról, a fotelból könnyű óbégatni. Tenni már nem.

Ha annyira megakarnád védeni a hazai madárrállományt, nem csak a gyakorin fröcsögnél.

2021. júl. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem olvastam végig a kommented, mert fogalmam sincs, hogy miről beszélsz. Az ugye megvan, hogy ezt az oldalt alsó hangok több tízezren látogatják?


Igyál egy kávét, pohár narancslevet, stb. jót fog tenni.

2021. júl. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

3.nak igaza van,hogy mint háziasított invaziv fáj a macska és nagy pusztítást okoznak. De empátia legyen már benned, nem tehetnek róla a macskák.

Ne az állatokon csattanjon az ostor akik ki vannak szolgáltatva az embereknek.

Több megoldás is van. Én ott kezdeném,ahol ez jelen van, au összes gazdát megbüntwtem,aki kiemegedni telken belül a macskaját.

Minden egyes ember tehet azert akinek ki van engedve a macskája a madár populációk pusztulásaert.

A befizetett bírságokat pedig ne zsebre tegye a hatóság,hanem a kóbor állatok ivartalanítására és elhelyezésère fordítsanak pénzt.

Összes macskát kötelező chippel kéne ellátni, így nyomon lehet kovet I kinek hol van a háziállata.

2021. júl. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
47%

"De empátia legyen már benned, nem tehetnek róla a macskák."


Ez nem az empátiáról szól! Van egy probléma, amit meg kell oldani. Mivel a tulajdonosokat nem lehet felelősségre vonni így marad egy humánus (gyakorlatilag elalszik az állat) megoldás. Ugyanakkor nem kellene antropomorfizálni a macskákat (emberi tulajdonságokkal felruházni), mert egy teljesen másik fajról van szó. Ezek nem kis emberek, nyilván a természet intelligensnek szelektálta őket, mert ez segítette elő az adott környezetben a túlélésüket, DE ettől még nem emberek és egy másik faj.


Hallottam a régi időkből történeteket olyan mozdonyvezetőkről, akik a gőzös kemencéjébe bedobálták a kóbor macskákat. Na AZ a sok, ami hisztériát az állatvédők lenyomnak, az csak a kaksi kenegetése.

2021. júl. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!